Vizes vb: Katie Ledecky visszalépett a keddi versenyektől

Betegség miatt nem indult el a 200 méteres gyorsúszás előfutamaiban, és kihagyja az esti programban az 1500 méteres finálét is Katie Ledecky, az amerikaiak világklasszisa a kvangdzsui világbajnokságon.

Úszás: Ledecky öt mp-t javított saját világcsúcsán

Az amerikai Katie Ledecky világcsúcsot úszott 1500 méter gyorson az egyesült államokbeli Indianapolisban rendezett profi viadalon.

Katie Ledecky

Úszás: az ötszörös olimpiai bajnok profinak áll

2018-03-26 22:33:00

Igen, nem elírás: profinak áll Katie Ledecky, az amerikaiak ötszörös olimpiai bajnok úszónője – jelentette be hétfői sajtótájékoztatóján a 21 éves sportoló.

Úszás: megdöntötték Hosszú egyetemi rekordját

2018-02-28 12:57:34

Katie Ledecky megdöntötte Hosszú Katinka 2012-es amerikai egyetemi rekordját 400 yardos vegyes úszásban.

úszás Katie Ledecky Hosszú Katinka

Úszás: Hosszú riválisa letaszította Ledeckyt a trónról

2017-12-02 14:25:51

Sarah Sjöström véget vetett Katie Ledecky négyéves uralkodásának: a svéd klasszis választották meg a Swimming World magazinnál az év női úszójának.

úszó-vk vizes vb 2017 vizes vb Swimming World Sarah Sjöström Katie Ledecky

Úszás: két budapesti hős lett az év legjobbja az USA-ban

2017-11-20 10:46:37

A férfiaknál Caeleb Dresselt, a nőknél Katie Ledeckyt választották az év úszójának az Egyesült Államokban.

úszás Katie Ledecky Caeleb Dressel

„Ő lehet a női Phelps” – a lány, aki 20 évesen kapta az első pofont az úszástól

2017-07-31 14:22:14

Ugyan életében először vereséget szenvedett egy világbajnoki döntőben – értsd: második lett... –, a budapesti úszó-vb egyik legnagyobb sztárja Katie Ledecky volt. Az amerikai úszó még csak húszesztendős, és karrierje legalább fele előtte állhat, 14 aranyával azonban máris a világbajnokságok történetének legeredményesebb női versenyzője, és ha így folytatja, akár Michael Phelps abszolút vb-csúcsára (26 arany) is veszélyes lehet. Katie Ledecky kicsit közelebbről.

úszás vizes vb portré Katie Ledecky FINA 2017 CsZ

Vizes vb: Dressel a világ tetején, csak kilencen Hosszú előtt!

2017-07-30 22:49:25

Az amerikai Caeleb Dressel volt a magyarországi vizes világbajnokság egyik legnagyobb sztárja, és ami az aranyérmeket illeti, az „egyik” szócskát ki is hagyhatjuk: a 20 éves amerikai hétszer is a dobogó tetejére állhatott Budapesten! Az egyéni top tízbe befért Hosszú Katinka is.

úszás vizes vb műúszás Szvetlana Kolesznyicsenko Simone Manuel Sarah Sjöström

Vizes vb: Ledecky-arany, Kapás az 5. lett 800 gyorson

2017-07-29 19:09:35

A magyarországi vizes világbajnokság női 800 méteres gyorsúszásának döntőjében Kapás Boglárka az ötödik helyen zárt. Az amerikai Katie Ledecky nyerte meg az aranyat.

úszás vizes vb Katie Ledecky Kapás Boglárka FINA 2017

Hosszú Katinka és Milák Kristóf is ezüstérmet szerzett

2017-07-29 16:00:04

A magyarországi vizes világbajnokság szombat délutáni úszóprogramjában Hosszú Katinka 200 háton ezüstérmet szerzett, ahogyan Milák Kristóf is 100 pillangón. Utóbbi távon Cseh László ötödik lett, Kapás Boglárka pedig 800 gyorson zárt hasonlóan. A mix gyorsváltónk 4x100-on a hatodik pozícióban ért célba, míg Bohus Richárd a 10. helyen végzett 50 háton. Az amerikai Caeleb Dressel 50 gyorson, 100 pillangón és a váltóval is aranyérmet nyert, a svéd Sarah Sjöström pedig egy aranyat és egy világcsúcsot is összehozott ma délután.

úszás vizes vb Sarah Sjöström Milák Kristóf Magyarország Lilly King

Vizes vb: Úgy éreztem, mintha nem is önmagam lennék – Ledecky

2017-07-26 19:55:16

„Katie Ledecky vesztett.” „Ledeckyt sokkolták, életében először veszített világbajnoki döntőben.” „Elszenvedte karrierje első nagy vereségét” – az amerikai sportoldalak ilyen és hasonló címekkel kommentálták a szerdai nap meglepetését a magyarországi vizes világbajnokságon. A 200 méteres női gyorsúszás döntőjében – amelyben Hosszú Katinka a 7. helyen végzett – a rutinos olasz Federica Pellegrini káprázatos versenyzéssel előzte meg a gyorsúszószámok királynőjét.

