A Formula–1 a gyorsasági autósportok királykategóriája a Liberty Media és az FIA szervezésében.

F1: még a héten bejelenti a Williams Kubica indítását – sajtóhír

Sajtóértesülések szerint csütörtökre tervezi bejelenteni a Williams-istálló, hogy a következő szezonban Robert Kubica vezeti az egyik autóját.

Williams Robert Kubica F1 Abu-dzabi Nagydíj

F1: a korábbi versenyző szerint Ricciardo van olyan jó, mint Hamilton

2018-11-20 11:29:34

Bár idei eredményei nem feltétlenül ezt tükrözik, David Coulthard a mezőny egyik legjobb versenyzőjének tartja Daniel Ricciardót. A korábbi Formula–1-es pilóta szerint továbbá az, hogy az ausztrál a Renault-nál folytatja a pályafutását, jó döntésnek bizonyulhat.

Red Bull Lewis Hamilton F1 David Coulthard Daniel Ricciardo

F1: Alonso még be sem fejezte, de már a visszatérésről beszél

2018-11-19 10:44:27

A kétszeres világbajnok spanyol Fernando Alonso már korábban bejelentette, hogy az idény végén befejezi 17 éve tartó Formula–1-es pályafutását és más versenysorozatokban is kipróbálja magát. Egy héttel az idényzáró előtt azonban úgy nyilatkozott: nem kizárt, hogy 2020-ban újra láthatjuk a száguldó cirkusz mezőnyében.

Fernando Alonso F1

F1: „Be akarom bizonyítani a csapat számára, hogy hiányozni fogok"

2018-11-17 13:08:07

Marcus Ericsson a szezon végén elhagyja a Formula–1-et, ám nem úgy szeretne távozni, hogy nem kapja meg a Saubertől az elismerést az istálló hatalmas fejlődéséért.

Sauber Marcus Ericsson F1

F1: utolsó versenye előtt Alonso még odaszúrt a sorozatnak

2018-11-17 12:13:35

Fernando Alonso elárulta, miért döntött úgy, hogy a 2018-as szezon végén elhagyja a Formula–1-et, és máshol folytatja pályafutását. Az indok nem túl pozitív az autósport királykategóriájának tartott sorozat számára.

McLaren Fernando Alonso F1 Abu-dzabi Nagydíj

F1: Hamilton rajtbüntetésre számíthat Abu-dzabiban

2018-11-16 14:20:23

Negatív következményekkel is járhat Lewis Hamilton brazíliai győzelme. A Mercedes versenyzője a csapat mérnökeinek és nem kevés szerencsének köszönheti, hogy egyáltalán célba tudott érni Interlagosban. Autója motorja azonban sérült, így egy vagy akár több elem cseréje miatt rajtbüntetésre számíthat az ötszörös világbajnok.

Mercedes Lewis Hamilton F1 Abu-dzabi Nagydíj

F1: a Renault leváltja a sportrészlegének elnökét

2018-11-15 11:53:22

A Renault leváltotta a sportrészleg elnökét, így 2019-ben Jérome Stoll helyett Thierry Koskas irányítja a francia gyár Formula–1-es programját.

Renault F1

F1: Nincs ezzel probléma – Vettel a csapatutasításról

2018-11-12 14:37:23

Olyan helyzetben találta magát Sebastian Vettel a Brazil Nagydíjon, ami az idei szezont tekintve nem okozhatott volna különösebb meglepetést, ám ezúttal elszenvedője volt a Ferrari csapatutasításának. A négyszeres világbajnok mégsem haragszik a csapatára, és az interlagosi versenyéről is beszélt.

Sebastian Vettel Kimi Räikkönen Ferrari F1 Brazil Nagydíj

F1: Verstappen milyen Ocon idegeskedik? – mémek

2018-11-12 13:02:48

Mint arról beszámoltunk, Max Verstappennek állt a zászló vasárnap a Formula–1-es Brazil Nagydíjon. A holland megnyerhette volna a futamot, ám a lekörözött Esteban Ocon nekiment a Red Bullnak, a fiatal versenyző így végül a másodikként ért célba Lewis Hamilton mögött. Az eset után annak rendje és módja szerint az F1-es mémgyár is beindult!

Max Verstappen F1-legek F1-leg F1 Esteban Ocon Brazil Nagydíj

F1: Hamilton szerencsés győzelméről ír a nemzetközi sajtó

2018-11-12 11:21:50

A nemzetközi sajtó elsősorban az ötszörös világbajnok Lewis Hamilton szerencsés körülmények között elért győzelmével, valamint csapatának, a Mercedesnek a sorozatban ötödször megnyert konstruktőri világbajnoki címével foglalkozott a vasárnapi Forma-1-es Brazil Nagydíj másnapján.

sajtóvisszhang Lewis Hamilton F1 Brazil Nagydíj

F1: Marko nem ért egyet a büntetéssel, eltiltaná „az idióta” Ocont

2018-11-12 10:42:12

Lewis Hamilton hiába aratott győzelmet a Formula–1-es Brazil Nagydíjon, mégsem ő, hanem Max Verstappen és Esteban Ocon összeakadása, majd annak utóélete került a figyelem középpontjába. Az üggyel kapcsolatban a Red Bull tanácsadója, Helmut Marko is elmondta a véleményét, sőt egyenesen idiótának minősítette a Force India-pilótát, akit egy futamra el is tiltana.

