A Formula–1 a gyorsasági autósportok királykategóriája a Liberty Media és az FIA szervezésében.

Találatok a F1 címkére

Találatok száma: 7491

F1: Nincs előszerződésem a Ferrarival – Ricciardo

2018-04-26 16:54:43

Az idény végén lejár a szerződése a Red Bull Racing ausztrál pilótájának, Daniel Ricciardónak, így aztán – főleg a legutóbbi, Kínai Nagydíjon aratott sikere nyomán – ismét előtérbe kerültek azok a pletykák, hogy a hatszoros futamgyőztes esetleg a Ferrarinál, netán a Mercedesnél folytatja a pályafutását.

Red Bull Ferrari F1 Daniel Ricciardo Azeri Nagydíj

F1: vonatozás, káosz és balhék – a kétarcú Azerbajdzsán következik

2018-04-23 11:31:22

A Kínai Nagydíjon Daniel Ricciardo a hatodik helyről rajtolva győzött, ezzel majd' egyévnyi nyeretlenségi sorozatot szakított meg. Az ausztrál így jó hangulatban érkezhet meg előző szezonja egyetlen diadalának helyszínére, Azerbajdzsánba, ahol először unalomba fulladt, majd egy évvel később igazi káoszt hozott a verseny. A tavalyi Grand Prix-n összetalálkozó Lewis Hamiltonnak és Sebastian Vettelnek eközben vasárnap esélye lesz Michael Schumacher újabb rekordját beállítani.

Sergio Pérez Sebastian Vettel Red Bull Nico Hülkenberg Mercedes Lewis Hamilton

F1: győzelem a 22. (!) helyről; pole nélküli rekordok

2018-04-21 09:57:01

Daniel Ricciardo szombaton épphogy megmenekült attól, hogy mért kör nélkül maradjon az időmérőn, végül vasárnap a 6. helyről rajtolva nyert Sanghajban, az F1 legutóbbi (április 15-i) nagydíján. Ezzel nemcsak Michael Schumacher kínai rekordját állította be, hanem egy különös örökranglistán is egészen közel került az első helyhez.

Niki Lauda Michael Schumacher Mercedes Lewis Hamilton Kimi Räikkönen Ferrari

F1: már nem a korábbi világbajnok menedzseli Kubicát

2018-04-21 16:28:29

A Williams tartalék pilótája, Robert Kubica bejelentette, már nem tagja a menedzseri csapatának a 2016-os Formula–1-es világbajnok, Nico Rosberg.

Robert Kubica Nico Rosberg F1

F1: a csalódott Alonso az év végén távozhat, el is engednék

2018-04-20 12:27:57

Spanyolországi sajtóhírek szerint Fernando Alonso annyira csalódott a McLaren vártnál gyengébb idénykezdése miatt, hogy a szezon végén elhagyja a Formula–1-es istállót.

McLaren Lando Norris Fernando Alonso F1

F1: Barrichello nem látogathatta meg Schumachert

2018-04-20 11:53:41

Rubens Barrichellónak nem engedték meg, hogy meglátogassa Michael Schumachert, korábbi versenyzőtársát, aki 2013 decemberében történt síbalesete óta a nyilvánosságtól elzárva lábadozik súlyos fejsérüléséből.

Rubens Barrichello Michael Schumacher Ferrari F1

F1: Sainz maradna renault-s, bár Hülkenberg simán veri

2018-04-19 16:07:45

A tavalyi Formula–1-es Szingapúri Nagydíj hétvégéje során derült ki, hogy a Toro Rosso 2018 januárjától kölcsönadja a Renault-nak Carlos Sainzot, ám végül a spanyol már három futammal később, az Amerikai GP-n elfoglalta Jolyon Palmer helyét a francia csapatnál. Az idény első három versenye után nagyon úgy fest, hogy a spanyol jól érzi magát a Renault-nál és már nem annyira tudja elképzelni magát a Red Bull birodalmán belül.

Renault Nico Hülkenberg F1 Carlos Sainz Jr.

