Találatok a maratoni címkére

Találatok száma: 94

Maratoni: a teljes élmezőny eltévedt a velencei versenyen – videó

2017-10-23 18:35:48

Egészen különlegesre sikeredett a Velencében rendezett maratoni verseny befutója, a győztes ugyanis a helyi Eyob Faniel lett. Igaz, nem csak gyorsaságának köszönhette a sikert…

videó  vicces  maratoni  futás  Velence  Eyob Faniel

Gyász: 500 métert futott az egészségügyi miniszter, meghalt

2017-10-09 17:42:24

Meghalt Szlim Saker, Tunézia egészségügyi minisztere, miután vasárnap egy jótékony célú maratoni futás rövid szakaszán csatlakozott a résztvevőkhöz.

maratoni  halálhír  gyász  atlétika  Szlim Saker

Atlétika: Dibaba kiváló idővel nyerte meg a chicagói maratonit

2017-10-08 18:09:01

Egészen kiváló eredménnyel érte el karrierje első maratoni győzelmét az etióp Tirunesh Dibaba, 2:19 órán belüli idővel elsőként ért célba a vasárnapi chicagói maratonin.

maratoni  atlétika  Tirunesh Dibaba  Galen Rupp  Chicago maratoni  Chicago Marathon

Budapest Maratoni: 30 ezernél is többen indulhatnak

2017-10-05 12:57:57

Akár 30 ezer fölött is lehet az indulók száma jövő szombaton és vasárnap a 32. SPAR Budapest Maraton Fesztivál – V4 futóhétvégén.

maratoni  futás  atlétika  Budapest Maraton  Budapest

Videó: kibukott a férfiassága, mégis élete legjobbját futotta

2017-10-04 19:48:32

Jozef Urban szlovák futó élete legjobb idejét érte el a kassai Békemaratonin, amelyet így a tizedik helyen zárt. Ezzel meglehetősen nehezen került volna be a nemzetközi híradásokba, ám egy, a befutónál készült videónak köszönhetően a története mégis bejárta az internetet.

maratoni  Jozef Urban

Atlétika: az olimpiai bajnok nyerte a berlini maratonit

2017-09-24 13:47:21

A férfiaknál az olimpiai bajnok Eliud Kipchoge nyerte meg a vasárnap rendezett 44. berlini maratonit.

maratoni  Eliud Kipchoge  Berlini Maratoni

Képek: így még egészen biztosan nem futott maratonit!

2017-09-21 21:02:23

Bár a lusta emberek nem tartoznak ebbe a kategóriába, ettől még tény: sokan szeretnek futni. Ami szintén tény: maratonit is elég sokan szeretnek futni. Azonban olyanról, ami a minap Ausztráliában történt, ritkán hallani: Matt Whitaker öltönyben teljesítette a több mint 42 kilométeres távot. Sőt, még világrekordot is döntött!

maratoni futás  maratoni  maraton  kép

Budapest félmaratoni: tizenötezer indulója lesz a fesztiválnak

2017-09-08 13:55:17

Vasárnap 32. alkalommal kerül sor a Budapest Sportiroda (BSI) egyik legnagyobb rendezvényére, a Wizz Air Budapest Félmaratonra, melyen 15 000 indulóval számolnak a szervezők.

maratoni  félmaratoni  atlétika  Budapest

Tokió 2020: a hőség miatt kockázatos lehet a maratoni

2017-08-24 14:26:21

A várható hőségre és az ebből fakadó következményekre figyelmeztetnek szakértők a 2020-as tokiói olimpia maratoni futóversenyével összefüggésben.

olimpia 2020  olimpia  maratoni  Tokió 2020

Atlétikai vb: bahreini siker a női maratonin

2017-08-06 14:05:46

Az idei bostoni maratonit (2:09:37) megnyerő kenyai Geoffrey Kipkorir Kirui sikerével ért véget a londoni atlétikai világbajnokságon a férfiak maratoni futása. A 24 éves sportoló 2:08:27 órás idővel szerezte meg az aranyérmet.

maratoni  atlétikai vb  atlétika  Geoffrey Kipkorir Kirui  Boston maratoni

Atlétikai vb: bombaerős a kenyai maratoni csapat

2017-05-15 11:25:03

A lehető legerősebb csapatukkal vesznek részt a kenyaiak az augusztusi, londoni szabadtéri atlétikai világbajnokság maratonifutó-versenyein.

maratoni  atlétikai vb  Kenya

Atlétika: két órán belüli maratoni az F1-es pályán?!

