Kajak-kenu vb: Amiért jöttünk, az sikerült – Storcz Botond

Storcz Botond, a magyar kajak-kenu válogatott vezetőedzője azt mondta: amiért jöttek, azt sikerült megcsinálniuk a vasárnap befejeződő milánói olimpiai kvalifikációs világbajnokságon, és elégedett a szerepléssel.

kajak-kenu vb  kajak-kenu  Storcz Botond

13 éremmel, köztük 3 arannyal zártuk a milánói kajak-kenu vb-t

2015-08-23 14:17:34

A megszerezhető 18 és a célként kitűzött 17 kvótából 15-öt szerzett meg a magyar válogatott a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon, amely egyben a riói olimpiai legfőbb kvalifikációs versenye volt. A férfi kajakosoknak pillanatnyilag hat, a női kajakosoknak öt, míg a kenusoknak négy kvótájuk van. Utóbbi szakágban ez a maximum, és ahhoz képest, hogy Londonban csupán egy volt, óriási az előrelépés. A vb-t tizenhárom éremmel zártuk, amelyből három volt arany. A magyar küldöttség 1990 óta nem szerzett ilyen kevés aranyat vb-n, ugyanakkor a harmadik lett az éremtáblázaton Fehéroroszország és Németország mögött.

kajak-kenu vb  kajak-kenu  Milánó

Kajak-kenu vb: 13 éremmel harmadikként zártunk az éremtáblán

2015-08-23 16:22:43

Tizenhárom éremmel, benne három arannyal a fehéroroszok és a németek mögött az éremtábla harmadik helyén zárt a magyar válogatott a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon, miután a vasárnap délutáni, 5000 m-es döntőkben egyik magyar egységnek sem sikerült dobogóra állnia. Délelőtt viszont nyolc érmet szereztünk.

Kajak-kenu vb: 18 olimpiai kvótából 15 van meg eddig

2015-08-23 12:36:09

A megszerezhető 18 és a célként kitűzött 17 kvótából 15-öt gyűjtött be a magyar válogatott a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon, amely egyben a riói olimpiai legfőbb kvalifikációs versenye. A férfi kajakosoknak pillanatnyilag hat, a női kajakosoknak öt, míg a kenusoknak négy kvótájuk van. Utóbbi szakágban ez a maximum, és ahhoz képest, hogy Londonban csupán egy volt, óriási az előrelépés.

kajak-kenu vb  kajak-kenu

Medveczky aranyérmes, három olimpiai számban ezüstérmet szereztünk

2015-08-23 09:09:54

A vasárnap délelőtti programban nyolc érmet, közte Medveczky Erika révén (női K–1 1000 m) egy aranyat szereztek a mieink a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon. Ebből az olimpiai versenyszámokat tekintve három ezüstérem jött össze. A szombati eredményeket figyelembe véve összesen tizenhárom éremmel zártunk, amelyből három arany. Ezzel a teljesítménnyel az összesített éremtábla harmadik helyén végeztünk, a fehéroroszok és a németek mögött.

kajak-kenu vb  kajak-kenu  Medveczky Erika

Kajak-kenu vb: nyolc érem, közte egy arany vasárnap délelőtt

2015-08-23 12:00:37

A vasárnap délelőtti programban nyolc érmet, közte Medveczky Erika révén (női K–1 1000 m) egy aranyat szereztek a magyarok a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon. Ebből az olimpiai versenyszámokat tekintve három ezüstérem jött össze. A szombati eredményeket figyelembe véve így összesen tizenhárom éremnél járunk, amelyből három arany. A viadalból három versenyszám, az 5000 m-es döntők maradtak hátra.

Kajak-kenu vb: Szlovákia mögött ezüstérmes a férfi kajak négyes

2015-08-23 11:57:41

Ezüstérmet szerzett a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon a Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel alkotta magyar egység a K–4 1000 m-es olimpiai versenyszámban.

Kajak-kenu vb: ezüstérmes a Vasbányai, Mike kenu páros

2015-08-23 11:51:15

Ezüstérmet szerzett a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon a Vasbányai Henrik, Mike Róbert alkotta magyar egység a C–2 1000 m-es olimpiai versenyszámban!