F1: kivonulhat a sportágból a korábbi világbajnok istálló

2018-04-18 16:57:08

Az F1-es jogtulajdonos Liberty Media még a Bahreini Nagydíj után a csapatok elé tárta a 2019-től és 2021-től tervezett szabályváltozások listáját, amelyről aztán a Kínai GP utáni napokban az F1 Stratégiai Csoportjának ülésén döntöttek is az alakulatok képviselői. A megbeszélés után Claire Williams úgy nyilatkozott, istállója távozhat a Formula–1-ből, ha nem kerül be az új szabályok közé a költségvetési sapkáról szóló regula.

szabályváltozás Williams F1 Claire Williams

F1: vége a Mercedes-uralomnak, vagy az egész csak trükk?

2018-04-18 12:42:18

A Formula–1-es idény első három versenyéből egyet sem nyert meg a Mercedes, mindhárom izgalmas, feszült futam volt, vasárnap Kínában 12 körrel a vége előtt előzés is történt az első helyért folyó csatában. Újra érdemes leülni a tv elé az F1-es futamok miatt, hiszen három csapat hat pilótája közül bárki odaérhet az első helyre. Miért szenved a Mercedes? Van-e alapjuk a trükközésről szóló összeesküvés-elméleteknek?

Valtteri Bottas Sebastian Vettel Red Bull Mercedes Max Verstappen Lewis Hamilton

F1: Ricciardo csak két évre kötelezné el magát

2018-04-18 12:46:28

Daniel Ricciardo, a Red Bull Racing Formula–1-es csapat pilótája a sportág körüli bizonytalanságok miatt csak kétéves szerződéshosszabbítást szeretne aláírni.

Red Bull Formula–1 F1 Daniel Ricciardo

F1: Többet kellene gondolkodnia – Verstappent édesapja is figyelmeztette

2018-04-17 13:07:07

Két futam alatt két kemény manőverrel hívta fel magára a figyelmet Max Verstappen, a Red Bull versenyzője. Az ifjú holland rengeteg kritikát kapott ezekért, főként a Sebastian Vettel megforgatását eredményező sanghaji akciójáért. Ez ügyben korábbi Formula–1-es pilóta édesapja, Jos Verstappen is megszólalt.

Sanghaj Red Bull Max Verstappen Kínai Nagydíj Jos Verstappen F1

F1: Ennél aligha lehet izgalmasabb egy futam – lapszemle

2018-04-16 14:36:02

A rossz bokszstratégia és Max Verstappen az oka annak, hogy nem győzött a Ferrari a Kanai Nagydíjon – írja a nemzetközi sajtó az F1-es futam másnapján.

sajtóvisszhang lapszemle Sebastian Vettel Max Verstappen Kínai Nagydíj F1

F1: Vettel intézkedik a Red Bullnál, mi mást csinálnának a finnek…

2018-04-16 08:35:37

Daniel Ricciardo nyerte meg a Formula–1-es Kínai Nagydíjat vasárnap. A fordulatos futamon Valtteri Bottas lett a második, Kimi Räikkönen a harmadik. Szokásunkhoz híven ezúttal is összegyűjtöttük a versenyhétvége leghumorosabb jeleneteit, mémjeit, képeit, videóit!

Valtteri Bottas Sebastian Vettel Red Bull Max Verstappen Lewis Hamilton Kínai Nagydíj

F1: Egyáltalán nem ezt szerettem volna – Verstappen

2018-04-15 12:43:08

Míg Daniel Ricciardo parádés előzéseivel és meglepetésgyőzelmével hívta fel magára a figyelmet, addig a másik Red Bull-pilóta, Max Verstappen Sebastian Vettel kilökésével a Kínai Nagydíj futamán. A holland versenyző elismerte, hogy hibázott, miközben Vettel elmondta: nem is szándékozott védekezni Verstappen ellen, hiszen látva Ricciardo gyorsaságát, tudta, hogy nem sok értelme van. Megszólalt a többi topversenyző is.

