Találatok a torna címkére

Találatok száma: 689

Gyász: elhunyt a kétszeres olimpiai bajnok orosz tornász

2018-08-16 12:55:11

Negyvenkilenc éves korában elhunyt Jelena Susunova tornász, aki szovjet színekben két olimpiai bajnoki címet szerzett.

torna halálhír gyász Jelena Susunova

Torna Eb: bronzzal ragyogott a vége – Vecsernyés a 3. nyújtón

2018-08-12 19:24:23

Vecsernyés Dávid bronzérmet nyert a nyújtó szerenkénti döntőjében a glasgow-i torna Európa-bajnokságon. Kelemen Zoltán tanítványa a harmadik magyar érmet szerezte meg a 2018-as Eb-n Dévai Boglárka (női ugrás, arany) és Balázs Krisztián (junior, nyújtó, ezüst) után – a magyar küldöttség remek teljesítménnyel, egy-egy arany-, ezüst- és bronzéremmel fejezte be a kéthetes versenyt!

torna Eb torna nyújtó Vecsernyés Dávid

Torna Eb: Balázs Krisztián ezüstérmes nyújtón a juniorok közt

2018-08-12 13:53:37

Két magyar junior tornász volt érdekelt a glasgow-i Európa-bajnokság szerenkénti döntőiben: Balázs Krisztián szenzációs teljesítménnyel a Eb-ezüstérmet szerzett nyújtón, Mészáros Krisztofer pedig a 7. lett lólengésben – tájékoztatott a magyar szövetség.

torna Eb torna Mészáros Krisztofer Balázs Krisztián

Torna Eb: két kvótát szereztek női tornászaink az Európai Játékokra

2018-08-11 15:09:14

A magyar női tornászválogatott a múlt heti, glasgow-i Európa-bajnokságon két kvótát szerzett a jövő júniusi, minszki Európai Játékokra.

torna

Torna Eb: Vecsernyés Dávid döntős nyújtón, 11. a férficsapat

2018-08-09 22:44:24

Vecsernyés Dávid óriási bravúrral a 2. helyen jutott be a nyújtó szerenkénti döntőjébe a glasgow-i férfi torna Európa-bajnokságon, egyedül a szer legendájának számító holland Epke Zonderland tudta megelőzni. A Babos Ádám, Boncsér Krisztián, Kiss Balázs, Ryan Sheppard, Vecsernyés Dávid összeállítású magyar felnőtt válogatott igen jó teljesítménnyel a 11. helyet szerezte meg a csapatversenyben.

torna Európa-bajnokság torna Vecsernyés Dávid Ryan Sheppard Kiss Balázs Boncsér Krisztián

Torna Eb: élen a magyar férficsapat az első csoport után

2018-08-09 13:51:50

Az első helyen áll a Babos Ádám, Boncsér Krisztián, Kiss Balázs, Ryan Sheppard, Vecsernyés Dávid összeállítású magyar felnőtt férfi tornászválogatott a glasgow-i Európa-bajnokság csapatversenyében a selejtező első csoportja után. A magyar válogatott egyenletesen jó teljesítményével 238.593 pontot érdemelt ki. Vecsernyés Dávid az 1. helyen áll a nyújtó, a 3. helyen a lólengés kvalifikációjában, Ryan Sheppard korláton a 2., talajon a 3. pozícióban van. A verseny délután a másik két szubdivízió küzdelmeivel folytatódik.

torna Eb torna Vecsernyés Dávid Ryan Sheppard Kiss Balázs Boncsér Krisztián

Torna Eb: Dévai Boglárka izgatottan várja a világbajnokságot

2018-08-08 21:08:37

A vasárnap ugrásban Európa-bajnoki címet nyert tornász, Dévai Boglárka egy hét szünet után hamarosan megkezdi a felkészülést az október végén kezdődő dohai világbajnokságra.

torna Eb torna Dévai Boglárka

Torna Eb: magyarokkal kezdődik a férfiak versenye

2018-08-08 09:12:00

Harminchét nemzet 151 felnőtt és 158 junior tornásza veszi birtokba a glasgow-i SSE Hydro csarnokot, hiszen ahogy a női mezőny hazatért az Eb-ről és átszerelték az arénát, már színre is lépnek a férfiak a kontinensviadalon – tájékoztatott a tornaszövetség.

torna Eb torna

Torna: Dévai Boglárka azt hitte, elfogytak a könnyei, de amikor hazaérkezett...

