Találatok a Red Bull Air Race címkére

Találatok száma: 52

Red Bull Air Race: Chambliss nyert Kazanyban, az élre állt

2017-07-24 12:58:28

Három héttel budapesti győzelme után Kirby Chambliss újra a leggyorsabb volt a Red Bull Air Race-en. A Kazanyban megrendezett versenyen a kanadai Pete McLeod és az amerikai Michael Goulian végzett dobogósként.

Red Bull Air Race  Kirby Chambliss

Red Bull Air Race: 57 éves győztes Budapesten

2017-07-02 17:20:50

Kirby Chambliss bizonyult a leggyorsabbnak a Red Bull Air Race budapesti viadalán, amelyen a kemény munka, a fegyelem és a precizitás volt a siker titka. Sokan hibáztak, és sokan egyensúlyoztak pengeélen, végül a rutin diadalmaskodott.

sportrepülés  műrepülés  Red Bull Air Race  Kirby Chambliss

Red Bull Air Race: Besenyei magyarul tanította társait – videó

2017-07-02 16:48:36

Besenyei Péter a hétvégén magyarul tanította a Red Bull Air Race pilótáit, név szerint a kanadai Pete McLeodot, a japán Muroja Josit, a francia Nicolas Ivanoffot és a spanyol Juan Velardét. „Köszönöm szépen”, „nehézségi gyorsulás” vagy éppen „légcsavarkupak”? Voltak érdekes megoldások.

műrepülés  Red Bull Air Race  Nicolas Ivanoff  Muroja Josi  Juan Velarde  Besenyei Péter

Red Bull Air Race: kanadai pilóta nyerte meg a kvalifikációt

2017-07-01 18:39:02

Pete McLeod volt a leggyorsabb a Red Bull Air Race műrepülő-világbajnoki sorozat budapesti futamának szombati időmérő edzésén.

műrepülés  Red Bull Air Race

„A legfontosabb, hogy élvezd! Ez a lényege az egésznek”

2017-07-01 11:23:41

Hogy milyen érzés egy igazi „redbullos" versenygéppel pörögni-forogni a föld felett több száz méterrel, miközben időnként 5 G-s erőhatás présel az ülésbe, a gyomrod felköltözik az agyad mellé, a füled bedugul, a szemed pedig ki akar folyni a helyéről? Leírhatatlanul fantasztikus!

sportrepülés  Red Bull Air Race  NS Hosszabbítás  Ben Murphy

Red Bull Air Race: Sonka örül a Lánchíd alatti átrepülésnek

2017-06-26 12:52:17

Az idén is a Lánchíd alatt repülnek át a pilóták a Red Bull Air Race műrepülő világbajnoki sorozat budapesti futamán, amelyre a hétvégén kerül sor.

Red Bull Air Race  Martin Sonka  Besenyei Péter

Air Race: japán győzelem született Kaliforniában

2017-04-17 10:05:05

A japán Muroja Josihide győzelmével zárult a Red Bull Air Race-sorozat 2017-es szezonjának második versenye San Diegóban.

Red Bull Air Race

Sportrepülés: két újabb helyszín, teljes a versenynaptár

2017-03-08 15:30:45

A budapesti állomás mellett két újabb európai helyszínt jelentett be a Red Bull Air Race versenysorozata. A pilóták a szeptembert Portugáliában, Porto városában kezdik, amely utoljára 2009-ben adott otthont a világbajnokságnak. Két hétre rá, a szeptember 16-17-ei hétvégén pedig a Lausitzring felett folytatódik a küzdelemsorozat, Németországban.

sportrepülés  Red Bull Air Race

Sportrepülés: a cseh Martin Sonka nyerte a 75. „gyémánt” futamot

2017-02-12 13:43:29

A Red Bull Air Race világbajnoki sorozat idei első állomásán a cseh Martin Sonka karrierje első győzelmét ünnepelhette.

sportrepülés  Red Bull Air Race  Martin Sonka

Red Bull Air Race: jövőre ekkor rendezik meg a magyar futamot

2017-01-19 13:09:38

Július első hétvégéjén rendezik meg a Red Bull Air Race műrepülő világbajnoki sorozat budapesti futamát.

sportrepülés  Red Bull Air Race  Budapest

Sportrepülés: először lett német bajnok az Air Race-en

2016-10-03 10:47:53

A német Matthias Dolderer nyerte meg a Red Bull Air Race első indianapolisi versenyét, s ezzel a 2016-os bajnoki címét is bebiztosította.

sportrepülés  Red Bull Air Race  Matthias Dolderer  Indianapolis

Videó: a kihívás éltette – az Air Race-pilótára emlékeznek

2016-09-21 15:50:38

A Red Bull Air Race műrepülő-világbajnoki sorozat történetének első dél-amerikai pilótája veszi át a szeptember 9-én elhunyt Hannes Arch helyét.

