Kajak-kenu: Bodonyi kikerült az „ördögi körből”

Megtartotta a világversenyek előtti szokásos sajtónyilvános edzését Szolnokon a magyar kajak-kenu válogatott, amely jövő csütörtöktől a racicei világbajnokságon szerepel.

kajak-kenu  Medveczky Erika

Kajak-kenu: A vb egy állomás az olimpia felé – Hüttner Csaba

2017-08-17 15:47:18

Hüttner Csaba szövetségi kapitány bízik benne, hogy minden szakág olimpiai számaiban sikerül érmet nyerniük a magyar versenyzőknek a csehországi Racicében a jövő héten sorra kerülő világbajnokságon.

kajak-kenu vb  kajak-kenu  Hüttner Csaba

EYOF: újabb négy érmet szállítottak a kajak-kenusok

2017-07-29 18:35:25

Remekeltek az egyes döntőkben a magyar kajak-kenusok a győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon: győzött Keresztes Kristóf Domonkos és Rendessy Eszter (mindketten K–1), második lett Horváth Benedek és Molnár Csenge (mindketten C–1).

kajak-kenu  EYOF 2017  EYOF

EYOF: vihar és éremeső – remekeltek a mieink

2017-07-26 18:59:26

A cselgáncsozó Szeredás Botond (60 kg), valamint a kajak-kenusoknál Szellák Szabina K-1 500 méteren, Molnár Csenge pedig C-1 500-on nyert aranyérmet a győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF). Az uszodában is született magyar győzelem, az ötödik érmét begyűjtő Nagy Réka 200 vegyesen bizonyult a legjobbnak.

Kajak-kenu: Kiss Tamás a második pótválogatót is elbukta

2017-07-21 18:36:21

A kenus Kiss Tamás a délelőtti 1000 méteres után délután az 500 méteres világbajnoki pótválogatót is elbukta Szegeden, így előre láthatólag egyéniben nem indulhat a csehországi Racicében augusztus 24. és 27. között sorra kerülő vb-n.

kajak-kenu  Kiss Tamás

Kajak-kenu vb-pótválogató: Vasbányai nyert C–1 1000 méteren

2017-07-21 11:34:13

Vasbányai Henrik nyerte meg pénteken a kenu egyesek 1000 méteres világbajnoki pótválogatóját Szegeden, így ebben a számban ő képviselheti majd Magyarországot a csehországi Racicében augusztus 24. és 27. között sorra kerülő kajak-kenu vb-n.

kajak-kenu válogató  kajak-kenu  Vasbányai Henrik

Kajak-kenu vb: a kapitány kijelölte a férfi kajaknégyeseket

2017-07-20 17:42:31

Hüttner Csaba szövetségi kapitány kijelölte az augusztusi, racicei kajak-kenu világbajnokságon 500, illetve 1000 méteren induló férfi kajaknégyeseket.

kajak-kenu vb  kajak-kenu  Tótka Sándor  Racice  Nádas Bence  Mozgi Milán

Kajak-kenu vb-pótválogató: Medveczky és Noé Bálint sikere

2017-07-19 19:03:56

Női K-1 500 méteren Medveczky Erika, férfi K–2 200 méteren a Balaska Márk, Birkás Balázs páros, férfi K–1 5000 méteren pedig Noé Bálint nyerte szerdán a kajak-kenusok világbajnoki pótválogatóját Szolnokon.

kajak-kenu  Noé Bálint  Medveczky Erika  Birkás Balázs  Balaska Márk

Kajak-kenu Eb: Mi itt most taroltunk – Hüttner Csaba

2017-07-16 19:16:18

Hüttner Csaba vezetőedző szerint a magyar válogatott minden várakozást felülmúlóan szerepelt a Plovdivban vasárnap befejeződött kajak-kenu Európa-bajnokságon, amelyen 10 arany-, 3 ezüst- és 3 bronzéremmel zárt.

Hüttner Csaba  kajak-kenu  kajak-kenu Eb

Kajak-kenu Eb: egy-egy arany és ezüst 5000 méteren

2017-07-16 15:12:05

A magyar versenyzők egy-egy arany- és ezüstérmet nyertek a vasárnap délutáni 5000 méteres döntőkben plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon, így 10 első, 3 második és 3 harmadik hellyel, minden idők egyik legjobb szereplésével zárták a kontinensviadalt.

kajak-kenu Eb  Kajak-kenu  Bodonyi Dóra

Kajak-kenu Eb: egy női és egy férfiarany a sprintszámokban!

