Találatok a Caeleb Dressel címkére

Találatok száma: 15

ISL: Caeleb Dressel és csapata volt a szombati főszereplő

2020-10-17 22:41:14

A Caeleb Dressel nevével (is) fémjelzett Cali Condors csapata nyerte az úszók ISL-sorozatának első fordulóját.

ISL Caeleb Dressel

Úszás: Dressel rövid pályás világcsúcsot úszott 50 gyorson

2019-12-21 09:59:33

Az amerikai Caeleb Dressel 20.24 másodperces eredményével megdöntötte Florent Manaudou 50 méteres rövid pályás gyorsúszó-világrekordját az International Swimming League Las Vegas-i szuperdöntőjében. A versenyen Szeto Daija 400 méter vegyesen szintén világrekordot döntött.

világcsúcs rövid pályás úszás gyorsúszás ISL Florent Manaudou Caeleb Dressel

Vizes vb: Milák Kristóf negyedik lett 100 pillangón

2019-07-27 13:11:22

Milák Kristóf mindössze egy tizeddel lemaradt a bronzéremről, így a negyedik helyen végzett a kvangdzsui vizes világbajnokság férfi 100 méteres pillangóúszásának döntőjében. A számot az amerikai Caeleb Dressel nyerte meg.

úszás vizes vb 2019 vizes vb Milák Kristóf Caeleb Dressel

Vizes vb: Phelpsnek egyetlen világcsúcsa maradt az ötből

2019-07-26 16:58:58

Azt követően, hogy Milák Kristóf után Caeleb Dressel is megjavította Michael Phelps világrekordját, a 23-szoros olimpiai bajnoknak már csak egy élő világcsúcsa maradt.

vizes vb 2019 vizes vb világcsúcs Milák Kristóf Michael Phelps Caeleb Dressel

Vizes vb: 2001 óta az első vb Cseh-érem nélkül, de nem áll le

2019-07-26 15:40:08

A kilencedik világbajnokságán induló Cseh László a 100 méteres pillangóúszásban sem jutott be a döntőbe a dél-koreai Kvangdzsuban, így biztossá vált, hogy a nyolc sikeres vb-szereplés után, 2001 óta ez az első olyan világbajnokság, amelyen nem születik Cseh László-érem egyéni számban. Ám a kétszeres világbajnok nem hagyja abba, 33 évesen is tovább küzd, hiszen 200 vegyesen és 200 pillangón is van kvótája Tokióba.

úszás vizes vb 2019 vizes vb Tokió 2020 Milák Kristóf Cseh László

Vizes vb: három magyar döntős lett, három világcsúcs született

2019-07-26 15:01:57

A kvangdzsui vizes világbajnokság péntek esti úszóprogramjának elődöntőiben öt magyar úszott, Milák Kristóf férfi 100 pillangón, Hosszú Katinka és Burián Katalin női 200 háton jutott döntőbe – ezeken az elődöntőkön Caeleb Dressel és Regan Smith révén két világcsúcs is született, akárcsak a 200 méteres mellúszás döntőjében Anton Csupkov úszásával. Cseh László (100 pillangó) és Lobanovszkij Maxim (50 gyors) nem jutott be a szombati döntőbe.

vizes vb 2019 vizes vb Regan Smith Milák Kristóf Lovanovszkij Maxim Hosszú Katinka

Telegdy Ádám világbajnoki hetedik lett 200 háton

2019-07-26 12:54:47

Telegdy Ádám hetedikként csapott célba a kvangdzsui vizes világbajnokság péntek esti úszóprogramjának egyetlen magyar érdekeltségű döntőjében, a férfiak 200 méteres hátúszásában. Az elődöntőkben öt magyar úszott, Milák Kristóf férfi 100 pillangón, Hosszú Katinka és Burián Katalin női 200 háton jutott döntőbe – ezeken az elődöntőkön Caeleb Dressel és Regan Smith révén két világcsúcs is született, akárcsak a 200 méteres mellúszás döntőjében. Cseh László (100 pillangó) és Lobanovszkij Maxim (50 gyors) nem jutott a szombati döntőbe.

vizes vb 2019 vizes vb Telegdy Ádám Regan Smith Milák Kristóf Lovanovszkij Maxim

Úszás: Hosszú riválisa letaszította Ledeckyt a trónról

2017-12-02 14:25:51

Sarah Sjöström véget vetett Katie Ledecky négyéves uralkodásának: a svéd klasszis választották meg a Swimming World magazinnál az év női úszójának.

