Találatok a torna címkére

Találatok száma: 728

Torna: csődöt jelentett az amerikai szövetség a perek miatt

2018-12-06 11:13:20

Csődeljárást kért maga ellen az Egyesült Államok Torna Szövetsége (USAG) a tavaly kirobbant szexuális zaklatási botrány következményeként.

torna szexuális zaklatás Larry Nassar FIG

Torna: az FIG 2 milliós alapítványt hoz létre a zaklatási ügyekhez

2018-12-06 10:32:24

A Nemzetközi Tornaszövetség (FIG) kétmillió dollárt különített el egy olyan alapítvány felállítására, melynek feladata a szexuális zaklatások megelőzése lesz a sportágon belül.

zaklatás torna FIG

Torna: jövőre már robotpontozó is bíráskodhat a vb-n

2018-11-21 18:37:52

A Nemzetközi Tornaszövetség (FIG) hivatalos közleményben jelentette be, hogy a hosszú tesztidőszakot követően 2019-ben már „élesben” is beveti a japán Fujitsu cég fejlesztette robotpontozókat a minél igazságosabb bíráskodás érdekében.

torna robotok mesterséges intelligencia Fujitsu FIG

Torna ob: Kardos Botond újabb három érmet nyert

2018-11-17 14:21:44

Kardos Botond az egyéni összetett megnyerése után újabb három érmet szerzett a tornászok mesterfokú országos bajnokságán, Győrben.

torna ob torna Kovács Zsófia Kardos Botond Böczögő Dorina Boncsér Krisztián

Torna: Kardos és Kovács nyerte a mesterfokú bajnokságot összetettben

2018-11-16 20:56:07

A férfiaknál Kardos Botond, a nőknél Kovács Zsófia nyerte meg az egyéni összetettet a tornászok mesterfokú országos bajnokságán pénteken, Győrben.

torna ob torna Kovács Zsófia Kardos Botond

Torna-ob: hétvégén mesterfokú bajnokságot rendeznek Győrben

2018-11-13 18:04:53

A magyar szövetség keddi tájékoztatása szerint a verseny pénteken 15 órakor a férfi csapatbajnokság második fordulójával kezdődik, amelyen a Budapesti Honvéd SE, az FTC-Telekom és a Győri AC együttesei vesznek részt.

torna-ob torna

Torna: ismét visszavonul Berki korábbi legnagyobb ellenfele

2018-11-08 15:14:19

Bejelentette visszavonulását a tornász Louis Smith, aki Berki Krisztián mögött ezüstérmes volt lólengésben a 2010-es világbajnokságon és a 2012-es londoni olimpián.

torna Louis Smith Berki Krisztián

Torna: példátlan – az olimpiai bizottság „beszántaná” az amerikai szövetséget

2018-11-06 00:24:55

Az Egyesült Államok Olimpiai Bizottsága (USOC) hivatalos közleményben jelentette be két nappal a dohai torna-világbajnokság után, hogy kezdeményezi az Egyesült Államok Tornaszövetsége (USA Gymnastics) jogkörének megvonását a sportág nemzeti irányítására. Az ok: a USA Gymnastics által alkalmazott csapatorvos, Larry Nassar sportolók százait zaklatta szexuálisan, az ezt követő botránysorozatba sorra buktak bele a szövetség funkcionáriusai, a volt elnök Steve Pennyt október 17-én különleges egység tartóztatta le. A szövetség kommunikációs katasztrófák sorába keveredett bele és perek sokaságát indították ellene a Nassar-áldozat tornászok. A helyzet olyannyira tarthatatlanná vált, hogy az USOC kezdeményezi a tornaszövetség teljes „beszántását”.

torna USOC USA Gymnastics Larry Nassar

Torna-vb: kínai űrgyakorlat; holland és észak-koreai arany

2018-11-03 17:47:22

Két kínai, egy észak-koreai, egy amerikai, illetve egy holland sikert hozott a dohai torna-világbajnokság utolsó, szombati versenynapja. Simone Biles megnyerte dohai negyedik (összességében tizennegyedik) aranyérmét is, a férfiaknál korláton a kínai Cou Csing-jüan pedig az egész világbajnokság legmagasabbra értékelt gyakorlatát mutatta be.

torna-vb torna Simone Biles Ri Sze Kvang Liu Ting-ting Epke Zonderland

Torna-vb: új rekord, immár Biles minden idők legeredményesebbje!

2018-11-02 17:19:49

Minden idők legeredményesebb vb-tornásza lett az amerikai Simone Biles, aki a dohai világbajnokságon ugrásban megnyerte karrierje tizenharmadik aranyérmét is, megdöntve Vitalij Scserbo rekordját. Felemás korláton Nina Derwael a belga tornatörténet első vb-aranyérmét szállította, a férfiaknál talajon az orosz Artur Dalalojan, lólengésben a kínai Hsziao Zso-teng, gyűrűn a görög Eleftheriosz Petruniasz győzött. A világbajnokság a szombati finálékkal zárul.

torna-vb torna szerenkénti döntő női ugrás lólengés gyűrű

Torna-vb: Biles előbb fenékre ült, majd történelmet írt

2018-11-01 16:13:46

Bár messze elmaradt a selejtezőben nyújtott teljesítményétől, így is megnyerte a történelmi sikert jelentő összetett világbajnoki címet az amerikai Simone Biles a dohai torna-vb-n. Biles az első tornásznő, aki négyszer győzött a világbajnokság összetett versenyében. Kovács Zsófia 51.765 ponttal a 20. helyen zárta élete első egyéni összetett vb-döntőjét.

torna-vb torna női összetett Simone Biles Nina Derwael Murakami Mai

Torna-vb: ezrednyi különbség sem volt, 1999 után orosz arany!

