Darts: a nagyok gyengén dobtak, egyvalakinek viszont jól ment

A végéhez közeledik a PDC European Tour elnevezésű sorozata, az utolsó előtti állomásnak a németországi Riesa adott otthont a hétvégén. Több sztár eleve hiányzott, aki ott volt, sem dobott jól – így lépett elő Gerwyn Price, és orozta el az elsőséget.

darts Simon Whitlock Gerwyn Price

Darts: Kovács Patrik is egy leget tudott nyerni

2018-09-14 14:23:20

Idén másodszor szurkolhattunk magyar versenyzőért a sportág első számú szervezete, a Professional Darts Corporation European Tour-versenyén: ezúttal Kovács Patrik léphetett nagyszínpadra a németországi Riesában, de sajnos ahogy áprilisban Alexits Tamásnak Grazban, úgy neki sem sikerült a továbbjutás az első fordulóból.

darts PDC Kovács Patrik

Darts: Mindent a hazai Eb-nek rendeltem alá – Székely „Penge” Pál

2018-09-11 17:06:39

Az egész évét arra tette fel, hogy a szeptemberi budapesti Európa-bajnokságon játszhasson – jelentette ki Székely „Penge” Pál. Hazánk első hivatásos dartsjátékosa – a szeptember 25. és 29. között a MOM Sportközpontban sorra kerülő versenyen induló négytagú férfiválogatott tagja – szerint a sportágban Eb-t nehezebb nyerni, mint világbajnokságot – derül ki a magyardarts.hu beszámolójából.

darts Eb darts Székely Pál

Darts: beleőszült, de végre European Tour-versenyt nyert

2018-09-09 21:25:29

Bár ő volt a verseny harmadik kiemeltje, egyértelműen meglepetés, hogy a világranglista 13. helyezettje, Ian White nyerte meg a PDC European Tourja idei 11. állomását a hollandiai Maastrichtban.

darts Michael van Gerwen Ian White

Darts: Van Gerwen menetelt; döbbenetes rekord a hétvégén

2018-09-02 23:07:12

Két hónapos szünet után folytatódott a PDC European Tour elnevezésű sorozata a németországi Hildesheimben, de mintha mi se történt volna: ugyanúgy Michael van Gerwen lett a végső győztes, mint a nyári szünet előtti utolsó viadalon. Az idei eddigi tíz ET-versenyből immár a hetediket húzta be a holland.

darts Michael van Gerwen James Wilson

Darts: érmet szeretne a budapesti Eb-n a többszörös magyar bajnok

2018-08-30 12:26:17

Nem kevesebbre, mint dobogós helyre pályázik az első magyarországi rendezésű felnőtt darts Európa-bajnokságon a világranglistán hetedikként jegyzett Ihász Veronika. A többszörös hazai bajnok dartsos a Nemzeti Versenysportszövetségnek (NVESZ) elmondta, nemcsak saját sikerében bízik, hanem abban is, hogy a szeptember 25. és 29. között a MOM Sportközpontban sorra kerülő verseny hatására hazánkban is egyre többen állnak majd a tábla elé.

darts Európa-bajnokság darts Eb darts Ihász Veronika

Darts: ismét mehet magyar PDC-versenyre!

2018-08-26 23:27:36

A hétvégén újabb kvalifikációs versenyeket tartottak a Professional Darts Corporation (PDC), a legrangosabb sportági szerveződés maradék idei European Tour-versenyeire, és a szombaton valamint vasárnap lezajlott összesen négy kvalifikációs viadalnak Prága volt a helyszíne. A harmadikat pedig Kovács Patrik megnyerte!

Darts: Rob Cross először nyert rangos tornát a vb óta

2018-08-19 18:01:28

A világbajnoki címvédő Rob Cross sikerével zárult a World Series of Darts-sorozat hatodik, brisbane-i állomása. Az angol kiválóság a döntőben Michael van Gerwent verte meg, ezzel a vb óta az első, televízió által is közvetített tornagyőzelmét aratta.

darts Rob Cross Michael van Gerwen

Darts: Székely Pál nyerte a 6. fordulót, és visszavette a vezetést

2018-08-18 20:33:39

Fokozódnak az izgalmak a 2018-as steel darts nemzeti bajnokságban: szombaton Debrecenben rendezték a hétfordulós pontverseny utolsó előtti játéknapját, amelynek a címvédő Székely Pál lett a végső győztese, és ezzel újra élre állt a pontversenyben.

