Találatok a Gyurta Gergely címkére

Találatok száma: 129

Rp. úszó-vb: Hosszú minden jel szerint visszatalál a csúcsra – Sós Csaba

2018-12-16 13:36:01

Sós Csaba szerint elkerülhetetlen, hogy átalakítsák Magyarországon a versenynaptárt annak érdekében, hogy a magyar válogatott a lehető legjobb formában versenyezzen a rövid pályás úszó-világbajnokságokon.

úszás rövid pályás úszó-vb Sós Csaba Kalmár Ákos Hosszú Katinka Gyurta Gergely

Rp. úszó-vb: Bernek a 4., Gyurta Gergely az 5. 400 m vegyesen

2018-12-15 13:39:01

Bernek Péter a 4., Gyurta Gergely az 5. helyen zárt a Hangcsouban zajló rövid pályás vb férfi 400 méteres vegyes úszásának döntőjében.

rövid pályás úszó-vb Gyurta Gergely Bernek Péter

Rp. úszó-vb: Hosszú Katinka újabb aranyérme vegyesben

2018-12-15 12:09:08

Hosszú Katinka a női 100 és 400 méter vegyes után az úszásnem 200 méteres távján is világbajnoki címet szerzett a Hangcsouban zajló rövid pályás úszó-vb-n. A háromszoros olimpiai bajnoknő pályafutása 17. világbajnoki címét szerezte meg 25 méteres medencében. 400 méter férfi vegyesen Bernek Péter a 4., Gyurta Gergely az 5. lett.

rövid pályás úszó-vb Hosszú Katinka Gyurta Gergely Bernek Péter

Rp. úszó-vb: négy magyar döntős, hárman a szombati programban

2018-12-15 06:24:36

Hosszú Katinka 200 méter vegyesen, Bernek Péter és Gyurta Gergely 400 méter vegyesen, Kalmár Ákos pedig 1500 méter gyorson jutott döntőbe a hangcsoui rövid pályás úszó-világbajnokság szombati versenynapján.

Rp. úszó ob: 50 perc alatt három arany Miláktól – csúcseső zárásként

2018-11-10 19:19:28

Milák Kristóf parádés teljesítménnyel köszönt el 2018-tól: kevesebb, mint egy óra leforgása alatt három aranyérmet szerzett a százhalombattai országos bajnokság zárónapján. Gyurta Gergely szintén csúcsot döntött, ráadásul 800 gyorson a világranglista második helyére száguldott. A hölgyeknél Sztankovics Anna Hosszú Katinka 50 mellen elért 2014-es rekordját adta át a múltnak, és a BVSC férfi vegyes váltója is lebontotta a csúcsot.

rövid pályás úszó ob rövid pályás úszás Sztankovics Anna Milák Kristóf Gyurta Gergely

Rp. úszó ob: Milák duplázott; Gyurta Gergely robbantott

2018-11-07 20:04:55

Milák Kristóf duplázott, Gyurta Gergely a világranglista 4. legjobb idejével nyerte meg az 1500 gyorsot, míg a hölgyeknél Szilágyi Liliána és Jakabos Zsuzsanna úszott világranglista top 10-es időt az országos rövid pályás úszóbajnokság nyitó napján, Százhalombattán.

rövid pályás úszó ob Szilágyi Liliána Milák Kristóf Jakabos Zsuzsanna Gyurta Gergely

Úszás: Hosszú és Jakabos elődöntős 200 m vegyesen

2018-08-07 09:22:51

A Glasgow-ban zajló 34. úszó Európa-bajnokság ötödik napján vízbe szállt a nőknél a 200 méter vegyes előfutamaiban Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Sebestyén Dalma és Verrasztó Evelyn is. Hosszú 2:11.09-cel az előfutamát nyerve, összesítésben is az első helyen jutott tovább az elődöntőbe. Jakabos is továbbment a következő körbe, ő 2:13.37-cel összesítésben a hatodik helyen végzett. Sebestyén Dalma (2:15.53) és Verrasztó Evelyn (2:15.04) nem jutott tovább. Férfi 200 méter háton Telegdy Ádám hatodikként középdöntőzhet, női 4x200 méteren a gyorsváltónk visszalépett. Kövessék figyelemmel folyamatosan frissülő cikkünk segítségével a délelőtt eseményeit!

