Nem mindennapi történet Wendell Liráé, akit szó szerint az életbe hozott vissza csodagólja és az érte kapott Puskás-díj. A labdarúgó nemrégiben a The Guardiannek vallott arról, milyen nyomorúságból mentette ki az elismerés.

foci vb 2018 foci vb Wendell Lira Puskás-díj Puskás Ferenc

Baggio, a nagy megmentő ezúttal hibázott, Brazíliáé lett az arany – vb-videók

2010-07-11 16:38:35

Július második felében járunk, az oroszországi vb-nek vége, és bár vb-történeti sorozatunk folytatódik, ma újra csökken eggyel az „üzemelő” labdarúgó-világbajnokságok száma. 1994-ben július 17-én ért véget az egyesült államokbeli torna, így a hátralévő napokban már csak két vb, az 1930-as és az 1966-os eseményeit eleveníthetjük fel. Mielőtt sorozatunk finisébe fordulnánk, adjuk meg a kellő tiszteletet a negyedik világbajnoki címét kiharcoló Brazíliának.

vb-történet foci vb Roberto Baggio Olaszország Brazília

Malawi: Madonna futballakadémiát akar alapítani

2018-07-16 20:03:35

Új jótékonysági programot tervez Malawiban Madonna, aki futballakadémiát akar alapítani az afrikai országban.

foci vb Malawi Madonna

Azt hiszi, Neymar fetrengése a legviccesebb vb-pillanat? Ugyan... Mutatjuk!

2010-05-31 10:41:45

A futball nem élet és halál kérdése, sokkal több annál – vélik sokan világszerte, a hondurasi zugkocsmáktól a kormányülésekig, ha a labdarúgás fontosságáról értekeznek. A futball ünnepei közül is kiemelkedik a világbajnokság, amelyet megnyerni vagy elbukni korszakot meghatározó esemény: tízmilliók ünnepelnek önfeledten siker esetén, de százezrek ontanák a kapitány vérét ellenkező esetben; kedvencekből állócsillagok lesznek, vagy egyéni sorsok mennek tönkre egy-egy kudarc miatt. Most azonban a sportág szórakoztatóbb oldalára koncentrálunk: a labdarúgó-világbajnokságok megmosolyogtató eseményeiből készítettünk csokrot. Tudjuk: a humor sem élet és halál kérdése, sokkal kevesebb annál. De nélküle elviselhetetlen az előző kettő...

vb-történet vb-történelem vb-sztorik vb 2018 vb 2014 vb 2010

Egy pöttöm óriás: Romário a döntőbe fejelte Brazíliát – vb-videók

2010-07-11 16:04:47

A labdarúgó-világbajnokság születésnapját ünnepeljük ma: 1930-ban ezen a napon, azaz július 13-án játszották le az első (két) vb-mérkőzést. Ugyanezen a napon két másik világbajnokságon (1950, 1994) kettőre csökkent az aranyérem-várományos csapatok száma, 1966-ban megkezdte vb-szereplését a magyar válogatott, míg 2014-ben világbajnokká avatták Németországot.

vb-történet foci vb

„Az apa nélküli gyerekek válogatottja” – komor realitást tükröz a brazil csapat

2018-07-03 14:52:25

Az sajnos papírforma, hogy a világbajnokságon szereplő válogatottak labdarúgói közül sokan igen zűrös családi háttérrel nőttek fel – ez sok esetben extra motiváció is lehet a kitörésre. Az El País a brazil nemzeti csapat példáján keresztül arra is rámutat, milyen brutális realitásokkal kellett szembenéznie az általában szegény vagy alsó középosztálybeli fiúknak, mielőtt profi futballista lett belőlük.

vb 2018 foci vb brazil válogatott Brazília

Vb 2018: Messiék veresége után öngyilkos lett egy fiatalember

2018-07-03 16:46:52

Öngyilkos lett egy 20 esztendős, Monotosh Halder nevű indiai fiatalember, miután Argentína a Franciaországtól elszenvedett vereséggel a nyolcaddöntőben búcsúzott az oroszországi labdarúgó-világbajnokságtól.

