Találatok a RG címkére

Találatok száma: 304

Tornasportok: az összes Európa-bajnokságot törölték a járvány miatt

2020-03-17 13:52:27

Az Európai Tornaszövetség (UEG) bejelentette, hogy a koronavírus-járvány miatt törli a 2020-as évre tervezett kontinensbajnokságokat. A női és férfi torna, a ritmikus gimnasztika és a gumiasztal Eb-t egyaránt törölték.

torna ritmikus gimnasztika rg koronavírus gumiasztal UEG

Rg: Japánban edzőtáborozik a magyar válogatott

2020-02-06 17:38:55

Tíz napon keresztül Japánban edzőtáborozik a magyar ritmikusgimnasztika-válogatott.

ritmikus gimnasztika rg

Rg: öngyilkosságot kísérelt meg az oroszok négyszeres világbajnoka – sajtóhír

2020-02-06 11:19:06

Az orosz Moszkva hírügynökség jelentette elsőként, hogy öngyilkossági kísérlet után kórházba került a ritmikus gimnasztika egyik legnagyobb csillaga, a négyszeres világbajnok, háromszoros Európa-bajnok Alekszandra Szoldatova. A hírt ugyancsak közölte az állami RIA Novosztyi hírügynökség.

öngyilkosság ritmikus gimnasztika rg Irina Viner-Uszmanova Alekszandra Szoldatova

Rg: nagyon szép szereplés, 6. az MTK a klubvilágbajnokságon

2019-10-27 10:25:28

A hatodik helyen végzett a Pigniczki Fanni, Juhász Anna, Kocsis Evelin összeállítású MTK Budapest csapata a Japánban megrendezett ritmikus gimnasztika Aeon-kupán. A hagyományos évzáró nagy nemzetközi verseny a sportág klubvilágbajnokságának számít. A győztes – mondhatni, az „örökös” győztes – ismét az orosz Gazprom.

ritmikus gimnasztika rg Pigniczki Fanni Kocsis Evelin Juhász Anna Gazprom

Rg-vb: Régóta vártunk ilyen eredményre – Deutsch-Lazsányi

2019-09-24 18:40:14

A magyar ritmikus gimnasztika küldöttség hazatért Bakiból, az olimpiai kvalifikációs világbajnokságról, ahol története egyik legkiemelkedőbb teljesítményét érte el. Pigniczki Fanni egyéni döntőbe jutott, amelyben 75.500 ponttal a 21. pozícióban zárt. Ez – mint később kiderült – kvótát jelentett Magyarországnak a 2021-es Világjátékokra. A magyarok teljesítményét Deutsch-Lazsányi Erika, a Magyar Ritmikusgimnasztika-szövetség Technikai Bizottságának elnöke értékelte – a szövetség hírleveléből idézünk.

ritmikus gimnasztika rg Deutsch-Lazsányi Erika

Rg-vb: Japán állította meg az orosz hengert – 1975 óta első aranyával!

2019-09-22 14:49:00

Befejeződött Bakiban a 37. ritmikusgimnasztika-világbajnokság az együttes kéziszercsapatok fináléival. 5 labdával Japán diadalmaskodott, míg 3 karikával és 2 pár buzogánnyal a verseny legeredményesebb, domináns hatalma, Oroszország.

ritmikus gimnasztika rg-vb rg orosz kéziszercsapat japán kéziszercsapat

Rg-vb: orosz aranyérem, 21. helyen a magyar kéziszercsapat

2019-09-21 17:12:45

A Borsányi Patrícia, Földi Cintia, Kovács Jázmin, Németh Virág, Urbán-Szabó Mónika, Wehovszky Vivien összeállítású magyar együttes kéziszercsapat a 21. helyen végzett a baki olimpiai kvalifikációs ritmikusgimnasztika-világbajnokság összetett versenyében, melyet Oroszország nyert meg.

ritmikus gimnasztika rg-vb rg magyar kéziszercsapat

Rg-vb: Pigniczki Fanni 21. helye világjátékok-kvalifikációt ért

2019-09-21 07:49:21

A Nemzetközi Tornaszövetség (FIG) megerősítette, hogy Pigniczki Fanni 21. helye a baki ritmikusgimnasztika-világbajnokság egyéni összetett döntőjében kvótát ért Magyarországnak a 2021-es világjátékokra.

világjátékok ritmikus gimnasztika rg-vb rg Tokió 2020 Pigniczki Fanni

Rg-vb: Pigniczki Fanni kivágta a 21-et a világbajnoki döntőben!

