Barca: az F1-es sztár is a szerdai meccsből merít erőt

Bár a nyolcnapos barcelonai teszt nem sikerült tökéletesen a Mercedes számára, a háromszoros F1-es világbajnok Lewis Hamilton elárulta, hogy a katalán városban találta meg az inspirációt a 2017-es idényre.

F1: a legjelentéktelenebb csatát a Ferrari nyerte meg

A héten véget ért az F1-es csapatok idényre való felkészülésének legbeszédesebb időszaka, a kétszer négynapos teszt Barcelonában, amely után kirajzolódni látszanak az erőviszonyok. A Ferrari remek felkészülést zárt, de az elmúlt három év alapján így is nehéz kijelenteni, hogy a Mercedes riválisra talált.

Red Bull  Mercedes  McLaren  Ferrari  F1 teszt  F1

F1: Räikkönené a teszt legjobb eredménye, de leállt a Ferrari

2017-03-10 18:00:53

Kimi Räikkönen az F1-es mezőnyből egyedüliként 1:19 perc alá szorította legjobb körét a téli barcelonai F1-es teszten. A finn délután versenyszimulációt futott, de elektronikai hiba miatt leállt az autója, így a 66 körből csak 47-et teljesített. Max Verstappen megfutotta a Red Bull legjobb körét, de turbóhiba miatt a versenyszimuláció neki nem fért bele. A Mercedes csendes napot zárt több hosszú szünettel, míg a McLaren kétszer is leállt Fernando Alonso alatt.

F1  F1 teszt

Csúcsidővel és lerobbanással zárta a tesztet a Ferrari

2017-03-10 08:13:15

Valtteri Bottas  Max Verstappen  Lewis Hamilton  Lance Stroll  Kimi Räikkönen  Fernando Alonso

Vettel remek zárása bizonyítja, hogy a Ferrarival számolni kell

2017-03-09 08:10:36

Sebastian Vettel utoljára ült autóba az idénynyitó Ausztrál Nagydíj előtt, és a Ferrarival az idei felkészülés során először a szuperlágy és az ultralágy gumikat is kipróbálta. A tesztelés legjobb köridejét érte el, de a gyors körei végén a célegyenesben elvette a gázt, így nem mutatta meg, mit is tudna valójában a Ferrari. Lewis Hamilton a Mercedesszel megközelítette Vettel köridejét, de a világbajnok istálló is rejtegeti valós erejét. Vettel délután versenyszimulációt teljesített, sokkal gyorsabb volt, mint Daniel Ricciardo a Red Bull-lal. A McLarennél és a Renault-nál továbbra is vannak gondok.

Valtteri Bottas  Sebastian Vettel  Lewis Hamilton  F1 teszt  F1  Daniel Ricciardo

F1: Räikkönen a falnak koccant, Bottas csúcsidővel az élen

2017-03-08 18:03:55

Két finn pilóta volt a főszereplő a barcelonai F1-es tesztelés hatodik napján. Valtteri Bottas a Mercedesszel megjavította múlt heti csúcsidejét, és 1:19.310-zel vezeti a 2017-es rangsort. Kimi Räikkönen az eddig kiváló felkészülést produkáló Ferrarival délután a 3-as kanyarban kicsúszott, és a gumifalnak koccant. Max Verstappen alatt lerobbant a Red Bull, amely így is 100 kör fölé jutott. Felipe Massa a keddi 168 köre után délelőtt 63-at ment, míg Fernando Alonso 46 körrel zárta a McLaren napját.

F1 teszt  F1

F1: lesz-e riválisa a Mercedesnek? Az első hét alapján lehet

2017-03-04 10:04:29

Az idény előtti tesztelés fél távjánál úgy tűnik, a Mercedes az idén is a mezőny élén marad, az első négy napon egyedül a Ferrari mutatott olyan teljesítményt, amely azt sugallja, hogy egyáltalán meg lehet közelíteni Lewis Hamiltont és a Nico Rosberg helyére szerződtetett Valtteri Bottast. A többiek abban bízhatnak, hogy a jövő héten az újabb négy nap során (keddtől péntekig) valamelyest közelebb zárkóznak – időeredményben vagy kilométerben.

Williams  Toro Rosso  Sauber  Renault  Red Bull  Mercedes

F1: a csütörtöki teszten Räikkönen volt a leggyorsabb

2017-03-02 17:59:15

A Ferrari finn pilótája, Kimi Räikkönen érte el a legjobb kört a barcelonai F1-es teszthét záró napján. A vizes körülményeket is szimuláló napon Romain Grosjean volt a legaktívabb pilóta.