öngyilkosság halálhír gyászhír gyász foci vb 2018 foci vb

A nap, amelyik testvérré tette Maradonát és Pelét

2010-06-26 21:07:16

A testvériség természetesen képletesen értendő, ám a futballtörténelem két talán legnagyobb játékosának életrajzában rejtező, június 29-hez kötődő „apró” egybeesés mégiscsak döbbenetes.

vb-történet foci vb Pelé Diego Maradona

Maradona szenved, gólt lő, őrjöng, majd...

2010-06-20 14:05:41

Brazília 1970-ben ezen a napon szerezte meg harmadik világbajnoki címét, majd 2002-ben ezen a napon győzte le Ronaldinho emlékezetes szabadrúgásával Angliát. Argentína négy vb-meccset nyert meg 16–0-s összesített gólkülönbséggel – közülük az egyik vb-döntőbe jutást ért, kettő pedig (hihetetlen, de igen, kettő!!!) arról nevezetes, hogy az azóta lovaspólóra váltó Gabriel Omar Batistuta mesterhármast ért el. Videókkal felszerelt vb-öröknaptárunk mai epizódjában a fentieken és egyéb érdekességeken túl két futballóriás, Diego Maradona és Michel Platini utolsó válogatottbeli gólját is megnézhetik.

Közel volt a tunéziai bravúr, de Kane a 91. percben hozta az angol sikert

2018-06-18 19:40:22

Anglia hatalmas lendülettel kezdett Tunézia ellen a labdarúgó-világbajnokság G-csoportjában, és Harry Kane révén már a 11. percben megszerezte a vezetést. Ferdzsani Szasszi azonban még a szünet előtt büntetőből egalizált, s a második félidőre elfogyott az angol lendület – de a 91. percben ismét érkezett Kane, és befejelte a győztes gólt.

tunéziai válogatott foci vb 2018 foci vb angol válogatott Hary Kane G-csoport

Vb 2018: Kane a 91. percben szerezte Anglia győztes gólját

2018-06-18 21:54:48

Anglia hatalmas lendülettel kezdett Tunézia ellen a labdarúgó-világbajnokság G-csoportjában és Harry Kane révén már a 11. percben megszerezte a vezetést. Ferdzsani Szasszi azonban még a szünet előtt büntetőből egalizált, a második félidőre pedig elfogyott az angol lendület, de a 91. percben ismét érkezett Kane és befejelte a győztes gólt.

tunéziai válogatott foci vb 2018 foci vb angol válogatott G-csoport

Vb: 2018: könnyeivel küzdve jött le a tunéziai kapus – videó

2018-06-18 20:27:59

A 2018-as labdarúgó-világbajnokságon kapuscserét még nem láttunk, egészen a Tunézia–Anglia mérkőzésig. A találkozó 14. percében aztán ez a pillanat is elérkezett: az afrikaiak korábban már ápolásra szoruló kapusát, Muez Hasszent kellett lecserélni. Azt egyelőre nem tudni, hogy Hasszennel pontosan mi történt, a tévés közvetítésből nem derült ki. A könnyeivel küzdő kapus helyére Faruk Ben Musztafa állt.

Vb 2018: Harry Kane Muez Hasszen ellen – kezdők estére

2018-06-18 19:16:43

Az Oroszországban zajló 21. labdarúgó-világbajnokság G-csoportjának második meccsén bemutatkozik Anglia és Tunézia is. Az este 20.00 órakor kezdődő találkozó előtt a két szövetségi kapitány kihirdette kezdőcsapatát.