úszó Európa-bajnokság úszó Eb úszás Verrasztó Evelyn Verrasztó Dávid Telegdy Ádám

Úszó Eb: Milák és Kenderesi elődöntős, Biczó és Cseh a szabályok áldozata

2018-08-04 08:50:58

A Glasgow-ban zajló 34. úszó Európa-bajnokság második napján a délelőtti selejtezők során férfi 100 méter gyorson Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter és Bohus Richárd is medencébe ugrott – Kozma (49.11) és Németh (48.93) bejutott a középdöntőbe, Holoda és Bohus azonban nem ment tovább. Női 100 méter mellen Sztankovics Anna 1:08.05-tel összesítésben a 11. helyen továbblépett a szám középdöntőjébe, míg Sebestyén Dalma 1:10.21-gyel a 35. legjobb volt, ez nem ért elődöntőt. Férfi 200 méter pillangón keserű lehet a szájízünk: noha Milák Kristóf az 1., Kenderesi Tamás pedig összesítésben a 2. legjobb idővel jutott tovább a középdöntőbe, a 3. leggyorsabb Biczó Bence és az 5. Cseh László a szabályok értelmében nem folytathatja, egy nemzetből ugyanis csak a két leggyorsabb mehetett tovább. Női 50 méter háton Burián Katalin (28.94) 25.-ként nem döntőzhet, mix 4x200 méter gyorsváltónk viszont hetedikként ott lesz az esti fináléban.

úszó Európa-bajnokság úszó Eb Sztankovics Anna Sebestyén Dalma Németh Nándor Milák Kristóf

Úszás: Hosszú és Gyurta is nyert a Mare Nostrumon szombaton

2018-06-09 20:26:13

Hosszú Katinka és Gyurta Gergely is begyűjtött egy aranyérmet a Mare Nostrum úszóverseny-sorozat első, franciaországi állomásának szombati versenynapján, Canet-en-Roussillonban.

úszás Mare Nostrum Hosszú Katinka Gyurta Gergely

Úszás: Gyurta Gergely 2018-ban a medencére koncentrál

2018-02-12 14:26:49

A tokiói olimpiára készülő Gyurta Gergely a nyílt vízi helyett inkább a medencés úszószámokra helyezi idén a hangsúlyt.

úszás nyílt vízi úszás Gyurta Gergely

Rp. úszó Eb: Bernek Péter aranyérmes 400 vegyesen

2017-12-14 17:44:41

Bernek Péter aranyérmes lett, Gyurta Gergely a harmadik helyen végzett 400 méter vegyesen a koppenhágai rövid pályás úszó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján. Az első magyar érdekeltségű döntőben, férfi 200 méteres mellúszásban Horváth Dávid a 7. lett. A női 50 méteres pillangóúszás elődöntőjében Bordás Beatrix a 15. helyen végezve nem jutott döntőbe.

rövid pályás úszó Eb Gyurta Gergely Bernek Péter

Hosszú Katinka és Bernek Péter is újra Európa-bajnok!

2017-12-14 16:08:51

Csütörtök délután folytatódtak a rövid pályás úszó Európa-bajnokság küzdelmei Koppenhágában. A hölgyeknél Hosszú Katinka 100 háton megszerezte második aranyérmét, a férfiaknál Bernek Péter arany-, Gyurta Gergely bronzérmet nyert 400 vegyesen. Kapás Boglárka a 800 gyorson majdnem győzött, új egyéni csúccsal lett ezüstérmes. Verrasztó Evelyn Hosszúval együtt döntőbe jutott 100 vegyesen. Két nap után második helyen áll a magyar küldöttség az éremtáblán.

úszás rövid pályás úszó Eb Verrasztó Evelyn Kapás Boglárka Hosszú Katinka Horváth Dávid

Rp. úszó Eb: Hosszú világcsúcs közeli idővel elődöntős; taroltunk férfi 400 vegyesen

2017-12-14 09:42:21

Csütörtök délelőtt folytatódott a rövid pályás úszó Európa-bajnokság Koppenhágában. Férfi 200 méter gyorson Kozma Dominik, Németh Nándor és Dudás Dániel sem jutott be a döntőbe, női 50 méter pillangón viszont Bordás Beatrix az utolsó helyet megkaparintva ott lesz a délutáni elődöntőben. Horváth Dávid nagyszerűen úszással, a 6. legjobb idővel kvalifikálta magát a fináléba 200 mellen, a nőknél 100 vegyesen Hosszú Katinka első helyen, a saját világrekordjától nem sokkal elmaradva jutott elődöntőbe, míg férfi 400 vegyesen a szabályok miatt lesz csak két magyar a döntőben Bernek Péter és Gyurta Gergely személyében.