Kajak-kenu vb: bronzérmes az 500 m-es férfi kajak páros

2015-08-23 11:33:15

Bronzérmet szerzett a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon a Somorácz Tamás, Hérics Dávid alkotta magyar egység a K–2 500 m-es versenyszámban!

Kajak-kenu vb: trónfosztás, ezüstérmes a női kajak négyes

2015-08-23 11:07:39

A fehéroroszok mögött ezüstérmet szerzett a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon a Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Fazekas-Zur Krisztina, Kárász Anna alkotta magyar egység a női K–4 500 m-es olimpiai versenyszámban!

Kajak-kenu vb: Medveczky szerezte a nap első magyar aranyát!

2015-08-23 10:55:35

Medveczky Erika aranyérmet szerzett a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon a női K–1 1000 m-es versenyszámban!

Kajak-kenu vb: jó hajrával bronzérmes a kenu négyes

2015-08-23 10:48:39

Bronzérmet szerzett a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon a Vass András, Kiss Tamás, Sarudi Pál, Varga Dávid alkotta magyar egység a C–4 1000 m-es versenyszámban!

Kajak-kenu vb: Homonnai és Douchev-Janics párosa ezüstérmes

2015-08-23 10:31:14

Ezüstérmet szerzett a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon a Homonnai Luca, Douchev-Janics Natasa alkotta magyar egység a női K–2 200 m-es versenyszámban!

Kajak-kenu vb: megvan a vasárnap első magyar érme!

2015-08-23 10:17:02

Takács Kincső ezüstérmet szerzett a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon a C–1 200 m-es versenyszámban!

Kajak-kenu vb: magyar éremeső várható Milánóban?

2015-08-23 07:42:48

A vasárnapi tizenhat döntőből tizenötben lesz magyar egység a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon. Csak K–1 200 méteren nem lesz kiért szorítanunk az A-döntőben, hiszen Dudás Miklós lemaradt a fináléról. Íme, a vasárnapi program!

program  kajak-kenu vb  kajak-kenu

Kajak-kenu vb: vasárnap a 16 döntőből 15-ben lesz magyar

2015-08-22 15:31:59

A vasárnapi tizenhat döntőből tizenötben lesz magyar egység a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon. A szombat kora délutáni középdöntőkben öt magyar hajó szállt vízre, ebből négy sikeresen teljesítette aznapi célját. Egyedül Dudás Miklós (K–1 200 m) ragadt be képletesen és szó szerint is, ő a B-döntőben jut szerephez holnap. Sajnálatos, K–1 és K–2 1000 m után ismét egy olimpiai férfi kajakszámban maradtunk le a fináléról, így az olimpiai kvóta megszerzésének a lehetőségéről. Utóbbiban másokra is lettünk utalva.

Kajak-kenu vb: Tótkáék mentális ereje; Kozák az olimpiáról

2015-08-22 12:26:14

Aranyérmet szerzett a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon a Tótka Sándor, Molnár Péter alkotta magyar egység a K–2 200 m-es, valamint Kozák Danuta, Szabó Gabriella a női K–2 500 m-es olimpiai versenyszámban! A két aranyérmes kettes az M4 Sportnak nyilatkozott a futam után.

kajak-kenu vb  kajak-kenu  Tótka Sándor  Szabó Gabriella  Molnár Péter  Kozák Danuta

Kajak-kenu vb: Ilyen helyen nem rendeznék vb-t! – Vajda

2015-08-22 11:56:46

Vajda Attila 7. helyen végzett a milánói kajak-kenu világbajnokság C–1 1000 m számában. A sportoló nehezen küzdött meg a pálya körülményeivel, de összességében elégedett a teljesítményével.

kajak-kenu vb  Vajda Attila  C–1 1000 m

Kajak-kenu vb: öt érmet, köztük két aranyat szereztünk szombaton

2015-08-22 12:07:42

Öt érmet, köztük két aranyat – mindkettőt olimpiai kajak páros számban – szereztek a magyarok a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokság szombati versenynapján. A mieink az aranyakon kívül egy ezüstérmet – ugyancsak olimpiai számban – és két bronzérmet nyertek.

kajakenu  kajak-kenu vb

Kajak-kenu vb: bronzérmes az 1000 m-es női kajak páros

2015-08-22 11:51:02

Bronzérmet szerzett a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon a Sarudi Alíz, Bodonyi Dóra alkotta magyar egység a női K–2 1000 m-es versenyszámban!