2019-09-20 18:54:12

Pigniczki Fanni a 21. helyen végzett a baki olimpiai kvalifikációs rg-világbajnokság összetett döntőjében, 2011 óta a legjobb magyar helyezést elérve ezzel. Az aranyérmet egymás után harmadszor az orosz Dina Averina nyerte meg, az ezüst ikertestvére, Arina Averina, a bronz az izraeli Linoj Asram birtokába került.

ritmikus gimnasztika rg-vb rg Pigniczki Fanni Linoj Asram Dina Averina

Rg-vb: aranytucat, Dina Averina buzogánnyal és szalaggal is első

2019-09-19 19:02:06

Az orosz Dina Averina pályafutása tizenegyedik és tizenkettedik világbajnoki aranyérmét szerezte meg, miután buzogánnyal és szalaggal is diadalmaskodott a baki olimpiai kvalifikációs ritmikusgimnasztika-vb szerenkénti döntőjében.

ritmikus gimnasztika rg-vb rg Linoj Asram Dina Averina

Rg-vb: Pigniczki Fanni döntős, 8 éve nem látott remek magyar siker!

2019-09-19 15:57:59

Pigniczki Fanni kvalifikálta magát a Bakiban zajló ritmikusgimnasztika-világbajnokság egyéni összetett döntőjébe, 2011 óta nem látott sikert elérve ezzel! Az MTK Budapest tornásznője a 23. helyen jutott be élete első vb-fináléjába, melyben 16 (vagy 17, attól függően, hogy az ötkarikás házigazda Japán versenyzője hogy teljesít) olimpiai kvótát osztanak ki. A magyar válogatott a 20. helyen végzett az egyéni csapatversenyben, melynek aranyérmét Oroszország hódította el.

ritmikus gimnasztika rg-vb rg Pigniczki Fanni Juhász Emma Juhász Anna

Rg-vb: Pigniczki Fanni döntős helyen az utolsó nap előtt

2019-09-18 19:13:26

Továbbra is egyéni összetett döntőt érő helyen – a 18.-on – áll Pigniczki Fanni a Bakiban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokságon. A magyar tornásznő 19.750 pontot kapott a buzogánygyakorlatára. Juhász Anna 18.300, Juhász Emma 15.300 pontot „kasszírozott”, válogatottunk az egyéni csapatverseny 13. helyére lépett előre. A kvalifikáció csütörtökön ér véget, a magyar versenyzők szalaggal zárnak az utolsó selejtezős napon. Az összetett döntőbe az első huszonnégy tornász jut be.

Rg-vb: a gyönyörű Szeleznyova megélte a tündérmesét, arany a jutalma

2019-09-17 19:35:18

Az orosz himnuszt játszották el az első és a második szerenkénti döntő után a 37. ritmikusgimnasztika-világbajnokságon: karikával Jekatyerina Szeleznyova, labdával Dina Averina ünnepelhetett világbajnoki címet.

ritmikus gimnasztika rg-vb rg Linoj Asram Jekatyerina Szelezyova Dina Averina

Rg-vb: nagy ugrás előre, Pigniczki Fanni a 23. helyen két szer után!

2019-09-17 15:37:41

Óriásit lépett előre Pigniczki Fanni a Bakiban zajló ritmikus gimnasztika olimpiai kvalifikációs világbajnokságon: a magyar tornásznő a 23. helyen áll két nap után egyéni összetettben, miután karikagyakorlatára remek, 19.950-es pontszámot kapott. Juhász Anna 16.700 pontot kapott karikával, összetettben az 53., a magyar válogatott pedig a 20. az egyéni csapatversenyben.

ritmikus gimnasztika rg-vb rg Pigniczki Fanni Juhász Anna

Rg-vb: várakozás, óvás, 24. a magyar válogatott az 1. nap után

2019-09-16 17:03:58

Bemutatkoztak a magyar tornászok a 37., olimpiai kvalifikációs ritmikusgimnasztika-világbajnokságon, melyet Bakiban rendeznek meg a héten. Pigniczki Fanni 18.500, Juhász Anna 16.450 pontot kapott labdagyakorlatára, ezzel előbbi a 33., utóbbi a 61. helyen várja a keddi folytatást. A magyar válogatott a 24. helyet foglalja el az egyéni csapatversenyben.