Red Bull Air Race  Hannes Arch

Gyász: balesetben elhunyt az osztrák sportrepülő bajnok

2016-09-09 11:30:45

Tragikus körülmények között, helikopter-balesetben életét vesztette Hannes Arch, osztrák sportrepülő pilóta, Besenyei Péter korábbi versenyzőtársa.

műrepülés  gyász  Red Bull Air Race  Hannes Arch  sportrepülés

Sportrepülés: német öröm a lerövidített, esős budapesti futamon

2016-07-17 17:57:43

Matthias Dolderer nyerte meg a Red Bull Air Race világbajnoki sorozat budapesti, negyedik állomását. A német pilóta Spielberghez hasonlóan a magyar fővárosban sem talált legyőzőre, így megerősítette helyét az összesített rangsor élén. Az időjárás miatt alaposan átírták a programot, a lerövidített versenyért pedig csak a szokásos pontok 75 százalékát osztották ki.

sportrepülés  Red Bull Air Race  Matthias Dolderer

Sportrepülés: a biztonság a legfontosabb; Besenyei különleges ajándéka

2016-07-16 17:15:19

A pilóták és a nézők biztonsága érdekében törölték a teljes szombati programot a Red Bull Air Race világbajnoki sorozat budapesti állomásán – mondta el Jim DiMatteo versenyigazgató a délutáni sajtótájékoztatón.

sportrepülés  Red Bull Air Race  Besenyei Péter

Sportrepülés: a teljes szombati programot törölték Budapesten

2016-07-16 14:38:32

Az időjárási körülmények miatt a teljes szombati programot törölték a szervezők a Red Bull Air Race világbajnoki sorozat budapesti versenyhétvégéjén, így a délutáni idõmérõ edzésre sem kerül már sor.

Red Bull Air Race: hétvégén jön a 9. budapesti verseny, extrákkal

2016-07-11 18:47:52

A sorozat történetének 70. versenye lesz a Red Bull Air Race műrepülő-világbajnokság hétvégén sorra kerülő budapesti futama, amelyen a tavaly visszavonult Besenyei Péter bemutatója mellett számos kiegészítő programmal várják a szervezők a nézőket.

Red Bull Air Race  Besenyei Péter  műrepülés

Red Bull Air Race: Besenyei ismét repülőbe ül, de…

2016-07-08 11:49:00

A magyar szurkolók legnagyobb örömére a július 16-17-én Budapesten vendégeskedő Red Bull Air Race keretein belül ismét repülőbe ül Besenyei Péter. Ez lesz az első alkalom 2003 óta, hogy a sportág „keresztapja" nem versenyzőként vesz részt az eseményen, hanem felvezetésként bemutatójával beizzítja a magyar főváros légterét. A tavaly visszavonult pilóta arról beszélt, hogy milyen érzések kavarognak benne és hogyan éli meg, hogy nem versenyzőként vesz részt a hazájába látogató eseményen.

Red Bull Air Race  Besenyei Péter

Red Bull Air Race: minden Besenyei győzelmével indult – 13 év története

2016-07-01 17:13:40

A július 16–17-i hétvégén ismét a magyar főváros ad otthont a Red Bull Air Race versenysorozatának, hogy a világ legjobb pilótái a város szívében, a Duna felett mérjék össze tudásukat. A 2003-ban indult motorsportsorozat új fejezetet nyitott a légi versenyzés történetében, sikere azóta is töretlen.

műrepülés  Red Bull Air Race  Besenyei Péter

Red Bull Air Race: 50 ezer japán kiszurkolta a hazai sikert

2016-06-05 12:39:17

A hazai közönség előtt versenyző Muroja Josihide nyerte meg a Red Bull Air Race világbajnokság harmadik, Csibában megrendezett versenyét. A japán pilóta első futamgyőzelmét aratta, egyúttal első ázsiai pilótaként sikerült az élen végeznie a sorozat történetében.