2017-04-30 19:09:34

Sauber  Orosz Nagydíj  Mercedes  Max Verstappen  Lewis Hamilton  Kimi Räikkönen

F1: mindhárom dobogós nyertes Szocsiban – kik a vesztesek?

2017-04-30 17:55:47

Valtteri Bottas karrierje első győzelmének, Sebastian Vettel növekvő pontversenybeli előnyének, Kimi Räikkönen pedig idei első dobogós helyezésének örülhetett az Orosz Nagydíj leintése után. Max Verstappen és a Force India párosa sem panaszkodhat, annál inkább a tavalyi azeri futam óta először dobogón kívüli helyen célba érő Lewis Hamilton, az idei második versenyét feladó Daniel Ricciardo vagy a rajtrácsra oda sem érő Fernando Alonso. A vasárnapi nyertesek és vesztesek nyilatkozatai.

Valtteri Bottas  Sergio Pérez  Sebastian Vettel  Romain Grosjean  Orosz Nagydíj  Max Verstappen

F1: Bottasnak futamgyőzelmet ért Szocsiban a csodás rajt

2017-04-30 15:18:24

A finn Valtteri Bottas nyerte meg a Formula–1-es Orosz Nagydíjat, miután a rajtnál megelőzte a pole-ból induló, s végül második helyen végző Sebastian Vettelt. A harmadik Vettel csapattársa, Kimi Räikkönen lett. Ez volt Bottas első F1-es futamgyőzelme.

Valtteri Bottas  Sebastian Vettel  Kimi Räikkönen  Formula–1  F1

Bottas jó rajtja győzelmet ért, nőtt Vettel előnye

2017-04-30 13:02:27

A finn Valtteri Bottas nyerte meg a Formula–1-es Orosz Nagydíjat, miután a rajtnál megelőzte a pole-ból induló, s végül második helyen végző Sebastian Vettelt. A harmadik Vettel csapattársa, Kimi Räikkönen lett. Ez volt Bottas első F1-es futamgyőzelme. Vettel előnye 13 pontra nőtt a 4. helyen célba érő Lewis Hamilton előtt, a konstruktőrök között a Mercedes egyetlen ponttal vezet a Ferrari előtt.

Valtteri Bottas  Sebastian Vettel  Orosz Nagydíj  Lewis Hamilton  Kimi Räikkönen  F1

F1: jövőre a Sauber is Honda-motort használ – hivatalos

2017-04-30 12:11:02

Az F1-es Sauber-istálló Szocsiban bejelentette, hogy a 2018-as szezontól a Honda hajtóműveit használja.

Sauber  Orosz Nagydíj  Honda  F1

Vettel majd' kiugrott a bőréből az edzés megnyerése után

2017-04-29 16:27:36

A Ferrari négyszeres világbajnok német pilótája, Sebastian Vettel nyerte meg a Formula–1-es Orosz Nagydíj időmérőjét, ami után elismerte, a pole-t érő körében gyakorlatilag teljesen a határon száguldott. Sokáig úgy állt az időmérő harmadik szakasza, hogy csapattársa, a második helyen záró Kimi Räikkönen 127 versenyt követően ismét az élről rajtolhat, így ő érthetően nem csattant ki az örömtől, míg a Mercedesszel harmadik helyen záró Valtteri Bottas leginkább abban bízik, hogy holnap a rajtnál messze lesz az első féktáv. Eközben Niki Lauda jelezte: ő a Mercedesnél logikus lépésként bevezetné a csapatutasítást.

nyilatkozatok  időmérő  Valtteri Bottas  Szocsi  Sebastian Vettel  Orosz Nagydíj

F1: a Ferrari az időmérőn is megverte a Mercedest

2017-04-29 15:03:46

A Mercedes nem javult eleget az Orosz Nagydíj időmérőjére, így a Ferrari pilótái kisajátították az első sort a vasárnap 14 órakor kezdődő futamra. A pole pozíciót Sebastian Vettel szerezte meg Kimi Räikkönen előtt, a harmadik helyezett Valtteri Bottas 95 ezredes hátránnyal zárt Vettelhez képest. Lewis Hamilton majdnem hattizedes lemaradással csak a negyedik rajtkockát szerezte meg.

időmérő  Orosz Nagydíj  F1

Semmi altatás – Vettel és Räikkönen az első sorban

2017-04-29 12:53:50

időmérő  Valtteri Bottas  Szocsi  Sebastian Vettel  Orosz Nagydíj  Nico Hülkenberg

F1: közelebb a Mercedes, de még a Ferrari az élen

2017-04-29 12:01:10

A Mercedes faragott néhány tizedmásodpercet a péntek délutáni hátrányából, de az Orosz Nagydíj 3. szabadedzésén is a Ferrari volt a leggyorsabb. Sebastian Vettel ráadásul nem is rakott össze jó kört a Ferrarival, amely a szabadedzések alapján versenybe szállhat a világbajnok istálló pilótáival a pole pozícióért. A Red Bull lemaradása nem változott péntek óta, másfél másodperc körül maradt. Az időmérő 14 órakor kezdődik.

