Fernando Alonso spanyol Formula–1-es pilóta. 2005-ben és 2006-ban a Renault-val világbajnok lett, 2015 óta a McLaren versenyzője.

Találatok a Fernando Alonso címkére

Találatok száma: 1457

F1: miközben Alonso a sivatagban versenyzett, Bottas a hóban bizonyított

2020-01-20 10:09:52

Miközben Fernando Alonso a sivatagban bizonyított (13. helyével a Dakar legjobb újonca lett), Valtteri Bottas kipróbálta, milyen egy raliautót vezetni a havon.

Valtteri Bottas Mercedes Fernando Alonso F1

Dakar: Sainz harmadszor nyert, a motorosoknál Brabec győzött

2020-01-17 15:30:42

Carlos Sainz behúzta a harmadik Dakar-sikerét az autós mezőnyben, míg a motorosoknál Ricky Brabec az első amerikai győztes lett.

Szaúd-Arábia Stéphane Peterhansel Ricky Brabec Nasszer al-Attijah Mini Fernando Alonso

Dakar: a végső, nagy ütközet jön – és van tétje is!

2020-01-16 18:08:56

Stéphane Peterhansel 80. szakaszgyőzelmét aratta a Dakar ralin – az idei versenyen pedig a negyediket. Mr. Dakar hátránya így hat (!) másodperc az összetett második Nasszer al-Attijah mögött. Az összetettben továbbra is Carlos Sainz vezet – az utolsó szakasz következik.

Fernando Alonso Dakar Carlos Sainz

Dakar: dupla dupla – Sainz és Brabec nyert, és az élre állt

2020-01-07 20:13:13

Mindennap új győztes: a Dakar harmadik szakasza a motorosoknál Ricky Brabec, az autósoknál Carlos Sainz győzelmével ért véget – mindketten átvették a vezetést az összetettben is.

Ricky Brabec Fernando Alonso Dakar Carlos Sainz

Dakar: afrikai nap a szaúdi Dakar kőkemény, 2. napján

2020-01-06 15:16:18

Afrikai nap a szaúdi Dakaron: az autós mezőnyben a 2009-es győztes dél-afrikai Giniel de Villiers volt a leggyorsabb, míg a motorosoknál a botswanai Ross Branch országa első részsikerét aratta.

Giniel De Villiers Fernando Alonso Dakar rali

Dakar: meglepetésgyőzelemmel kezdődött, Alonso a 11.

2020-01-05 19:27:56

Meglepetés győzelemmel kezdődött a 2020-as Dakar rali: az idén Szaúd-Arábiában zajló verseny első szakaszát az autósoknál a litván Vaidotas Zala nyerte meg, aki több mint két perccel gyorsabban teljesítette a távot, mint a 13-szoros bajnok francia Stéphane Peterhansel.

Fernando Alonso Dakar-rali Dakar

Autósport: Alonso 2020-ban elindul a Dakaron – hivatalos

2019-10-24 15:57:29

Hivatalosan is bejelentették: Fernando Alonso 2020 januárjában a Toyota egyik autójával rajthoz áll a Dakar ralin. Navigátora Marc Coma lesz.

autósport Fernando Alonso Dakar-rali Dakar

F1: Alonso szerint Hamilton képmutató a közösségi médiában

2019-10-23 12:38:33

Hiába beszél sokat a környezetvédelemről és a vegán étrendről Lewis Hamilton, korábbi világbajnoki riválisa, Fernando Alonso szerint a jelenlegi életmódjával éppen az ellenkezőjét teszi annak, amit hirdet.

Mercedes Lewis Hamilton Fernando Alonso F1

Rali: Dél-Afrikában versenyez először az Alonso, Coma páros

2019-09-13 12:55:38

Namíbiai és lengyelországi tesztelések után először indul együtt terepraliversenyen a Dakar ralira készülő kétszeres Formula–1-es világbajnok Fernando Alonso és navigátora, Marc Coma.

rali Marc Coma Fernando Alonso Dakar-rali Dakar 2020

Dakar rali: Alonso két napig tesztelt egy Toyotát

2019-09-04 15:11:51

A kétszeres Formula–1-es világbajnok Fernando Alonso kétnapos lengyelországi tesztelés során 700 kilométert tett meg, hogy felkészüljön a jövő évi Dakar-ralira.