Valtteri Bottas  Stoffel Vandoorne  Max Verstappen  Lewis Hamilton  Kimi Räikkönen  F1 teszt

Räikkönen uralta a barcelonai teszthét záró napját

2017-03-02 08:12:41

F1: szoros Mercedes–Ferrari csata a szerdai tesztnapon

2017-03-01 18:02:42

Valtteri Bottas zárta az élen az F1-es csapatok harmadik tesztnapjának eredménylistáját Barcelonában. A Mercedes finn pilótája ultralágy gumikon 1:19.705-ös kört futott, tőle csak 247 ezreddel maradt el Sebastian Vettel a lágy gumis gyors körével. A Ferrari pilótája 139 kört tett meg, ami több mint két versenytávnak felel meg. Az újonc Lance Stroll a keddi 12 köre után 98-at tett meg, de akárcsak egy napja, szerdán is kicsúszás vetett véget a tesztnapjának. Pedig előtte egy másikat még megúszott.

Tényleg ennyire szoros lehet a Mercedes és a Ferrari csatája?

2017-03-01 08:22:50

Valtteri Bottas  Sebastian Vettel  Nico Hülkenberg  Lewis Hamilton  Lance Stroll  Jolyon Palmer

F1: Räikkönen volt a leggyorsabb a második tesztnapon

2017-02-28 18:04:29

Kimi Räikkönen futotta a leggyorsabb kört a Formula–1-es csapatok idény előtti kollektív tesztjének második napján Barcelonában. A finn mögött Lewis Hamilton végzett a Mercedesszel. A legtöbb kört a világbajnok istálló futotta, Hamilton és Bottas együtt összesen 167-ig jutott. Räikkönen és a Haas-Ferrarit kormányzó Kevin Magnussen is 100 fölé jutott. A McLarennél és a Saubernél motorcserére is szükség volt, a Williams napja 12 kör után véget ért, miután Lance Stroll kicsúszott, és megsérült az autó.

Räikkönen a leggyorsabb, de a második tesztnap is a Mercedesé

2017-02-28 08:15:49

F1  Danyiil Kvjat  Barcelona  F1 teszt  Jolyon Palmer  Kevin Magnussen

F1: Hamiltoné a legjobb kör az első tesztnapon

2017-02-27 18:09:26

Lewis Hamilton futotta a leggyorsabb kört az F1-es csapatok első kollektív tesztnapján Barcelonában. A legtöbb kört is a Mercedes tette meg, de a nyolcórás tesztnapot a címvédő csapat megfelezte Hamilton és Valtteri Bottas között. A legtöbb kört teljesítő pilóta Sebastian Vettel volt. A McLaren és a Red Bull súlyos problémákkal nézett szembe a nap folyamán.

Hamiltoné a leggyorsabb, Vettelé a legtöbb kör az első napon

2017-02-27 08:17:40

Valtteri Bottas  Sebastian Vettel  Lewis Hamilton  Fernando Alonso  Felipe Massa  F1 teszt

F1: hiányzik már? Napokon belül felpörög a Formula–1

2017-02-18 09:10:53

A Williams pénteken néhány fotó és az új autója látványtervéről készült videó megmutatásával elindította az F1-es idény előtti mozgolódást, amely a jövő héten a másik kilenc autó leleplezésével, egy héttel később az első kollektív teszttel folytatódik. Az események tehát napokon belül felpörögnek, nézzük, mit érdemes tudni most a mezőnyről!

Williams  Red Bull  Mercedes  McLaren  Ferrari  F1 teszt

F1: a 2017-es idényben Magyarországon is tesztelnek

2017-01-25 13:24:36

Silverstone helyett a Hungaroringen lesz idén a Formula–1-es világbajnoki sorozat egyik kollektív tesztje – adta hírül a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA).

Hungaroring  Formula-1  Formula 1  F1 teszt

F1: kettészakadt a mezőny a 2017-es tesztekről folyó vitában

2016-10-08 06:38:14

Két táborra bomlott az F1-es mezőny a jövő év eleji tesztelés helyszínéről folyó vitában. A Mercedes mögött állók Bahreinben gyakorolnának a teljesen átalakított autókkal és az új gumikkal, a Red Bull és társai pedig a szokásos helyszínen, Barcelonában.

F1: a vak és a süket – Marko és Lauda egymást oltotta

2016-10-03 09:41:41

Elképesztő párbeszéd zajlott Niki Lauda és Helmut Marko között a Malajziai Nagydíjon. A Mercedes és a Red Bull vezetője a februári teszthelyszínen vitatkozott, és átment személyeskedésbe.

Niki Lauda  Malajziai Nagydíj  Helmut Marko  F1 teszt  F1

F1: 2017-ben mindkét tesztet Barcelonában tartják meg

2016-09-22 22:38:06

A Formula–1-es csapatok megegyeztek arról, hogy mindkét idény előtti teszt Barcelonában lesz jövőre. Korábban még az is felvetődött, hogy Európán kívül is körözhetnek a pilóták.