Találatok a Dominic Thiem címkére

Találatok száma: 149

Aus. Open: Még akkor szeretnék GS-t nyerni, amikor Djokovicsék versenyeznek – Thiem

2020-02-03 13:45:31

Mint arról beszámoltunk, 2020-ban is Novak Djokovics nyerte meg az ausztrál nemzetközi teniszbajnokságot (Australian Open), mivel a vasárnapi döntőben 3 óra 59 perces csatában, öt szettben legyőzte az osztrák Dominic Thiemet. A régi-új világelső a finálé után mentális erejének hátteréről beszélt, osztrák riválisa pedig arról, hogy az első Grand Slam-trófeáját még akkor szeretné megszerezni, amikor a „nagy hármas” tagjai is a vetélytársak közé tartoznak.

tenisz Novak Djokovics Dominic Thiem Australian Open

Aus. Open: döntő játszmában legyűrte Thiemet, nyolcadszor bajnok Djokovics

2020-02-02 13:32:14

A 32 éves szerb Novak Djokovics hatalmas küzdelemben karrierje során nyolcadik alkalommal nyerte meg az Australian Opent – egyben a 17. GS-tornagyőzelmét aratta –, mivel a döntőben egy perc híján négy óra hosszú, ötszettes mérkőzésen felülmúlta az osztrák Dominic Thiemet, s ennek révén egyszersmind hétfőtől ismét ő vezeti a világranglistát.

Novak Djokovics Dominic Thiem Australian Open

Nyolcadszor is Djokovics Melbourne királya, Thiem öt szettben maradt alul

2020-02-02 09:15:47

A 32 éves Novak Djokovics hatalmas küzdelemben karrierje során nyolcadik alkalommal nyerte meg az Australian Opent – egyben a 17. GS-tornagyőzelmét aratta –, mivel a döntőben egy perc híján négy óra hosszú, ötszettes mérkőzésen felülmúlta az osztrák Dominic Thiemet. Hétfőtől ismét a szerb klasszis vezeti a világranglistát.

tenisz Novak Djokovic Dominic Thiem Australian Open

Aus. Open: Dominic Thiem lesz Djokovics ellenfele a döntőben

2020-01-31 11:11:09

Dominic Thiem négy szettben, az utolsó két játszmát egyaránt rövidítéssel megnyerve legyőzte Alexander Zverevet az ausztrál nyílt teniszbajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a fináléba, ahol a világranglista második helyén álló Novak Djokovics lesz az ellenfele. A 3:6, 6:4, 7:6, 7:6-tal zárult találkozó 3 óra 42 percig tartott.

tenisz Dominic Thiem Australian Open Alexander Zverev

Aus. Open: szenzációs tenisz, Thiem legyőzte Nadalt!

2020-01-29 14:01:45

Dominic Thiem szenzációs mérkőzésen, 7:6, 7:6, 4:6, 7:6-ra megverte a világelső Rafael Nadalt az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) negyeddöntőjében, így életében először négy közé jutott a melbourne-i Grand Slam-tornán. A felső ág másik meccsén Alexander Zverev szetthátrányból felállva, 1:6, 6:3, 6:4, 6:2-re nyert a 2014-es bajnok Stan Wawrinka ellen. A hölgyeknél szerdán az egyaránt kétszeres GS-győztes Simona Halep és Garbine Muguruza jutott be az elődöntőbe.

Stan Wawrinka Simona Halep Rafael Nadal Garbine Muguruza Dominic Thiem Australian Open

Aus. Open: Nadal túljutott Kyrgioson, Thiem vár rá a 8 között

2020-01-27 13:00:57

Rafael Nadal négy játszmában, 6:3, 3:6, 7:6, 7:6-ra legyőzte Nick Kyrgiost az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság negyedik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé, ahol Dominic Thiem vár rá. A felső ág másik negyeddöntőjét szerdán Alexander Zverev és a 2014-es bajnok Stan Wawrinka vívja. A hölgyeknél az egyaránt kétszeres Grand Slam-győztes Simona Halep és Garbine Muguruza is továbbjutott.

Stan Wawrinka Rafael Nadal Nick Kyrgios Dominic Thiem Danyiil Medvegyev Australian Open

Aus. Open: Nadal három, Thiem négy szettben jutott tovább

2020-01-25 08:44:43

Az Australian Openen férfi egyesben, a 3. fordulóban az 1. helyen kiemelt, spanyol Rafael Nadal érvényesítette a papírformát a 27.-ként rangsorolt honfitárs, Pablo Carreno-Busta ellen három szettben győzött és bejutott a nyolcaddöntőbe. Ugyancsak három játszmában jutott tovább a francia Gaël Monfils, míg az 5. helyen kiemelt osztrák Dominic Thiemnek négy szett kellett  az amerikai Taylor Fritzcel szemben.

tenisz Rafael Nadal Dominic Thiem

Aus. Open: Kyrgiosék Nadalt parodizálták, mindenki rajtuk nevetett – videó

2020-01-23 12:22:43

Nikoloz Baszilasvili (26.) kivételével minden kiemelt játékos, így Danyiil Medvegyev, Dominic Thiem, Alexander Zverev, Stan Wawrinka, Nick Kyrgios és a világelső Rafael Nadal is továbbjutott a férfi mezőnyben az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) második fordulójában csütörtökön.

tenisz Rafael Nadal Nick Kyrgios Dominic Thiem Danyiil Medvegyev Australian Open

Aus. Open: kiesett Babos párospartnere, búcsúzott Konta Johanna

2020-01-21 06:13:59

A hétfői rossz időjárási körülmények miatt kedden nagyüzem lesz az Australian Openen, ahol összesen 96 meccset játszanak. Az elsők ezek közül már véget is értek: a nőknél kiesett a 12. kiemelt Konta Johanna, valamint Babos Tímea párostársa, Kristina Mladenovic is. A férfiaknál Fabio Fognini 3 óra 38 perc alatt nyert öt játszmában, az ötödik kiemelt Dominic Thiem jóval könnyeben, három szettben.