úszás rövid pályás úszó Eb Verrasztó Evelyn Telegdy Ádám Tekauer Márk Szilágyi Liliána

Rp. úszó vk: Hosszú 400 vegyesen, Gyurta G. 1500 gyorson nyert

2017-11-19 13:35:48

Hosszú Katinka 400 méter vegyesen, Gyurta Gergely 1500 méter gyorson győzött a rövid pályás úszó világkupa-sorozat utolsó állomásának záró napján, vasárnap, Szingapúrban.

úszás rövid pályás úszó vk Verrasztó Dávid Sarah Sjöström Kapás Boglárka Hosszú Katinka

Rp. úszó-vk: Hosszú három aranya, nyert Gyurta Gergely is

2017-10-05 20:57:59

Hosszú Katinka három aranyérmet szerzett a csütörtöki zárónapon az úszók rövid pályás világkupa-sorozatának dohai állomásán, ahol Gyurta Gergely 1500 méter gyorson bizonyult a leggyorsabbnak.

úszás Hosszú Katinka Gyurta Gergely

Rövid pályás úszó-vk: Hosszú két aranyat és egy ezüstöt nyert az első napon

2017-10-04 19:48:28

Hosszú Katinka két arany- és egy ezüstérmet nyert az úszók rövid pályás világkupa-sorozata dohai állomásának első napján.

úszás rövid pályás úszó vk Kenderesi Tamás Kapás Boglárka Hosszú Katinka Gyurta Gergely

Universiade: Gyurta Gergely bronzérmet szerzett 1500 méteren

2017-08-22 20:28:30

Bronzérmet nyert 1500 méteres gyorsúszásban kedden Gyurta Gergely a tajvani universiadén.

úszás universiade Gyurta Gergely

Vizes vb: Gyurta Dániellel elmondatták a miatyánkot

2017-07-30 13:56:33

Bohus Richárd szombaton nyilatkozta, hogy elmondatna Gyurta Dániellel egy miatyánkot a váltás előtt a 4x100-as vegyes váltó előfutama során a vizes világbajnokságon. A terv sikerült, hiszen a váltó bejutott a vasárnap esti fináléba. Nézzék meg az NSO Tv nyilatkozatcsokrát a vb utolsó napjának délelőtti úszóprogramja után.

úszás vizes vb Verrasztóm Dávid Szilágyi Liliána Molnár Flóra Kozma Dominik

Vizes vb: Verrasztó Dávid remek úszással döntőben 400 m vegyesen

2017-07-30 09:11:31

Verrasztó Dávid nagyszerű úszással, összesítésben a 3. legjobb idővel jutott be a budapesti vizes világbajnokság vasárnap délutáni döntőjébe férfi 400 vegyesen. Gyurta Gergely 4:19.90-es ideje a 18. helyre volt elég, így ő nem lesz ott a fináléban.

úszás vizes vb 2017 vizes vb Verrasztó Dávid Gyurta Gergely FINA 2017

Hosszú Katinka és Verrasztó Dávid éremért úszhat 400 vegyesen

2017-07-30 09:09:21

A magyarországi vizes világbajnokság vasárnap délelőtti úszóprogramjában Hosszú Katinka nagyszerű úszással, a legjobb idővel jutott be a 400 vegyes esti döntőjébe, Jakabos Zsuzsanna a 12. helyen zárt. Verrasztó Dávid is szenzációs volt, a férfiak hasonló versenyszámában a harmadik idővel finalista, Gyurta Gergely a 18. lett. A Bohus Richárd, Gyurta Dániel, Milák Kristóf, Kozma Dominik négyes a hatodik idővel döntős 4x100-as vegyesen, a Burián Katalin, Sztankovics Anna, Szilágyi Liliána, Molnár Flóra kvartett új országos csúccsal a 10. helyet csípte meg a női 400 méteres vegyes váltók versenyében