2018-10-31 17:06:14

Az orosz Artur Dalalojan egy rendkívül izgalmas döntő után megnyerte a férfi egyéni összetett versenyt a dohai torna-világbajnokságon. Dalalojan és a kínai Hsziao Zso-teng között nem volt pontszámkülönbség a hat szer után, a holtversenyt tie-break (az öt legmagasabb pontszám összevetése) döntötte el az előbbi javára. Ez 1999 – Nyikolaj Krjukov győzelme – óta az első eset, hogy a férfi összetett világbajnoki címet orosz tornász hódította el.

torna-vb torna férfi összetett Doha Artur Dalalojan

Torna-vb: egymás után negyedszer az amerikaiaké a női csapatarany

2018-10-30 16:20:14

A várakozásoknak megfelelően az Egyesült Államok magabiztosan megnyerte a női csapatversenyt a dohai torna-világbajnokságon. Az amerikaiak 2010 óta egyszer sem engedték át a női csapataranyérmet más válogatottnak, egymás után negyedszer diadalmaskodtak.

torna-vb torna női torna Simone Biles Morgan Hurd Egyesült Államok

Torna-vb: Kína nyerte a férfi csapatversenyt

2018-10-29 18:30:43

Kína válogatottja nyerte a férfi csapatversenyt a Dohában zajló torna-világbajnokság hétfői versenynapján.

torna-vb torna

Torna-vb: Kovács Zsófia összetett döntős, a magyar csapat kvótát szerzett

2018-10-28 18:35:55

Kovács Zsófia bejutott a dohai tornász-világbajnokságon az összetett döntőjébe, míg a Böczögő Dorina, Fehér Nóra, Kovács Zsófia, Makra Noémi, Péter Sára összeállítású magyar női csapat a selejtező 17. helyén zárt, így kvótát szerzett a 2019-es, stuttgarti olimpiai kvalifikációs világbajnokságra. A jövő évi vb-ről az első 12 csapat jut ki a tokiói ötkarikás játékokra.

torna-vb torna Kovács Zsófia

Torna: éjszaka kórház, aztán elneveztek róla egy ugrást – Biles legyőzhetetlen

2018-10-27 19:21:00

Véget ért a női kvalifikáció első napja a dohai torna-világbajnokságon, papírforma eredménnyel: az Egyesült Államok megközelíthetetlenül vezeti a csapatversenyt, Simone Biles az egyéni összetettet, ráadásul a négyszeres olimpiai bajnok azt is biztossá tette, hogy elneveznek róla egy új ugrást. A magyar női csapat a 10. helyen áll, az összetettben 11. Kovács Zsófiának jó esélye van az összetett döntőbe jutásra.

torna-vb torna Simone Biles Péter Sára Makra Noémi Kovács Zsófia

Torna-vb: Boncsér kapta a legmagasabb pontszámot a magyarok közül

2018-10-27 14:32:20

Boncsér Krisztián kapta a legmagasabb pontszámot a magyar férfi tornászválogatott tagjai közül pénteken, amikor a csapat továbbjutott a Dohában zajló világbajnokság selejtezőjéből.

torna-vb torna Boncsér Krisztián

Videó: Biles vs. Musztafina – itt a tökéletes tornász Mortal Kombat!

2018-10-27 11:12:43

A Mortal Kombat verekedős játéknak elkészítették már néhány „adaptációját” más sportokra, ám a torna eddig kivétel volt – nos, most már nem az: a dohai világbajnokság előtt kiadott videóban „összecsapnak” a sportág nagyjai.

videó torna-vb torna Simone Biles Mortal Kombat Alija Musztafina

Torna: vb-kvótát szerzett a magyar csapat Dohában

2018-10-26 22:21:12

A magyar férficsapat bejutott a legjobb 24 közé a dohai torna-világbajnokságon. A Vecsernyés Dávid, Babos Ádám, Boncsér Krisztián, Kardos Botond és Ryan Sheppard alkotta válogatott a 10. csoportban lépett a szerekhez a selejtezőben és végül a 20. helyen zárt.

torna Vecsernyés Dávid Ryan Sheppard Kardos Botond Boncsér Krisztián Babos Ádám

Torna: két magyar is hat szeren indul a világbajnokságon

2018-10-23 10:58:12

A magyar szövetség keddi beszámolója szerint a pódiumedzés után eldőlt, hogy Kardos Botond és Ryan Sheppard talajon, gyűrűn, ugrásban, nyújtón, lólengésben és korláton is versenyez majd. Nekik lehet esélyük bejutni az egyéni összetett legjobb 24-es mezőnyébe.