Toto Wolff Red Bull Max Verstappen Helmut Marko Force India F1

F1: Ocon szerint Verstappen amatőrként viselkedett, a holland nem érti őt

2018-11-11 23:52:35

Lewis Hamilton győzelmével, valamint Max Verstappen és Esteban Ocon balhéjával ért véget a Brazil Nagydíj hétvégéje. A versenyt követően természetesen mindannyian megszólaltak, de a harmadik helyen célba érő Kimi Räikkönen is elmondta a véleményét az igencsak izgalmas futamról.

Red Bull Mercedes Max Verstappen Lewis Hamilton Kimi Räikkönen Force India

F1: döntött az FIA – nem akármilyen büntetést kapott Verstappen

2018-11-11 23:03:25

Rajt-, pénz- vagy időbüntetés helyett közmunkára ítélte a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) Max Verstappent, aki szinte rátámadt Esteban Oconra a Brazil Nagydíj leintését követő mérlegeléskor.

Stoffel Vandoorne Max Verstappen Fernando Alonso FIA F1 Esteban Ocon

F1: Verstappen nekiment Oconnak a mérlegeléskor – videó

2018-11-11 20:23:07

Esteban Ocon miatt nem sikerült megnyernie a Brazil Nagydíjat Max Verstappennek, aki nem tartotta magában a dühét a futam leintését követően.

Max Verstappen F1 Esteban Ocon Brazil Nagydíj

F1: Hamilton győzött Brazíliában; konstruktőri bajnok a Mercedes

2018-11-11 19:41:29

Lewis Hamilton győzelemre váltotta a pole pozíciót a Brazil Nagydíj versenyén, míg a vezető pozícióban a lekörözött Esteban Oconnal összeakadó Max Verstappent a második helyen intette le a kockás zászló. A dobogóra még Kimi Räikkönen fért  fel, míg a finn mögött Daniel Ricciardo és Valtteri Bottas zárt a 4. és az 5. helyen. Sebastian Vettel eközben a 6. lett, így a Mercedes sorozatban ötödször nyerte meg a konstruktőri vb-címet.

futam Valtteri Bottas Sebastian Vettel Red Bull Mercedes Max Verstappen

Ocon kilökte az élen álló Verstappent – Hamilton győzött Brazíliában

2018-11-11 16:12:18

Lewis Hamilton nyerte meg a Brazil Nagydíjat, ám a pole pozícióból rajtoló Mercedes-pilóta győzelmét főként annak köszönheti, hogy a hosszú körökig az élen álló Max Verstappent utolérte a balszerencse. Vagyis pontosabban Esteban Ocon, aki lekörözöttként kilökte a hollandot, Hamilton pedig ekkor tudta visszavenni az első helyet. Verstappen végül másodikként ért célba, a dobogóra a Daniel Ricciardóval az utolsó körig csatázó Kimi Räikkönen állhatott még fel. A Mercedes bebiztosította a konstruktőri világbajnoki címét Brazíliában.

Valtteri Bottas Sebastian Vettel Red Bull Mercedes Max Verstappen Lewis Hamilton

F1: Hamilton belátta, tévedett Szirotkin manőverével kapcsolatban

2018-11-11 15:50:08

Instagram-oldalán próbálta jóvátenni Lewis Hamilton, hogy a szombati kvalifikáció után tiszteletlennek nevezte Szergej Szirotkint, akivel kis híján összeütközött a Q2-ben.

Williams Szergej Szirotkin Mercedes Lewis Hamilton F1 Brazil Nagydíj

F1: Hamilton Szirotkint, Vettel a felügyelőket kritizálja

2018-11-10 21:02:23

Lewis Hamilton győzelmével ért véget a Brazil Nagydíj időmérője, a második Sebastian Vettel lett, ám a német rajtpozíciója egy ideig veszélyben volt, ugyanis a kvalifikáció után vizsgálat indult ellene. A Ferrari versenyzője ezzel nem értett egyet, míg Hamiltonnak Szergej Szirotkinnal gyűlt meg a baja, az oroszt utóbb tiszteletlen manőveréért bírálta. Többé-kevésbé elégedett a Red Bull párosa, Valtteri Bottasról azonban ez nem mondható el – a finn versenyző biztos benne, hogy a sebessége alapján megérdemelte volna a pole pozíciót.

F1: döntés született a Vettel elleni vizsgálatban

2018-11-10 21:45:57

Pénzbüntetéssel és megrovással megúszta Sebastian Vettel és a Ferrari a Brazil GP időmérőjén történt incidenst, így a német megtarthatja a második rajthelyét.

Sebastian Vettel Ferrari FIA F1 Brazil Nagydíj

Autósport: Alonso ismét rajthoz áll az Indy 500-on – hivatalos

2018-11-10 20:39:20

Megerősítette a McLaren, hogy Fernando Alonsóval a volánja mögött áll rajthoz a 2019-es Indy 500-on.