Fernando Alonso Dakar-rali

F1: Hamilton szívesen látná viszont Alonsót Gasly helyén a Red Bullban

2019-08-04 19:21:40

Fernando Alonso az F1-es Magyar Nagydíj után Twitteren gratulált Hamiltonnak és Verstappenek az egész versenyen át tartó küzdelemért. A futamot követő sajtótájékoztatón az első hármat arról kérdezték, szívesen látnák-e újra a spanyolt a sportágban.

Sebastian Vettel Max Verstappen Magyar Nagydíj Lewis Hamilton Fernando Alonso F1

F1: Hamilton és Benny Hill találkozása; a Honda odaszúrt Alonsónak

2019-07-29 15:35:47

Mint beszámoltunk róla, a holland Max Verstappen nyerte meg a kaotikus Német Nagydíjat, így idei második, pályafutása hetedik futamgyőzelmét aratta. A második a 20. helyről induló német Sebastian Vettel lett, a dobogó harmadik fokára pedig az orosz Danyiil Kvjat állhatott fel. Vicces és érdekes jelenetekben ezúttal sem volt hiány, ezeket gyűjtöttük össze – jöjjenek az F1-legek!

Sebastian Vettel Robert Kubica Német Nagydíj Lewis Hamilton Formula–1 Ferrari

F1: Alonso visszatérne, be is jelentkezett a Red Bullnál

2019-07-10 14:03:08

Dr. Helmut Marko, a Red Bull tanácsadója elárulta, hogy Fernando Alonso szívesen versenyezne a színeikben 2020-tól. Ezt maga a kétszeres világbajnok képviselői közölték az osztrák istállóval.

Red Bull Helmut Marko Fernando Alonso F1

Autósport: szétválnak Alonso és a McLaren útjai – hivatalos

2019-07-05 15:34:48

Ezentúl nem tartozik a McLaren kötelékébe Fernando Alonso, ugyanis a két fél nem hosszabbította meg a nemrégiben lejárt szerződését.

McLaren Indy 500 Fernando Alonso F1

F1: „Nekünk nincs sok lehetőségünk jobb versenyzőkre"

2019-06-27 11:59:58

Günther Steiner jelenleg nem tartja indokoltnak, hogy a Haas változtasson a pilótafelálláson, és beszélt a kevésbé tehetős és erős teljesítményre képes csapatok helyzetéről is a pilótapiacon. A Haas csapatfőnöke szerint a kisebb istállóknak nincs sok lehetőségük sztárversenyzők szerződtetésére.

Romain Grosjean Haas Günther Steiner Fernando Alonso F1

F1: A múltban tárgyaltam a Mercedesszel – Alonso

2019-06-19 11:09:37

Fernando Alonso elárulta, Nico Rosberg váratlan visszavonulását követően tárgyalt a Mercedesszel, miközben bár továbbra is nyitott a 2020-as visszatérésre, komoly feltételei vannak.

Mercedes Ferrari Fernando Alonso F1

Autósport: Kobajasiék drámája után Alonsóék örülhettek Le Mans-ban

2019-06-16 17:36:30

A Sébastien Buemi, Nakadzsima Kazuki, Fernando Alonso vezette Toyota nyerte meg a Le Mans-i 24 órás viadalt, ezzel a World Endurance Championship 2018–2019-es idényét is behúzta.

autósport Sébastien Buemi Nakadzsima Kazuki Le Mans Fernando Alonso

Indy 500: Alonso nem tudta kvalifikálni magát a versenyre

2019-05-20 08:46:07

Az elmúlt hétvégén megkezdődött a legendás Indianapolis 500 verseny időmérője, ám a futamon másodszor indulni szándékozó kétszeres F1-es világbajnok pilóta, Fernando Alonso számára máris véget ért. A spanyol előbb szombaton az első 30-ba jutásért rendezett időmérőn zárt a 31. helyen, majd vasárnap az utolsó sor három rajthelyéért rendezett szétlövésben végzett negyedikként.

Indy 500 Fernando Alonso

Indy 500: Alonso összetörte a McLarenjét az edzésen – videó

2019-05-15 19:44:13

Nem megy valami jól eddig Fernando Alonso Indy 500-ra való felkészülése, a kétszeres F1-es világbajnok spanyol tesztjét és keddi edzését műszaki hibák hátráltatták, szerdán pedig nekiment a falnak narancssárga McLarenjével.

McLaren Indy 500 Fernando Alonso

WEC: Alonso új kihívásokra vágyik, otthagyja a sorozatot

2019-05-01 12:08:25

A kétszeres Formula–1-es világbajnok Fernando Alonso kihívásokra vágyik, ezért az idei Le Mans-i 24 órás verseny után otthagyja a WEC (World Endurance Championship) sorozatot.