2017-07-16 12:29:13

A plovdivi kajak-kenu Eb 200 méteres döntői is – a szombat délelőtti és a vasárnap délelőtti finálékhoz hasonlóan – egy magyar hölgy győzelmével kezdődtek, majd a női K–1 után férfi K-2-ben is győztek a mieink. ezzel a sprintszámok után kilenc aranynál, két ezüstnél és három bronzéremnél tartanak a magyar versenyzők Bulgáriában.

kajak-kenu  Lucz Dóra

Kajak-kenu Eb: Takács Tamara után Tótkáék is győztek

2017-07-16 09:11:32

Az öt magyar aranyéremmel záruló első nap után vasárnap folytatódott a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság. Az 500 méteres döntők során két aranyat és egy bronzérmet nyertünk.

kajak-kenu  Tótka Sándor  Takács Tamara  Nádas Bence  Kopasz Bálint

Kajak-kenu Eb: hibátlan magyar kezdés 200 méteren

2017-07-15 15:09:27

Remekül kezdték a 200 méteres versenyeket a magyarok a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon: a szombat délutáni előfutamokból minden egységük egyenes ágon került a vasárnapi döntőbe, azaz a később sorra kerülő középfutamokban már egyetlen hajójuk sem lesz érdekelt.

kajak-kenu Eb  kajak-kenu

Kajak-kenu Eb: öt magyar arany született szombaton

2017-07-15 09:12:45

Bodonyi Dóra nyerte meg a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság női K–1 1000 méteres döntőjét. A magyar sportoló 3:57.984 perc alatt teljesítette a távot. Hozzá hasonlóan aranyérmes lett 1000 méteren a női K–2-es csapat, valamint 500 méteren a női K–4-es és C–2-es egység, illetve a férfi K–4-esek is!

kajak-kenu Eb  kajak-kenu  Vasbányai Henrik  Vad Ninetta  Tótka Sándor  Takács Tamara

Kajak-kenu Eb: Fekete és Kopasz is továbbjutott

2017-07-14 16:38:22

Mindhárom magyar egység továbbjutott a péntek délutáni középfutamokból a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon, az öröm mellett azonban egy kis ijedségben is része volt a küldöttségnek, a kenus Vasbányai Henrik ugyanis rosszul lett a befutót követően.

Kajak-kenu Eb: öt győzelemmel mutatkozott be a magyar csapat

2017-07-14 11:24:02

A magyar egységek öt győzelemmel mutatkoztak be a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság pénteki nyitónapjának reggelén, amikor az 1000 méteres és a K-4 500 méteres előfutamokat bonyolították le.

Kajak-kenu Eb: a kapitány minden szakágban érmet remél

2017-07-13 08:11:01

Hüttner Csaba szövetségi kapitány akkor lenne elégedett a péntektől vasárnapig tartó plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság után, ha minden szakágban szereznének érmet a magyar versenyzők, összességében pedig tíz dobogós helyet remél a csapattól.

kajak-kenu Eb  kajak-kenu  Hüttner Csaba

Dopping: négyéves eltiltás az olimpiai bronzérmes kenusnak

2017-07-11 19:39:37

Doppingvétség miatt négyéves eltiltással sújtották Sergey Tarnovsky moldovai kenust, akinek a riói olimpián szerzett bronzérmét is vissza kell adnia.

dopping  kajak-kenu

Kajak-kenu: az Eb után kerül sor a vb-szétlövésekre

2017-07-10 22:54:23

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) elnöksége jóváhagyta Hüttner Csaba szövetségi kapitány javaslatát, amely szerint a világbajnoki indulást eldöntő szétlövéseket a péntektől vasárnapig tartó plovdivi Európa-bajnokságot követően, jövő szerdán rendezzék meg.

kajak-kenu vb  kajak-kenu Eb  kajak-kenu  MKKSZ  Hüttner Csaba

Kajak-kenu: Storcz Botond nem vallott szégyent 5000 méteren

2017-07-09 18:36:29

Kopasz Bálint K–1 500 méteren, a kajakos Bodonyi Dóra és a kenus Varga Dávid 5000 méteren, a Korisánszky Dávid, Mike Róbert duó C–2 500 méteren ismételte meg három héttel ezelőtti, szegedi győzelmét a kajak-kenusok Szolnokon rendezett világbajnoki válogatóján, így ezekben a számokban eldőlt a verseny.