úszó-vk vizes vb 2017 vizes vb Swimming World Sarah Sjöström Katie Ledecky

Úszás: két budapesti hős lett az év legjobbja az USA-ban

2017-11-20 10:46:37

A férfiaknál Caeleb Dresselt, a nőknél Katie Ledeckyt választották az év úszójának az Egyesült Államokban.

úszás Katie Ledecky Caeleb Dressel

Vizes vb: Dressel a világ tetején, csak kilencen Hosszú előtt!

2017-07-30 22:49:25

Az amerikai Caeleb Dressel volt a magyarországi vizes világbajnokság egyik legnagyobb sztárja, és ami az aranyérmeket illeti, az „egyik” szócskát ki is hagyhatjuk: a 20 éves amerikai hétszer is a dobogó tetejére állhatott Budapesten! Az egyéni top tízbe befért Hosszú Katinka is.

úszás vizes vb műúszás Szvetlana Kolesznyicsenko Simone Manuel Sarah Sjöström

Vizes vb: Milák Kristóf ezüstérmes, Cseh 5. lett 100 pillangón!

2017-07-29 17:57:58

A magyarországi vizes világbajnokságon a férfi 100 méteres pillangóúszás döntőjében Milák Kristóf ezüstérmet szerzett! Cseh László az ötödik helyen ért célba, az arany ismét Caeleb Dresselé lett.

úszás vizes vb Milák Kristóf FINA 2017 Cseh László Caeleb Dressel

Vizes vb: Caeleb Dressel férfi 50 gyorson is aranyat nyert

2017-07-29 17:12:12

A magyarországi vizes világbajnokságon a férfi 50 méteres gyorsúszás döntőjében Caeleb Dressel 21.15-tel nyert, így megszerezte negyedik budapesti aranyát.

úszás vizes vb FINA 2017 Caeleb Dressel

Hosszú Katinka és Milák Kristóf is ezüstérmet szerzett

2017-07-29 16:00:04

A magyarországi vizes világbajnokság szombat délutáni úszóprogramjában Hosszú Katinka 200 háton ezüstérmet szerzett, ahogyan Milák Kristóf is 100 pillangón. Utóbbi távon Cseh László ötödik lett, Kapás Boglárka pedig 800 gyorson zárt hasonlóan. A mix gyorsváltónk 4x100-on a hatodik pozícióban ért célba, míg Bohus Richárd a 10. helyen végzett 50 háton. Az amerikai Caeleb Dressel 50 gyorson, 100 pillangón és a váltóval is aranyérmet nyert, a svéd Sarah Sjöström pedig egy aranyat és egy világcsúcsot is összehozott ma délután.

úszás vizes vb Sarah Sjöström Milák Kristóf Magyarország Lilly King

Vizes vb: amerikai dominancia férfi 100 gyorson

2017-07-27 17:47:04

A magyarországi vizes világbajnokság férfi 100 méteres gyorsúszásának döntőjében az amerikai Caeleb Dressel szerezte meg az aranyérmet, honfitársát, Nathan Adriant és a francia Mehdy Metellát megelőzve.

Hosszú bronzérmet nyert 200 pillangón, 6. lett a női gyorsváltó

2017-07-27 16:42:06

A magyarországi vizes világbajnokság csütörtök délutáni úszóprogramjában Hosszú Katinka bronzérmet szerzett a női 200 pillangó döntőjében, Szilágyi Liliána ugyanitt a 7. lett. Bernek Péter új országos csúccsal jutott be – holtversenyben a hatodik idővel – a 200 hát fináléjába, Telegdy Ádám pont lemaradt erről kilencedikként. A nap zárásaként a 4x200-as női gyorsváltónk Hosszú Katinka nagyszerű hajrájával a hatodik helyen végzett.