Felforgatta a futballvilágot a január végi Alexis Sánchez, Henrih Mhitarjan csere, pedig nem egyedülálló az effajta üzlet, a közelmúltból bizony számos magyar és nemzetközi példát találhatunk hasonlóra. Hogy melyik volt a legnagyobb, legérdekesebb csere a sportág történelmében? Erről természetesen majd a kedves olvasó fog dönteni. Új sorozatunk a labdarúgás érdekes csereügyleteivel foglalkozik.  A hatodik részben azt nézzük meg, hogyan került Michael Owen a Real Madridhoz.

szupercserék retrocserék játékoscserék West Ham United West Ham Sheffield United

Championship: feljutott a Cardiff City, kiesett a Barnsley

2018-05-06 15:24:27

Vasárnap véget ért az angol labdarúgó-másodosztály (Championship) alapszakasza. Az utolsó, 46. fordulóban gól nélküli döntetlen is elég volt a feljutáshoz a Cardiff Citynek, így a Wolverhampton mellett Neil Warnock csapata került fel egyenes ágon az élvonalba. A Sunderland mellett kiesett a Barnsley és a Burton.

Middlesbrough Fulham Derby County Championship Cardiff City Aston Villa

FA-kupa: megtört a Liverpool Everton elleni hazai átka

2018-01-05 22:55:32

Története 230. városi derbijén 2–1-es győzelmet aratott az FC Liverpool az Everton felett a labdarúgó FA-kupa 3. fordulójában. A Manchester United a hajráig szenvedett a Championship második helyén álló Derby Conty ellen, végül csak begyötört a végén két gólt, így továbbjutott.

angol foci Manchester United Liverpool FA-kupa Everton Derby County

Felkészülés: Szalai kezdett, a Hoffenheim győzni tudott Derbyban

2017-07-29 18:07:41

A német élvonalbeli Hoffenheim labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 2–1-es győzelmet aratott a Pride Parkban az angol Derby County felett. Szalai Ádám a kezdő tizenegy tagjaként futott ki a pályára, és az első gólban kulcsszerepe volt: az ő lövését védte a hazaiak kapusa, majd a kipattanót Lukas Rupp a hálóba küldte.

légiósok felkészülés Szalai Ádám Hoffenheim Derby County

PL: a manchesteri klublegenda fia az újoncnál folytatja

2017-07-04 16:50:31

A Premier League-ben újonc Huddersfield Town tízmillió font körüli összegért megvásárolta Paul Ince fiát, az eddig a Derby Countyt erősítő Tom Ince-t. A 25 esztendős támadó három plusz egy éves szerződést kötött új csapatával.

nemzetközi átigazolás angol átigazolás Tom Ince Huddersfield Town Derby County

FA-kupa: a Leicester ráadásban rúgott bombagólokkal nyert

2017-02-08 23:19:29

Az angol labdarúgó FA-kupa 4. fordulójának visszavágóján a bajnok Leicester City hosszabbításban 3–1-re legyőzte a másodosztályú Derby Countyt, így bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol a harmadosztályú Millwall lesz az ellenfele.

Millwall Leicester City FA-kupa Derby County

FA-kupa: szenvedett a Leicester, de kicsikarta az újrajátszást

2017-01-27 22:50:12

Ajándék góllal vezetett a Leicester City, mégis meg kellett küzdenie legalább a mérkőzés újrajátszásáért a Derby County ellen az angol FA-kupa 4. fordulójában.

Leicester City FA-kupa Derby County

Anglia: Paul Ince fia Newcastle-ben köthet ki

2017-01-11 12:24:14

A korábbi 53-szoros angol válogatott Paul Ince fia, Tom helyi lapértesülés szerint a Championship második helyén álló Newcastle Unitedben köthet ki.

angol átigazolás Tom Ince Paul Ince Newcastle United Derby County

Videó: …és akkor bekapta a hal – abszurd jelenet az angol bajnokin

2016-09-25 15:09:49

Rendkívül bizarr műsorral szórakoztatták a nézőket az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában rendezett Derby County–Blackburn Rovers (1–2) mérkőzés félidejében. A szavak helyett beszéljenek inkább a képek.