Panama a szünetig bírta, aztán hengereltek a belgák

2018-06-18 16:28:22

Egy félidőn keresztül bírta ki a világbajnoki újonc Panama a toronymagas esélyes Belgium ellen kapott gól nélkül a G-csoport első mérkőzésén: a szünet után Dries Mertens szép kapáslövéssel nyitotta meg a gólok sorát, majd Romelu Lukaku duplázott, így a belgák 3–0-s győzelemmel kezdték a tornát.

panamai válogatott onlive! közvetítés foci vb 2018 foci vb belga válogatott

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

2010-06-17 17:26:00

1982-ben ezen a napon szerezte meg élete első vb-góljait Diego Maradona: a 21 éves argentin csodagyerek először akkor vívta ki a világ elismerését – sajnos éppen a magyar válogatott kárára. Vb-öröknaptárunk mai bejegyzéseiben és videóiban az alicantei Maradona-show mellett felidézzük, hogy az eddigi június 18-i játéknapokon Emilio Butragueno négy, Thierry Henry három, Gary Lineker két gólt szerzett. Gheorghe Hagi csak egyet, de az felért öttel is.

magyar válogatott foci vb Thierry Henry Spanyolország Palotai Károly Németország

Cristiano Ronaldo követte Messit, Pelé zseniálisat húzott – vb-videók

2010-06-15 21:09:54

Érdekesen fonódik össze három aranylabdás világbajnoki karrierje: 2006-ban négy nap leforgása alatt szerezte meg élete első vb-gólját Kaká, Lionel Messi és – utolsóként, június 17-én – Cristiano Ronaldo. A múltbeli labdarúgó-világbajnokságok eseményeit videók segítségével felelevenítő öröknaptárunk június 17-i epizódjában nemcsak az ő gólját nézhetik meg, hanem többek között Pelé 1970-es, Wikipedia-szócikket is generáló, kapusbolondító cselét, valamint olvashatnak Aranycsapatunk kilencgólos 1954-es bemutatkozásáról is.

magyar válogatott foci vb Rivaldo Pelé Cristiano Ronaldo

Messinek annak idején 13 perc elég volt az első vb-gólhoz – vb-videók

2010-06-15 19:45:46

Mindketten többszörös aranylabdások, mindketten játszottak a Barcelonában, mindketten spanyol gólkirályok, és van még valami, amin osztoznak: az argentin Lionel Messi és a brazil Ronaldo egyaránt június 16-án szerezte meg élete első világbajnoki gólját – igaz, nyolc év különbséggel (1998, 2006). A labdarúgó-vb-k múltját felidéző öröknaptárunk június 16-i lapján róluk és sok minden más mellett a magyar válogatott 1938-as döntőbe jutásáról írunk, mutatunk videókat.

magyar válogatott foci vb Thomas Müller Ronaldo Lionel Messi

Vb 2018: Suárez mindent kihagyott, de a végén Uruguay nyert

2018-06-15 15:57:40

Luis Suárez több kihagyott lehetősége ellenére Uruguay Giménez 89. percben fejelt góljával 1–0-ra legyőzte Egyiptomot a labdarúgó-világbajnokság A-csoportjának első fordulójában.

vb 2018 foci vb 2018 foci vb Uruguay Egyiptom

Benzema vb-történeti góljától Kiss László rekordjáig – vb-videók

2010-06-14 17:46:58

Mi történt ezen a napon a korábbi labdarúgó-világbajnokságokon? Futballhatalmasság után futballhatalmasság: a minap az argentin csillag, Diego Maradona elrontott világbajnoki bemutatkozásáról számoltunk be vb-öröknaptárunkban, ezúttal viszont már a brazilok megasztárja, Pelé sikeres első fellépését elevenítjük fel.

foci vb Pelé Karim Benzema

Amikor Sócrates doktor térdre kényszerítette a nagy Szovjetuniót – vb-videók

2010-06-08 12:07:19

Mi történt ezen a napon a korábbi labdarúgó-világbajnokságokon? A vb-k  történetében hétszer játszottak hosszabbításba torkolló finálét, de csupán egyszer fordult elő, hogy a két döntős a négy év múlva következő tornán is hosszabbításos meccset vívjon egymással. Az NSZK és Anglia e sajátos párviadalának második, 1970. június 14-i epizódja, pazar brazil gólok három vb-ről (1970, 1978, 1982), a negyvenhez közelítő Roger Milla nagy pillanatai 1990-ből, egy 1978-as holland 5–1, valamint 2014 első nagy Costa Rica-i győzelme is szerepel mai, videókkal ékesített retrónkban.