Valtteri Bottas Sebastian Vettel Sanghaj Red Bull Mercedes Max Verstappen

F1: így forgatta meg Verstappen a vb-éllovas Vettelt – videó

2018-04-15 10:46:31

Mint arról beszámoltunk, Daniel Ricciardo nyerte meg a Formula–1-es Kínai Nagydíjat. A verseny egyik legtöbb reakciót kiváltó történése egyértelműen Max Verstappen és a vb-éllovas Sebastian Vettel találkozója volt: a holland pilóta a 44. körben megforgatta a németet.

Sebastian Vettel Max Verstappen F1

F1: Ricciardo győzött Kínában, a vb-éllovas Vettel a 8. lett

2018-04-15 09:51:39

A Red Bull ausztrál pilótája, Daniel Ricciardo győzelmével ért véget a Formula–1-es világbajnokság Kínai Nagydíja magyar idő szerint vasárnap reggel Sanghajban. A második helyen a sokáig vezető finn Mercedes-pilóta, Valtteri Bottas végzett, a harmadik a Ferrarival Kimi Räikkönen lett. A világbajnoki pontversenyt vezető másik ferraris, Sebastian Vettel csak a 8. helyen zárt, miután Max Verstappen megforgatta, és megsérült az autója. A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton az ötödik helyen ért célba, de a holland büntetése miatt a 4. helyre lépett előre.

Valtteri Bottas Kínai Nagydíj Kimi Räikkönen F1 Daniel Ricciardo

Jött a biztonsági autó és Ricciardo, Red Bull-győzelem Kínában

2018-04-14 21:02:36

Bár a Kínai Nagydíj versenye kezdetben kevesebb izgalmat hozott, az utolsó bő 20 kör alatt bőven volt miért izgulnunk. Miután a két Toro Rosso ütközése miatt pályára küldték a biztonsági autót, Daniel Ricciardo került lendületbe, és négy előzés után az élre is állt. Valtteri Bottas lett a 2., míg Kimi Räikkönen a 3. helyen ért célba. Max Verstappen megforgatta Sebastian Vettelt, aki így csak a 8. helyen végzett, míg vb-ellenfele, Lewis Hamilton az 5. helyen ért célba. Verstappen büntetése miatt viszont a 4. helyért járó 12 pontot kapja meg, így 9 egységre csökkentette a hátrányát az összetettben.

Valtteri Bottas Sebastian Vettel Sanghaj Red Bull Mercedes Lewis Hamilton

F1: a Ferrari aktiválta a turbógombot; Ricciardo a dobogóra állna

2018-04-14 10:00:06

A Ferrari nagy fölényben sajátította ki magának az első rajtsort Sebastian Vettel vezérletével Kínában, miközben a Mercedes az időmérőn sem találta a pénteki tempóját. Valtteri Bottas szerint a gumikat nem tudták megfelelően munkára bírni, míg Lewis Hamilton holnap is a maranellói gárdát tartja a fő esélyesnek. A Red Bullnál Max Verstappen turbó gombot emlegetett, míg Daniel Ricciardo eltérő stratégiával lépne előrébb.

időmérő Valtteri Bottas Sebastian Vettel Red Bull Mercedes Max Verstappen

F1: kiosztották az első rajtbüntetést Sanghajban

2018-04-14 10:11:33

Marcus Ericsson, a Sauber pilótája nem lassított le eléggé a dupla sárga zászlós szakasz alatt, büntetést kapott érte.

Sauber Marcus Ericsson Kínai Nagydíj F1

F1: Vettelé a pole, Räikkönen a második az időmérőn

2018-04-14 07:10:42

A Kínai Nagydíj időmérőjén Sebastian Vettel pályacsúccsal volt a leggyorsabb, így a Ferrari német pilótája indulhat az első helyről a vasárnapi futamon. A második helyen csapattársa, Kimi Räikkönen végzett, a címvédő Lewis Hamilton a negyedik, a Red Bullé a harmadik sor.