Találatok a Gyurta Gergely címkére

Találatok száma: 142

Úszás: megvan az A-szint – Gyurta Gergelyben átszakadt a gát

2019-11-15 14:14:41

„Nagy kő esett le a szívemről, hiszen ezzel nagy valószínűséggel kvótát szereztem az olimpiára – innentől elkezdhetünk készülni a négyszáz vegyesre” – mondta a Nemzeti Sportnak a hétvégi, dohai világkupa-viadal után Gyurta Gergely, aki 1500 gyorson megúszta az olimpiai A-szintet, ezzel az UTE sportolója szinte biztosan ott lesz Tokióban.   800x600 Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

úszás UTE Tokió 2020 Tokió Gyurta Gergely

Sós Csaba: Nagy létszámú csapatunk lesz Tokióban

2019-11-13 10:14:36

Egyre bővül az olimpiai úszócsapat – a fejét a felszín felett tartó Sós Csaba szövetségi kapitány szerint majdnem minden számban lesz magyar induló a 2020-as tokiói nyári játékokon.

Tokió 2020 Sós Csaba Milák Kristóf Gyurta Gergely Biczó Bence

Úszás: megvan Gyurta Gergely olimpiai A-szintje 1500 gyorson

2019-11-08 16:49:59

Gyurta Gergely teljesítette az olimpiai A-szintet (15:00.99) 1500 méter gyorsúszásban a dohai világkupaversenyen.

úszás gyorsúszás Tokió 2020 Gyurta Gergely

Úszó-vk: Ezekért a pillanatokért versenyzünk – Hosszú

2019-10-05 20:02:17

A budapesti Duna Arénában zajló úszóvilágkupa-versenyen szombat délután Hosszú Katinka (400 vegyes), Biczó Bence (200 pillangó) és a Németh Nándor, Szabó Szebasztián, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka összetételű 4x100 méteres mix gyorsváltó is aranyérmet szerzett. Jakabos két egyéni ezüstöt gyűjtött mellé, Hosszúnak is összejött még egy bronz, Szentes Bence és Szilágyi Csaba szintén második lett, míg Gyurta Gergely bronzot nyert. Nézze meg az NSO Tv videójában, hogyan élték meg a viadalt a magyar érmesek!

úszó-vk úszás videó Szilágyi Csaba Szentes Bence Németh Nándor

Hosszú, Biczó és a 4x100 méteres mix gyorsváltó is aranyat nyert

2019-10-05 16:50:29

úszó-vk úszás Szilágyi Csaba Szentes Bence Németh Nándor Kapás Boglárka

Úszás: Jobban izgultam a testvérem versenyein – Gyurta Dániel

2019-09-20 09:12:32

A Gyurta testvérek, az olimpiai bajnok Dániel és a vb-bronzérmes Gergely voltak a Családvarázs című műsor vendégei. Többek között az edzéseken egymás mellett úszásról, az egymásnak való szurkolásról és a családi vitákról is szó esett.

úszás Gyurta Gergely Gyurta Dániel

Vizes vb: Bohus és Sztankovics elődöntős, Kalmár olimpiai szintidőt úszott

2019-07-27 05:34:46

Bohus Richárd férfi 50 méter háton, Sztankovics Anna női 50 méter mellen bejutott az elődöntőbe a kvangdzsui vizes világbajnokságon. Férfi 1500 méter gyorson Kalmár Ákos századra pontosan megúszta az olimpiai szintidőt.

úszás vizes vb 2019 vizes vb Sztankovics Anna Kalmár Ákos Gyurta Gergely

FINA: megkaptuk! Budapest 2027-ben újra vizes vb-t rendez

2019-07-21 11:46:41

Budapest 2017 után 2027-ben ismét házigazdája lesz a világ egyik legfontosabb sporteseményének, a vizes világbajnokságnak – jelentette a jelenleg is zajló vb helyszínéről, a dél-koreai Kvangdzsuból tudósítónk, Csurka Gergely. A döntésről később a nemzetközi (FINA) és a magyar szövetség (MÚSZ) is beszámolt.

úszás vizes vb Wladár Sándor Kovács Ágnes Gyurta Gergely Fürjes Balázs

Vizes vb: Ezzel, ami történt, nem tudok mit kezdeni – Gyurta

2019-07-19 10:46:33

Szörnyű és szívszaggató pillanatokat éltünk át Gyurta Gergely kapcsán Kvangdzsuban, a világbajnokság nyílt vízi versenyeinek záró napján, a 25 kilométeres viadal végén. Gyakorlatilag biztos aranyérmesnek tűnt 22 kilométernél, ám egy minden előzmény nélkül rátörő súlyos asztmás roham visszavetette, és csupán a tizedik helyen végzett. Mint interjúnkban elmondja, csak azért fejezte be a versenyt, mert a második világháború végén a frontról gyalogosan visszatérő két nagyapjára gondolt – hogyha ők megcsinálták, akkor neki is végig kell mennie.

vizes vb 2019 vizes vb nyílt vízi úszás Gyurta Gergely

Vizes vb: Ezt nem hiszem el, egy egész éves munkám veszett kárba – Gyurta

2019-07-19 07:29:25

Magyar szempontból igazi dráma zajlott le a vízben a 25 kilométeres verseny során, hiszen Gyurta Gergely majdnem másfél perccel vezetett a többiek előtt, amikor jött a roham… Az UTE versenyzője asztmás, és a legrosszabbkor lett rosszul, az utolsó három kilométeren levegőt venni is alig tudott.