Rg-vb: olimpiai helyekért keleti palotában; rajtnál a magyarok!

2019-09-15 09:41:02

A tét (minimum) tizenhat plusz öt hely a tokiói olimpián, no meg – legalábbis a csarnok kinézete alapján – a mesés Kelet összes aranya: hétfőtől Azerbajdzsán fővárosában, Bakiban (oroszosoknak és tradicionalistáknak: Baku) megkezdődik a 37. ritmikusgimnasztika-világbajnokság. A magyar színeket egyéniben Pigniczki Fanni, Juhász Anna, Juhász Emma és Boldizsár Blanka, míg együttes kéziszercsapatban Borsányi Patrícia, Földi Cintia, Kovács Jázmin, Németh Virág, Urbán-Szabó Mónika és Wehovszky Vivien képviseli.

ritmikus gimnasztika rg-vb 2019 rg-vb rg magyar kéziszercsapat Pigniczki Fanni

Rg vk: kitűnő magyar szereplés, három 4. hely Kolozsváron!

2019-08-25 16:38:43

Kitűnően szerepelt a magyar küldöttség a ritmikus gimnasztikázók világkupa-sorozatának kolozsvári állomásán. A Borsányi Patrícia, Földi Cintia, Kovács Jázmin, Németh Virág, Urbán-Szabó Mónika, Wehovszky Vivien összeállítású együttes kéziszercsapat összetettben, 5 labdával és 3 karika, 2 pár buzogánnyal egyaránt a 4. helyen végzett, míg egyéni összetettben Pigniczki Fanni (12.) és Juhász Anna (19.) is az első húszban zárt. A verseny legeredményesebb küldöttsége az izraeli volt.

ritmikus gimnasztika rg vk rg magyar kéziszercsapat Vlada Nikolcsenko Pigniczki Fanni

EJ: orosz arany rg-ben, Pigniczki Fanni a tizenkettedik

2019-06-22 17:56:06

Pigniczki Fanni a 12. helyen zárta a ritmikus gimnasztikázók egyéni összetett versenyét a minszki Európai Játékokon. Az aranyérmet az orosz Dina Averina szerezte meg az izraeli Linoj Asram és a fehérorosz Kacjarina Halkina előtt.

ritmikus gimnasztika rg Pigniczki Fanni Linoj Asram Kacjarina Halkina Európai Játékok

Rg Eb: „Rettentően büszke vagyok” – boldogan jött haza a magyar csapat

2019-05-21 09:31:11

Mint arról beszámoltunk, jól szerepelt a magyar ritmikusgimnasztika-válogatott a 2019-es Európa-bajnokságon: a nemzetek közötti csapatversenyben megszerezte a 10. helyet, Pigniczki Fanni a legjobb három szerrel számított összetett eredmény alapján pedig kivívta a szereplés jogát Magyarországnak a 2020-as Eb-n, mely plusz egy kijutási lehetőséget biztosít egy európai tornásznak a tokiói olimpiára.

rg Eb rg Pigniczki Fanni Deutsch-Lazsányi Erika

Rg Eb: taroltak az ikrek, csak az orosz himnusz kellett

2019-05-19 16:20:20

Az orosz Averina ikrek, Dina és Arina nyerték meg az összes felnőtt egyéni aranyérmet a 2019-es ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon – Oroszország pedig a többi elsőséget is megszerezte, nyolcból nyolc arannyal söpört a kontinensviadalon.

ritmikus gimnasztika rg Európa-bajnokság rg Eb rg Vlada Nikolcsenko Nikol Zelikman