F1: hajnalban agyonlőttek egy 38 éves rendőrt Spában

Hajnalban lelőttek egy rendőrt az F1-es Belga Nagydíjnak otthont adó Spában. Az elkövetőket nagy erőkkel keresi a rendőrség.

Spa-Francorchamps F1 Belga Nagydíj

Videó: hatalmas baleset a belga Super Trofeo-futamon

2018-07-28 11:57:36

A Super Trofeo-versenysorozatban a belgiumi Spa-Francorchamps-ban rendeznek versenyt a hétvégén. Fredrik Blomstedt szombat délelőtt hatalmas balesetet szenvedett, autójával pont egy olyan helyen ütközött, ahol a gumifal mögött pályamunkások voltak. Az ő állapotukról egyelőre nincs hír. Amint friss információ érkezik, frissítjük cikkünket!

Super Trofeo Spa-Francorchamps

WEC: Fernando Alonsóék nyerték a spái hatórás versenyt

2018-05-05 21:00:22

A Toyotával az élről induló Fernando Alonso, Nakadzsima Kazuki, Sébastien Buemi trió nyerte meg a hosszútávú sportautó-világbajnokság (WEC) 2018–2019-es idényének első versenyét, a belgiumi Spa-Francorchamps pályáján rendezett hatórás futamot. Alonsóék gyakorlatilag rajt-cél győzelmet alkottak, miután a másik LMP1-es Toyotát (Mike Conway, José María López, Kobajasi Kamui) az időmérő után megbüntették egy adminisztrációs hiba miatt és csak egy körrel később kezdhette a viadalt.

WEC Spa-Francorchamps Fernando Alonso

Autósport: Alonso a pole-ban, Fittipaldi súlyos balesete – videó

2018-05-05 14:26:16

A hosszútávú sportautó-világbajnokság (WEC) 2018–19-es idénye ezen a hétvégén kezdődik a belgiumi Spa-Francorchamps versenypályáján, és a szezon első időmérőjén már túl is jutott a mezőny. Ezen a korábbi F1-es pilótákkal, Nakadzsima Kazukival és Sébastien Buemivel egy csapatot alkotó Fernando Alonso által is vezetett Toyota végzett az élen – miután a legjobb időt futó Mike Conway, José Maria Lopez, Kobajasi Kamui trió Toyotáját egy adminisztrációs hiba miatt az időmérő után az idejét törölték. Az időmérőn Pietro Fittipaldi balesete borzolta a kedélyeket, a korábbi kétszeres F1-es világbajnok, Emerson Fittipaldi unokája kiegyenesítette az Eau Rogue kanyart, nagy sebességgel a gumifalba csapódott és mint később kiderült, mindkét lábát eltörte.

WEC Spa-Francorchamps Pietro Fittipaldi Fernando Alonso Eau de Rogue

„Jó versenyünk volt addig, amíg meg nem próbált megölni...” – F1-leg

2017-08-28 08:20:57

Mint ismert, Lewis Hamilton nyerte meg a 62. Belga Nagydíjat vasárnap. A brit pilóta mögött Sebastian Vettel és Daniel Ricciardo végzett még a dobogón, míg többek között Fernando Alonso és Max Verstappen sem fejezte be az F1-es futamot, a két Force India pedig egymásnak ment – vessünk egy pillantást a hétvége legjobb mémjeire!

Spa-Francorchamps Sergio Pérez Sebastian Vettel Mercedes McLaren Max Verstappen

F1: a brazil 13 évvel a balesete után visszakapta a sisakját

2014-07-17 12:31:54

Tizenhárom évvel a 2001-es Belga Nagydíjon történt balesete után visszakapta a bukósisakját Luciano Burti brazil F1-es expilóta – a fejvédőjén még a kézbesítést követően is rajta volt a spái gumifalból rárakódott kosz.

bukósisak Spa-Francorchamps Luciano Burti Belga Nagydíj

WTCC: Michelisz a második futamon is 7. lett

2014-06-22 14:36:39

Michelisz Norbert a hetedik helyen zárta a túraautó-világbajnokság (WTCC) belga állomásának második futamát is, míg Nagy Norbert a 18. lett Spa-Francorchamps-ban.

túraautó-vb Yvan Muller WTCC Spa-Francorchamps Michelisz Norbert

WTCC: Michelisz balszerencsés rajt után 7. Spában

2014-06-22 13:17:34

Michelisz Norbert a hetedik helyen zárta a túraautó-vb belga állomásának első futamát, míg Nagy Norbert a 20. lett, saját kategóriájában pedig a 3. helyen végzett élete első világbajnoki versenyén.

túraautó-vb Yvan Muller WTCC Spa-Francorchamps Nagy Norbert Michelisz Norbert

WTCC: Michelisz a 6. és a 4. rajthelyről indul Spában

2014-06-21 16:01:41

Michelisz Norbert az első futamot a 6., a másodikat a 4. helyről kezdi meg a túraautó-világbajnokság (WTCC) belgiumi állomásán Spa-Francorchamps-ban, ahol az első versenyen Yvan Muller, a másodikon Gianni Morbidelli rajtol az élről.

WTCC: López az élen, Michelisz a 9. a spái erdőben

2014-06-20 13:31:30

José María López volt a leggyorsabb a túraautó-világbajnokság spa-francorchamps-i versenyhétvégéjének pénteki félórás tesztjén. A Citroënt kormányzó argentin mögött márkatársa, Yvan Muller zárt.

WTCC Spa-Francorchamps Michelisz Norbert José María López

WTCC: két Norbi Spában, Michelisz csak erre várt

2014-06-19 14:29:21

A túraautó-világbajnokság mezőnye a hét végén visszatér a belgiumi Spa-Francorchamps-ba, ahol legutóbb 2005-ben járt. A WTCC akkori mezőnyéből négy pilóta maradt meg mostanra, s ott lesz a pilóták között két magyar versenyző is: Michelisz Norbert mellett Nagy Norbert.