úszás vizes vb női 200 gyors Katie Ledecky Federica Pellegrini

Vizes vb: „Érmet akartam, de nem gondoltam az aranyra”

2017-07-26 18:34:11

Az olasz Federica Pellegrini nem várt magától aranyat a vizes vb 200 méteres női gyorsúszásban, de le tudta győzni az amerikai sztárt, Katie Ledeckyt is.

úszás Katie Ledecky Federica Pellegrini FINA 2017 FINA

Vizes vb: Hosszú Katinka a hetedik lett 200 méter gyorson

2017-07-26 16:21:26

Az olasz Federica Pellegrini nyerte meg a női 200 méteres gyorsúszás döntőjét a Magyarországon zajló vizes világbajnokságon. Az ezüstérmet holtversenyben az amerikai Katie Ledecky és az ausztrál Emma McKeon szerezte meg, Hosszú Katinka a hetedik helyen végzett.

úszás vizes vb Katie Ledecky Hosszú Katinka FINA 2017

A rajt-cél győzelmet arató Le Clos az ezüstérmes Cseh kezét emelte magasba

2017-07-26 16:38:08

Garantált volt a tombolás szerda este a Duna Arénában, hiszen rögtön a program elején összecsapott Hosszú Katinka és Katie Ledecky a női 200 méteres gyorsúszás fináléjában – Hosszú a 7. helyen végzett, Ledeckyt pedig meg tudta előzni a káprázatosan versenyző Federica Pellegrini! 18.01-kor a nap legnagyobb érdeklődéssel várt számában Chad Le Clos óriásit úszott, rajt-cél győzelemmel nyerte meg a férfi 200 m pillangóúszás döntőjét, Cseh László ezüstérmet szerzett, Kenderesi Tamás a 4. helyen végzett! Női 200 pillangón Hosszú Katinka és Szilágyi Liliána is finalista, a nap utolsó döntőjében az Egyesült Államok vegyes csapata óriási világcsúcsot úszott.

úszás vizes vb női 200 gyors férfi 200 pillangó Szilágyi Liliána Kenderesi Tamás

Vizes vb: Ledecky a bajnok, Kapás a 4., Késely a 8. 1500 gyorson

2017-07-25 18:00:56

A magyarországi vizes világbajnokság női 1500 méteres gyorsúszásának döntőjében Katie Ledecky megszerezte harmadik világbajnoki címét Budapesten, lehengerlő fölénnyel nyert. Kapás Boglárka az elején még harcban volt a dobogóért, végül azonban lemaradva a 4. helyen csapott célba, míg Késely Ajna a 8. pozícióban végzett.

úszás vizes vb Késely Ajna Katie Ledecky Kapás Boglárka FINA 2017

Vizes vb: Kapás az 5., Késely a 8. idővel döntős 1500 gyorson

2017-07-24 08:54:07

A magyarországi vizes világbajnokságon Kapás Boglárka az ötödik, Késely Ajna a nyolcadik idővel bejutott az 1500 méteres gyorsúszás keddi döntőjébe.

Vizes vb: így örült Szun Jang és Katie Ledecky – képgaléria

2017-07-23 22:21:54

A férfi 400 méteres gyorsúszást a kínai Szun Jang nyerte meg a vizes vb-n, míg női 400 gyorson az amerikai Katie Ledecky volt a legjobb. Örömüket Koncz György örökítette meg.

úszás vizes vb képgaléria Katie Ledecky FINA 2017

Vizes vb: Katie Ledecky nem tartja riválisának Hosszú Katinkát

2017-07-21 12:40:11

Az ötszörös olimpiai bajnok és kilencszeres világbajnok amerikai úszó, Katie Ledecky délelőtti sajtótájékoztatóján elmondta, hogy nem rivalizál Hosszú Katinkával, és hogy simán kikapna Michael Phelpstől.

úszás vizes vb 2017 Michael Phelps Katie Ledecky Hosszú Katinka

Nagy „Ma nem!” Viktor, Gyurta egy százada és a nagy amerikai pofára esés

2017-07-13 18:29:32

Pénteken kezdődik a budapesti vizes világbajnokság, és az év egyik legjelentősebb sportrendezvénye előtt úgy döntöttünk, hogy kis múltidézéssel visszatekintünk az esemény történelmére is. Cikkünk 18 pontban gyűjtötte össze a FINA rendezte világbajnokságok emlékezetes pillanatait, ezek között túlsúlyban vannak a legnépszerűbb sportág, az úszás nagy versenyei, az elmúlt másfél évtized – minthogy a világbajnokságokból 2000-ig nyolcat rendeztek, az elmúlt 16 évben pedig szintén ugyanennyit – nagy csatái, és az összeállítás készítése közben természetesen külön figyelmet fordítottunk a magyarokra.

úszás vízilabda magyar férfi vízilabda-válogatott Uszama Melluli Szabó Tünde Rózsa Norbert

Vizes vb: tíz versenyző, akire érdemes figyelni Budapesten

2017-07-10 00:04:58

Világsztárok, feltörekvő tehetségek, visszatérők, magyar reménységek – a budapesti vizes világbajnokságon részt vevő 2500 sportoló mindegyikének megvan a maga története. Tíz versenyzőt emeltünk ki a tömegből, akire ilyen vagy olyan okok miatt mindenképpen érdemes figyelni július 14. és 30. között.

vizes vb Rasovszky Kristóf Nikola Jaksics Milák Kristóf Manhercz Krisztián Kim Kuk Hjang