kabala angol labdarúgás Derby County Blackburn Rovers

Championship: kettővel nyert a Derby, de a Hull megy a Wembleybe

2016-05-17 22:43:50

A Hull City vívhatja a Sheffield Wednesday csapatával a 2015–16-os angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) rájátszásának döntőjét, mely a harmadik feljutó helyről dönt. A Hull idegenbeli 3–0-s sikere után hazai pályán 2–0-ra kikapott a Derby Countytól, de a „kosok" hiába szereztek kétgólos előnyt 34 perc alatt, a harmadik találatot nem tudták megszerezni. A Championshipből a Burnley és a Middlesbrough jutott fel az első két helyen.

rájátszás Hull City Derby County Championship

Hollandia: Otigba iránt angol csapatok érdeklődnek – sajtóhír

2016-04-11 11:09:14

Holland sajtóhír szerint a Heerenveen labdarúgócsapatát erősítő Otigba Kenneth iránt két másodosztályú angol klub is érdeklődik.

átigazolás nemzetközi átigazolás holland átigazolás angol átigazolás Otigba Kenneth Middlesbrough

Anglia: Redknapp szövetségi kapitány és szaktanácsadó lett

2016-03-16 17:38:04

Harry Redknapp az angol másodosztályú Derby County csapatánál szaktanácsadóként, Jordánia válogatottjánál pedig megbízott szövetségi kapitányként folytatja pályafutását.

angol labdarúgás angol foci Jordánia Harry Redknapp Derby County Championship

Anglia: két bajnoki között két vb-selejtezőre megy Redknapp

2016-03-16 09:03:14

Harry Redknapp, a Tottenham korábbi menedzsere kemény fába vágta a fejszéjét: angol lapok szerint aláírt az élvonalba jutásért küzdő Derby Countyhoz és megegyezett a jordániai szövetséggel is.

Jordánia Harry Redknapp Derby County

Kép: ezért veszélyes, ha egy futballőrült húzza fel a háztetőt

2016-03-09 13:01:08

David Greenallról három dolgot érdemes tudni. Egy: imádja a Derby County futballcsapatát. Kettő: utálja a rivális Nottingham Forestet. Három: ő húzta fel egy chellastoni épület tetejét. Ezek kombinációjából pedig ez lett…

kép háztető fotó angol foci Nottingham Forest Derby County

Derby County: régóta nem nyertek, a menedzser bánta

2016-02-08 19:48:40

Az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban a feljutásért harcoló Derby County menesztette a csapat menedzserét, Paul Clementet. A vezetők arra hivatkoztak, hogy a gárda már hét forduló óta nem ízlelte meg a pontvadászatban a győzelem ízét.

edzőváltás edzősors Paul Clement Derby County Darren Wassall Championship

FA-kupa: a Derbyt legyőzte, továbbjutott az MU

2016-01-29 22:49:09

A Manchester United bejutott az FA-kupa ötödik fordulójába, miután 3–1-re nyert a Derby County vendégeként.

Manchester United FA-kupa Derby County

Videó: Rooney pazar gólt tekert a Derby County kapujába

2016-01-29 21:21:24

Az alábbi videós összeállításban a Derby County–Manchester United angol labdarúgó FA-kupa-mérkőzés góljait nézheti meg.

videó Wayne Rooney Manchester United FA-kupa Derby County

Videó: tizenegyest kaptak, de nem tudták, honnan kell lőni

2016-01-20 14:37:18

Tizenegyes! Nagyszerű, de honnan kell lőni? Ez volt a dilemma az 1977 áprilisában lejátszott Derby County–Manchester City (4–0) angol bajnoki labdarúgó-mérkőzésen.

videó Manchester City Derby County

Championship: Tőzsér Dánielt lecserélték, csapata kikapott

2015-11-03 22:50:38

Az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában a Tőzsér Dániellel felálló QPR 1–0-s vereséget szenvedett a Derby County otthonában. A magyar középpályás kezdő volt, a 76. percben lecserélték.

Tőzsér Dániel QPR Derby County Championship

MU: 24 órán belül klubot válthat a csatár, elmondjuk, hogyan

2015-09-10 11:00:29

Bár már vége az átigazolási időszaknak, a Sky Sports információja szerint az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Manchester United 24 órán belül kölcsönadja James Wilsont a Derby Countynak.