Kristina Mladenovic Konta Johanna Fabio Fognini Dominic Thiem Australian Open

Tenisz: Thomas Muster csatlakozott Dominic Thiem edzői stábjához

2020-01-08 12:06:48

A volt világelső Thomas Muster csatlakozott a férfi tenisz-világranglista negyedik helyén álló Dominic Thiem edzői stábjához.

Thomas Muster Dominic Thiem

ATP-kupa: Thiem kikapott, az osztrák csapat kiesett

2020-01-08 11:06:05

Rafael Nadal és Novak Djokovics vezetésével a már negyeddöntős spanyolok és szerbek is győzelemmel zárták a csoportkört az Ausztráliában zajló tenisz ATP-kupa szerdai napján.

Rafael Nadal Novak Djokovics Dominic Thiem ATP-kupa

Tenisz: „Nincs jogom beszélni Mladenovicról és Thiemről”

2019-12-14 11:12:35

Két év után szakított az osztrák Dominic Thiem és Kristina Mladenovic, akik a tavalyi Roland Garroson fedték fel kapcsolatukat. A Babos Tímea oldalán páros-világbajnoki címét megvédő francia hölgyhöz magyar barátnője rögtön kiutazott Párizsba, miután „Kikinek” szüksége volt némi támogatásra, hogy átvészelje a nehéz napokat. A hír már november vége felé napvilágot látott, friss adalék, hogy megszólalt az ügyben Thiem édesanyja, Karin.

tenisz Kristina Mladenovic Dominic Thiem

ATP-vb: Cicipasz fordított, legyőzte Thiemet a döntőben

2019-11-17 21:54:00

A londoni ATP-világbajnokság döntőjében a görög Sztefanosz Cicipasz fordított, így 6:7, 6:2, 7:6-ra legyőzte az osztrák Dominic Thiemet.

tenisz férfi tenisz Sztefanosz Cicipasz Dominic Thiem ATP-világbajnokság ATP-vb

Cicipasz három szettben legyőzte Thiemet az ATP-vb döntőjében

2019-11-17 14:48:03

ATP-vb: győzelemmel búcsúzott Matteo Berrettini

2019-11-14 16:42:18

Matteo Berrettini két szettben legyőzte Dominic Thiemet a londoni ATP-világbajnokságon.

Matteo Berrettini Dominic Thiem

ATP-vb: Federer javított; Djokovics kikapott Thiemtől

2019-11-12 17:18:56

Roger Federer két szettben, 7:6, 6:3-ra legyőzte a olasz Matteo Berrettinit a férfi tenisz ATP-világbajnokság keddi játéknapján. Az esti összecsapáson Novak Djokovics három szettben kikapott az osztrák Dominic Thiemtől, aki a sikerével tovább is jutott.

tenisz Roger Federer Novak Djokovics Matteo Berrettini Dominic Thiem ATP-világbajnokság

Tenisz: Nadal legyőzte Wawrinkát, Djokovics is továbbjutott

2019-10-31 16:50:46

A múlt heti bécsi viadalon győztes Dominic Thiem két sima szettben kikapott csütörtökön a bolgár Grigor Dimitrovtól, így a nyolcaddöntőben véget ért a menetelése az 5.8 millió euró (1.8 milliárd forint) összdíjazású, párizsi kemény pályás férfi tenisztornán. Novak Djokovics és Rafael Nadal is két játszmában nyert, így mindketten bejutottak a negyeddöntőbe.

tenisz Dominic Thiem ATP Párizs

Tenisz: Cicipaszt is megverte, Federer 15-ödször döntős Bázelben

2019-10-26 19:05:57

Roger Federer két játszmában (6:4, 6:4), 1 óra 18 perces mérkőzésen legyőzte a görög Sztefanosz Cicipaszt a bázeli kemény pályás ATP 500-as tenisztorna elődöntőjében, ezzel pályafutása során 15. alkalommal bejutott a svájci viadal döntőjébe.

tenisz Sztefanosz Cicipasz Roger Federer Dominic Thiem ATP Bécs ATP Bázel

Tenisz: Wawrinka továbbjutott, Federerrel találkozik Bázelben

2019-10-24 23:55:28

Stan Wawrinka negyeddöntőbe jutott a bázeli kemény pályás férfi tenisztornán. A svájci játékos az amerikai Frances Tiafoe-t győzte le csütörtökön nagy csatában, több mint két és fél óra alatt.

tenisz Stan Wawrinka Roger Federer Dominic Thiem

Tenisz: Dominic Thiem fordított a pekingi döntőben

2019-10-06 16:25:01

Az első helyen kiemelt Dominic Thiem nyerte meg a Pekingben rendezett kemény pályás tenisztorna férfi versenyét, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte a görög Sztefanosz Cicipaszt.