2017-05-03 14:29:19

Szakértők egybehangzóan úgy vélik, a maratoni futás világcsúcsánál biztosan jobb időt fut majd hétvégén a monzai Formula–1-es pályán a különleges rekordkísérletre felkért három hosszútávfutó, ám a két órán belüli eredmény elérése kérdéses.

maratoni  atlétika

Maratoni: 50 évvel a balhé után megint lefutotta – videó

2017-04-17 23:22:28

Kettős kenyai győzelem a 121. Bostoni maratonin: a férfiaknál a 24 éves Geoffrey Kirui, a nőknél a kétszeres világbajnok, 37 esztendős Edna Kiplagat végzett az első helyen a hétfői versenyen. Teljesítette a távot Kathrine Switzer, a verseny történetének egyik ikonikus alakja is.

maratoni  atlétika  Boston maratoni

Atlétika: kenyai sikerek a párizsi maratonin

2017-04-09 13:33:10

A férfiaknál és a nőknél is kenyai győzelemmel zárult vasárnap a párizsi maratonfutó verseny.

Kenya  Paul Lonyangata  Purity Rionoripo  atlétika  maratoni

Rio 2016: pozitív doppingmintát adott a maratoni bajnoka

2017-04-07 10:20:12

Pozitív doppingmintát adott Jemima Sumgong, a riói olimpia maratoni futó bajnoka – jelentette be a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF). A kenyai futónő ellen eljárást indítottak.

riói olimpia  maratoni  atlétika  Rio 2016  Jemima Sumgong

Videó: a futó elfelejtette, van még egy kanyar a cél előtt…

2017-03-20 10:34:58

Egész szürreálisra sikeredett a Kínában, Vuhsziban rendezett maratoni verseny befutója vasárnap. Az élen haladó futók ugyanis nagy lendülettel suhantak át a célvonalon, ám ezzel volt egy kis probléma: amiről ők azt gondolták, hogy a cél, az igazából csak az utolsó kanyar volt.

videó  vicces  verseny  maratoni  futás  baki

Atlétika: kenyai győzelmek a Los Angeles Marathonon

2017-03-19 22:34:04

A kenyai Elisha Barno és Hellen Jepkurgat nyerte a férfiak, illetve nők versenyét a vasárnapi Los Angeles Marathonon.

Elisha Barno  Hellen Jepkurgat  Los Angeles Marathon  atlétika  maratoni

Atlétika: ilyen gyors maratonit még nem futottak Japánban

2017-02-27 14:42:24

Japán versenyen még sohasem futottak olyan kiváló maratoni időt, mint amilyennel a kenyai Wilson Kipsang megnyerte vasárnap a Tokyo Marathont (2:03:58).

maratoni  Wilson Kipsang  Sarah Chepchirchir

Videó: 200 km-es verseny, az utolsó 50 méter óriási drámát hozott

2017-02-04 08:52:31

Egészen döbbenetes véget ért a gyorskorcsolyázók 200 kilométer össztávú maratoni versenye, a Weissensee. Elma de Vries ugyanis magabiztosan vezetett nagyjából ötven méterrel a cél előtt, ekkor azonban elesett. A 33 esztendős hölgy hason csúszva próbálta teljesíteni a táv végét, ám hárman is megelőzték, a győzelmet pedig Lisa van der Geest zsebelte be.

videó  maratoni  gyorskorcsolya  esés  dráma  Weissensee

Atlétika: Bekele pénteken célba veszi a maratoni világcsúcsot

2017-01-18 14:38:25

A világcsúcs megdöntését tűzte ki célul a pénteki dubai maratonira Kenenisa Bekele, az etiópok háromszoros olimpiai bajnok hosszútávfutója.