vizes vb 2019 vizes vb nyílt vízi úszás Sömenek Onon Kata Rasovszky Kristóf Olasz Anna

Vizes vb: Rasovszky feladta, Gyurta 10. lett 25 km-en

2019-07-19 05:57:01

Rasovszky Kristóf feladta a küzdelmet a nyílt vízi úszók 25 kilométeres versenyében a Dél-Koreában zajló világbajnokság pénteki napján. A másik magyar, Gyurta Gergely sokáig vezetett, ám a 10. helyen ért célba.

vizes vb 2019 vizes vb nyílt vízi úszás Rasovszky Kristóf Gyurta Gergely

Úszás: Hosszú, Kapás és Milák is nyert Barcelonában

2019-06-16 20:58:06

Három magyar versenyző is aranyérmet nyert vasárnap az úszó Mare Nostrum sorozat befejező, harmadik állomásának második napján.

úszás Milák Kristóf Mare Nostrum Kapás Boglárka Hosszú Katinka Gyurta Gergely

Rp. úszó-vb: Hosszú minden jel szerint visszatalál a csúcsra – Sós Csaba

2018-12-16 13:36:01

Sós Csaba szerint elkerülhetetlen, hogy átalakítsák Magyarországon a versenynaptárt annak érdekében, hogy a magyar válogatott a lehető legjobb formában versenyezzen a rövid pályás úszó-világbajnokságokon.

úszás rövid pályás úszó-vb Sós Csaba Kalmár Ákos Hosszú Katinka Gyurta Gergely

Rp. úszó-vb: Bernek a 4., Gyurta Gergely az 5. 400 m vegyesen

2018-12-15 13:39:01

Bernek Péter a 4., Gyurta Gergely az 5. helyen zárt a Hangcsouban zajló rövid pályás vb férfi 400 méteres vegyes úszásának döntőjében.

rövid pályás úszó-vb Gyurta Gergely Bernek Péter

Rp. úszó-vb: Hosszú Katinka újabb aranyérme vegyesben

2018-12-15 12:09:08

Hosszú Katinka a női 100 és 400 méter vegyes után az úszásnem 200 méteres távján is világbajnoki címet szerzett a Hangcsouban zajló rövid pályás úszó-vb-n. A háromszoros olimpiai bajnoknő pályafutása 17. világbajnoki címét szerezte meg 25 méteres medencében. 400 méter férfi vegyesen Bernek Péter a 4., Gyurta Gergely az 5. lett.

rövid pályás úszó-vb Hosszú Katinka Gyurta Gergely Bernek Péter

Rp. úszó-vb: négy magyar döntős, hárman a szombati programban

2018-12-15 06:24:36

Hosszú Katinka 200 méter vegyesen, Bernek Péter és Gyurta Gergely 400 méter vegyesen, Kalmár Ákos pedig 1500 méter gyorson jutott döntőbe a hangcsoui rövid pályás úszó-világbajnokság szombati versenynapján.

Rp. úszó ob: 50 perc alatt három arany Miláktól – csúcseső zárásként

2018-11-10 19:19:28

Milák Kristóf parádés teljesítménnyel köszönt el 2018-tól: kevesebb, mint egy óra leforgása alatt három aranyérmet szerzett a százhalombattai országos bajnokság zárónapján. Gyurta Gergely szintén csúcsot döntött, ráadásul 800 gyorson a világranglista második helyére száguldott. A hölgyeknél Sztankovics Anna Hosszú Katinka 50 mellen elért 2014-es rekordját adta át a múltnak, és a BVSC férfi vegyes váltója is lebontotta a csúcsot.

rövid pályás úszó ob rövid pályás úszás Sztankovics Anna Milák Kristóf Gyurta Gergely

Rp. úszó ob: Milák duplázott; Gyurta Gergely robbantott

2018-11-07 20:04:55

Milák Kristóf duplázott, Gyurta Gergely a világranglista 4. legjobb idejével nyerte meg az 1500 gyorsot, míg a hölgyeknél Szilágyi Liliána és Jakabos Zsuzsanna úszott világranglista top 10-es időt az országos rövid pályás úszóbajnokság nyitó napján, Százhalombattán.

rövid pályás úszó ob Szilágyi Liliána Milák Kristóf Jakabos Zsuzsanna Gyurta Gergely

Úszás: Hosszú és Jakabos elődöntős 200 m vegyesen

2018-08-07 09:22:51

A Glasgow-ban zajló 34. úszó Európa-bajnokság ötödik napján vízbe szállt a nőknél a 200 méter vegyes előfutamaiban Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Sebestyén Dalma és Verrasztó Evelyn is. Hosszú 2:11.09-cel az előfutamát nyerve, összesítésben is az első helyen jutott tovább az elődöntőbe. Jakabos is továbbment a következő körbe, ő 2:13.37-cel összesítésben a hatodik helyen végzett. Sebestyén Dalma (2:15.53) és Verrasztó Evelyn (2:15.04) nem jutott tovább. Férfi 200 méter háton Telegdy Ádám hatodikként középdöntőzhet, női 4x200 méteren a gyorsváltónk visszalépett. Kövessék figyelemmel folyamatosan frissülő cikkünk segítségével a délelőtt eseményeit!

úszó Európa-bajnokság úszó Eb úszás Verrasztó Evelyn Verrasztó Dávid Telegdy Ádám