darts Székely Pál

Darts: a WDF legjobb játékosai jönnek Budapestre

2018-08-17 09:45:26

Lezárult a nevezés a budapesti steel darts Európa-bajnokságra. Megállapítható, hogy a WDF világszervezet legjobb játékosai közül sokan indulnak szeptember 25. és 29. között a MOM Sportközpontban sorra kerülő Eb-n. Érdekesség, hogy a profi sztárok közül Van Gerwen, Barneveld, sőt, még Phil Taylor is olyan versenyek megnyerésével alapozta meg pályafutását, mint amilyen a budapesti lesz.

darts Ihász Veronika

Darts: Van Gerwent is megverte – ez Peter Wright hétvégéje volt

2018-08-12 14:19:15

A kakastaréjos skótnak ezúttal nagyon ment: a világranglistán második Peter Wright nyerte meg a Melbourne Darts Masterst, az idei World Series of Darts-sorozat ötödik állomását.

darts Peter Wright Michael van Gerwen Michael Smith

Darts: megvan a válogatott kerete a budapesti Eb-re

2018-08-07 09:54:00

A Nemzeti Versenysportszövetség (NVESZ) keddi hírlevele szerint a megbízott szövetségi kapitány kijelölte a hazai rendezésű steel darts Európa-bajnokságon résztvevő magyar válogatott keretét. A szeptember 25. és 29. között a MOM Sportközpontban sorra kerülő versenyen Kövesdi Andrea szerint szép eredmény lenne, ha csapatban a mezőny első felében végeznének, és úgy véli, hogy egyéniben a magyarok képesek lehetnek az éremközelbe jutásra is.

darts Eb darts Kövesdi Andrea

Darts: negyedszerre sikerült – Van Gerwen World Series-versenyt nyert

2018-08-05 13:54:02

Megszerezte idei első tornagyőzelmét a World Series of Darts-sorozatban Michael van Gerwen: az első három állomás kudarca után a negyediket végre megnyerte. Ehhez „csak” a világ túlsó felére kellett elutaznia a PDC rangsorában toronymagasan első hollandnak: Új-Zélandra.

darts Raymond van Barneveld Michael van Gerwen

Darts: Székely Pál ellen dobott kilencnyilast a PDC vb-döntős!

2018-08-04 18:36:43

Belgiumban versenyez ezen a héten Székely Pál, az első profi dartsjátékosunk – és történelmi tett részese lehetett, ugyanis szombati második ellenfele, az angol Andy Hamilton kilenc nyílból szállt ki ellene, ami azt jelenti, hogy tökéletes leget dobott.

darts Székely Pál Andy Hamilton

Darts: 39 tagországból 38 nevezett a budapesti Eb-re

2018-08-04 15:55:41

A világszövetség (WDF) 39 európai tagországa közül 38 nevezett a szeptember 25. és 29. között Budapesten sorra kerülő steel darts Európa-bajnokságra.

darts Eb darts

Darts: szenzációs mérkőzés, Andersoné a World Matchplay

2018-07-29 22:05:03

Elképesztő mérkőzést hozott a világbajnokságot követő legrangosabb dartsverseny, a blackpooli World Matchplay döntője: Gary Anderson 21–19-re legyőzte Mensur Suljovicot, így elhódította a Phil Taylor-trófeát.

darts Mensur Suljovic Gary Anderson

Darts: Phil Taylor részt vesz a vb-n? Nincs kizárva!

2018-07-29 18:11:12

A 16-szorps dartsvilágbajnok Phil Taylor legutóbbi nyilatkozatában nem zárta ki, hogy decemberben ismét részt vesz a sportág legrangosabb versenyén, a londoni Alexandra Palace-ban rendezendő vb-n.

darts-vb darts Phil Taylor

Darts: nem lesz skót házi döntő, Suljovic kibabrált Wrighttal

2018-07-28 23:44:15

A kétszeres világbajnok Gary Anderson és a világranglista hatodik helyén álló Mensur Suljovic jutott be a vb-t követő legrangosabb dartsverseny, a Phil Taylor-trófeáért zajló World Matchplay vasárnapi döntőjébe.

darts Peter Wright Mensur Suljovic Jeffrey de Zwaan Gary Anderson

Darts: újra Petrács Gábor nyert, és vezet

2018-07-28 21:53:24

A második után az ötödik fordulót is a szegedi Petrács Gábor nyerte meg a 2018-as steel nemzeti bajnokság hajrájához közeledve – a hölgyeknél hazai győzelem született a békéscsabai Ölei Annamária révén. Ezzel mindketten a bajnoki pontverseny élére ugrottak.