2018-08-07 02:12:09

Hétfőn késő este érkezett haza Glasgow-ból a női tornászválogatott, soraiban a 20 év után Európa-bajnoki címet nyerő Dévai Boglárkával. Az ugrásban győztes szombathelyi lány már azt hitte, teljesen kisírta magát, ám amikor a  Liszt Ferenc repülőtéren meglátta a szeretteit, ismét zokogásban tört ki. Az NSO Tv-nek már mosolyogva beszélt arról, hogy még mindig nem fogta fel, mekkora sikert ért el, és elmondta, számított-e arra, hogy a tavalyi bronzérem után idén arannyal tér haza. Két edzője, Rácz Gábor és Vizer Erzsébet is felidézte, hogyan élték meg tanítványuk szereplését az Eb-n.

ugrás torna Vizer Erzsébet Rácz Gábor Európa-bajnokság Dévai Boglárka

Torna Eb: Dévai aranya után 7. hely az éremtáblázaton

2018-08-06 15:54:23

Magyarország a 7. helyen végzett a glasgow-i női torna Európa-bajnokság éremtáblázatán Dévai Boglárka ugrásban nyert aranyérmének köszönhetően – tájékoztatott a magyar szövetség.

Torna: „Dévai képes lehet belépni a világ legjobbjai közé”

2018-08-06 14:18:54

Magyar Zoltán, a Magyar Tornaszövetség elnöke korábbi bajnokként pontosan tudja, milyen nehéz esélyesként nyerni egy versenyen – Dévai Boglárka ugrásban ezt tette vasárnap a glasgow-i kontinensviadalon.

torna Eb torna Magyar Zoltán Dévai Boglárka

Torna Eb: hárman is két éremmel zártak

2018-08-05 19:05:20

A román Denisa Golgota, az orosz Angelina Melnyikova és a belga Nina Derwael is két éremmel zárta a szerenkénti döntőket a Glasgow-ban rendezett női torna Európa-bajnokság utolsó, vasárnapi versenynapján.

Torna Eb: Azt mondtam az edzőmnek, ebből még lehet, érem sem lesz – Dévai

2018-08-05 18:36:43

Dévai Boglárka, a magyar női tornasport harmadik Európa-bajnoka még meg sem született, amikor legutóbb elsőséget ünnepelhettünk – Ónodi Henrietta 1989-es (felemás korlát) és Varga Adrienn 1998-as (ugrás) sikere után léphetett a kontinens trónjára az 1999-es születésű szombathelyi ugróspecialista. Dévai Glasgow-ban 14.349-es pontszámmal nyerte meg a kontinensbajnokságot az orosz Angelina Melnyikova és a román Denisa Golgota előtt – a tavalyi Eb-bronz után most neki szólt a Himnusz a dobogó tetején.

torna Eb torna Magyar Zoltán Dévai Boglárka Draskóczy Imre

Torna Eb: Dévai Boglárka aranyérmes ugrásban!

2018-08-05 16:05:07

Sporttörténelmi siker – Dévai Boglárka éremért utazott Glasgow-ba és Európa-bajnokként tér haza. A magyar tornásznő csodálatos teljesítménnyel megnyerte a kontinensviadal ugrás szerenkénti döntőjét, ezzel ő lett a hazai tornasport harmadik női Eb-győztese Ónodi Henrietta (1989) és Varga Adrienn (1998) után!

Torna Eb: nyolcadik lett a magyar női csapat

2018-08-04 16:44:39

A nyolcadik helyen végzett a magyar válogatott a tornászok női csapatversenyében a Glasgow-ban zajló multisport Európa-bajnokságon.

torna Eb torna Péter Sára Makra Noémi Fehér Nóra Dévai Boglárka

Torna: a női válogatott bejutott a döntőbe az Eb-n

2018-08-02 22:48:06

Bejutott a legjobb nyolc közé, vagyis a csapatdöntőben folytatja a magyar női tornászválogatott, Dévai Boglárka ugrásban finalista.

Torna: kihirdették a férfiak Európa-bajnoki keretét

2018-07-23 15:33:04

Vecsernyés Dávid, Babos Ádám, Boncsér Krisztián, Ryan Sheppard és Kiss Balázs alkotja a férfi csapatot a Glasgow-ban rendezendő torna Európa-bajnokságon.

Torna ob: Babos Ádám és Fehér Nóra újabb aranyérme

2018-07-15 16:10:34

Ahogyan szombaton, úgy a második, vasárnapi versenynapon is minden szeren más tornász nyert a Budapesten megrendezett országos bajnokságon.

torna ob torna Böczögő Dorina Babos Ádám

Torna ob: Péter Sára legyőzte Dévai Boglárkát ugrásban

2018-07-14 13:42:50

Péter Sára legyőzte az Európa-bajnoki bronzérmes Dévai Boglárkát ugrásban a tornászok szerenkénti országos bajnokságának első versenynapján, szombaton Budapesten.