Orosz Nagydíj  F1

Vettel végzett az élen, javult a Mercedes a 3. edzésen

2017-04-29 09:32:03

A Mercedes faragott néhány tizedmásodpercet a péntek délutáni hátrányából, de az Orosz nagydíj 3. szabadedzésén is a Ferrari volt a leggyorsabb. Sebastian Vettel ráadásul nem is rakott össze jó kört a Ferrarival, amely a szabadedzések alapján versenybe szállhat a világbajnok istálló pilótáival a pole pozícióért. A Red Bull lemaradása nem változott péntek óta, másfél másodperc körül maradt. Az időmérő 14 órakor kezdődik.

szabadedzés  Orosz Nagydíj  Mercedes  Ferrari  F1

F1: Massa szerint Valentino Rossi a követendő példa

2017-04-28 20:37:55

Felipe Massa, a Williams Formula–1-es csapat brazil pilótája nem tervezi, hogy a szezon végén befejezi a pályafutását.

Valtteri Bottas  Valentino Rossi  Felipe Massa  F1

F1: Hamilton reagált Vettel nyilatkozatára

2017-04-28 19:08:49

96 Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE Sebastian Vettel, a Ferrari versenyzője az Orosz Nagydíj első két szabadedzését követően azt nyilatkozta, hogy a Mercedes pénteki teljesítménye nem a valós erejüket mutatja, és a német istálló egyelőre „altat”. Lewis Hamilton ezt nem hagyta szó nélkül.

Sebastian Vettel  Orosz Nagydíj  Mercedes  Lewis Hamilton  Ferrari  F1

F1: Könnyen félrevezethetnek a szabadedzések – Vettel

2017-04-28 16:53:36

Sebastian Vettel szerint a Mercedes az Orosz Nagydíj pénteki 2. szabadedzésén szándékosan nem mutatta meg, hogy mit tud. A német szerint a világbajnok istálló altatott pénteken, de ennek ellentmond, hogy a Red Bull-lal szemben megmaradt Lewis Hamiltonék szokásos előnye.

Sebastian Vettel  Red Bull  Orosz Nagydíj  Mercedes  Lewis Hamilton  Kimi Räikkönen

F1: Remélem, amikor 75 leszek, már nem untatnak ezzel – Alonso

2017-04-28 16:32:24

Fernando Alonso úgy véli, jobb lett az élete, amióta nem a Ferrarinál, hanem a McLarennél versenyez.

Orosz Nagydíj  McLaren-Honda  Ferrari  Fernando Alonso  F1

F1: nőtt a Ferrari előnye a 2. szocsi szabadedzésen

2017-04-28 15:32:43

Az Orosz Nagydíj második szabadedzésén felkerültek az autókra az ultralágy gumik, amelyeken a Ferrari nagyon gyorsan körözött, Sebastian Vettel és Kimi Räikkönen rég látott különbséggel előzte meg a Mercedes párosát. Lewis Hamilton és Valtteri Bottas csapata látszólag tanácstalan volt a leglágyabb gumik felmelegítése ügyében, szombatra össze kell szednie magát a német istállónak, különben a Ferrari az időmérőn is legyőzheti. Az is lehet, hogy altatott a Mercedes, de ez nem jellemző rá.

F1  Orosz Nagydíj

Gyanúsan nagy Ferrari-előny – altat a Mercedes vagy bajban van?

2017-04-28 13:32:43

szabadedzés  Valtteri Bottas  Sebastian Vettel  Orosz Nagydíj  Max Verstappen  Lewis Hamilton

F1: a McLaren pilótáját máris büntetik a motorok miatt

2017-04-28 13:20:22

Bár még csak az F1-es idény negyedik nagydíjhétvégéjénél tartunk, és abból is csak az első szabadedzés ment le, a belga Stoffel Vandoorne McLarenjébe immár az ötödik hőenergia-átalakítót és turbót tették be. Az egész szezonra négyet engedélyeznek büntetés nélkül, ezért Vandoorne-t (papíron) 15 rajthellyel hátrébb sorolják időmérős eredményéhez képest.

F1  F1 büntetés  McLaren-Honda  Orosz Nagydíj  Stoffel Vandoorne

F1: Räikkönen a Mercedesek és Vettel előtt Szocsiban

2017-04-28 11:30:51

Kimi Räikkönen zárta az élen az F1-es Orosz Nagydíj első szabadedzését Szocsiban. A Ferrari finn pilótája 45 ezreddel előzte meg Valtteri Bottast, aki mögött Lewis Hamilton, Max Verstappen és Sebastian Vettel végzett a napsütéses tréningen. Az edzést egyszer meg kellett szakítani piros zászlóval, miután Esteban Ocon Force Indiájáról lerepült a motorteret borító karosszériaelem. Folytatás 14 órától a második szabadedzéssel.

Räikkönené az első edzés Szocsiban, Bottas is Hamilton előtt

2017-04-28 09:37:30

Ecclestone levelet írt Brezsnyevnek az Orosz Nagydíjról

2017-04-28 00:27:30

A hétvégén az Orosz Nagydíjjal folytatódik a Formula–1-es világbajnokság, a mezőnyt az idei versenynaptár második „legifjabb” szereplője, a Szocsi Autodrom fogadja. Noha, mindössze a 4. F1-es GP-t rendezik a Fekete-tenger partján, a verseny megrendezésének történelme mégis közel 35 éves múltra tekint vissza – és akad némi magyar vonatkozása is.

Szocsi  Sebastian Vettel  Orosz Nagydíj  Nico Rosberg  Lewis Hamilton  Leonyid Brezsnyev