Atlétika: világcsúcs a maratonin és 44 ezer futó Berlinben

A kenyai Eliud Kipchoge 2:01:39 órás eredménnyel megjavította a világcsúcsot a vasárnapi Berlin Marathonon.

maratoni Eliud Kipchoge Berlin

Atlétikai Eb: Szalpeter döbbenetes baki miatt maradt le a dobogóról

2018-08-12 19:33:30

A kalapácsvető Gyurátz Réka a 9., a magyar női 4x100 méteres váltó a 13. helyen végzett a berlini atlétikai Európa-bajnokságon. 5000 méteren óriási tragédiát élt át Lonah Chemtai Szalpeter, a 10 ezres Európa-bajnok egy körrel előbb ünnepelt, így végül lemaradt a dobogóról.

atlétikai Európa-bajnokság atlétikai Eb atlétika Nguyen Anasztázia Lonah Chemtai Szalpeter Kozák Luca

Atlétikai Eb: különleges helyszínen tartják az éremátadókat

2018-04-19 16:29:22

A berlini Olimpiai Stadion mellett egy különleges helyszíne is lesz az augusztusi atlétikai Európa-bajnokságnak, ugyanis az utcai számok célját a belvárosi Breitscheid téren alakítják ki, ahol az ünnepélyes éremosztásokat is tartják majd.

atlétikai Eb atlétika Berlin

Kép: ez a látvány fogadta a Hertha és a Darmstadt játékosait

2016-12-21 20:27:36

Mint ismert, a hétfői berlini terrortámadás áldozataira egyperces néma gyászszünettel emlékeztek meg a német labdarúgó-bajnokság keddi és szerdai mérkőzései előtt. A Hertha BSC–Darmstadt találkozót megelőzően a játékosok a pályán, míg a szurkolók a lelátón emlékeztek az elhunytakra.

tragédia terrorizmus német labdarúgás gyász berlini merénylet Hertha

Hertha: Dárdaiék a tragédia helyszínén emlékeztek – kép

2016-12-21 17:59:35

Esti bajnoki mérkőzése előtt szerdán a hétfői berlini merénylet helyszínén emlékezett az áldozatokra a Hertha BSC labdarúgócsapata.

tragédia terrorizmus német labdarúgás gyász berlini merénylet Michael Preetz

Bundesliga: gyászszünettel kezdődik az összes hétközi mérkőzés

2016-12-20 15:40:14

Egyperces csenddel emlékeznek a hétfői berlini terrortámadás áldozataira a német labdarúgó-bajnokság keddi és szerdai mérkőzései előtt.

terrorizmus gyászszünet gyász Hertha Hertha Bundesliga

Berlin: fekete-fehér Hertha-címer, gyászol a klub

2016-12-20 09:07:51

A Hertha BSC Twitter-csatornáján a gyász jeléül fekete-fehérre változtatta meg profilképét. „Szomorúak és sokkoltak vagyunk. A gondolataink az áldozatokkal és családjukkal vannak. Maradj erős, Berlin!” – üzent a német főváros legnagyobb klubja a karácsonyi vásáron történt, 12 halálos áldozatot követelő támadás után.

tragédia terrorizmus gyászhír gyász berlini merénylet Hertha

A Hertha legyőzésével ismét a Bundesliga élére állt a Leipzig

2016-12-17 12:53:09

Hazai győzelem a Bundesliga „magyar rangadóján”: a Leipzig – Gulácsi Péterrel a kapujában – 2–0-ra győzött Dárdai Pál csapata, a Hertha ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának szombati játéknapján.

onlive! légiósok közvetítés Willi Orbán RB Leipzig Lipcse

Németország: hódít a biznisz, amibe Neuer is beszállt

2016-11-10 12:10:38

Egyre jobban beindult a Staramba, sorban köti a cég az új szerződéseket a nagyobbnál nagyobb futballklubokkal. A startupot többek között korábbi futballisták alapították, befektetőként Manuel Neuer és Hasan Salihamidzic is invesztál a projektbe. A termékekért odavannak a rajongók, és nem kizárt, hogy a karácsonyfa alatt egy Dárdai Pálnak is örülhetnek majd a szurkolók.

üzlet német foci WWE Tottenham Startup Real Madrid

Úszás: Hosszú Katinka ismét tarolt, 14 aranynál jár a világkupán

2016-08-31 17:46:30

Hosszú Katinka négy aranyéremmel zárta a rövidpályás úszó világkupa-sorozat berlini versenyének második napját. Háromszoros olimpiai bajnokunk 100 méter háton, 400 méter gyorson, 100 méter és 400 méter vegyesen is győzött, 50 méter pillangón és 100 méter gyorson pedig harmadik lett. Utóbbi számban azt a Jakabos Zsuzsannát előzte meg, aki 200 méter pillangón és 400 méter vegyesen is a negyedik helyen végzett.

úszás rövid pályás úszó vk Jakabos Zsuzsanna Hosszú Katinka Berlin

Hertha: döntöttek a berlini Olimpiai Stadion bérléséről

2016-05-23 11:05:03

Megegyezett a berlini Olimpiai Stadion bérlésének meghosszabbításáról Berlin város szenátusa, az Olimpiai Stadion üzemeltetője és a Hertha BSC vezetősége, így a jelenlegi szerződés 2017-es lejárta után is itt játssza mérkőzéseit a kék-fehér klub.

Olimpiai Stadion Hertha Hertha Bundesliga Berlin

Videó: látott már ennyire ideges sakkvilágbajnokot?

2015-10-15 18:24:06

Csak a hatodik helyen végzett Magnus Carlsen a berlini villámsakk-világbajnokságon. A norvég klasszis szokatlanul idegesen viselkedett a versenyen.

sakk Magnus Carlsen Berlin Alekszandr Griscsuk

BL-döntő: a Barca-sztár egyedi ajándékot csinált a hálóból

2015-06-15 13:31:38

A katalán Mundo Deportivo kiderítette, mi történt a Bajnokok Ligája fináléjában a berlini Olimpiai Stadion egyik kapujára függesztett hálóval, amelyet Gerard Piqué, a végső győztes Barcelona hátvédje operált le nagy műgonddal.

háló finálé Gerard Piqué Berlin Barcelona BL-döntő

„A szüleim a lelátón ültek, és mindenki azt ordította: Doll, te...”

2015-06-04 12:44:27

2015. június hatodikán Berlin volt a futball fővárosa: az Olimpiai Stadionban rendezték meg a Bajnokok Ligája döntőjét a Juventus és a Barcelona között. Berlin ugyanakkor ritkán volt valódi futballfőváros Németországban – a helyi labdarúgóélet középpontja szinte mindig más városban volt. A kivétel a keletnémet BFC Dynamo elképesztő sorozata – tíz bajnoki cím egymás után. Az utolsó kettőnek a Ferencváros vezetőedzője, Thomas Doll is részese volt – a tréner a BL-döntő előtt a Nemzeti Sportnak adott interjúban beszélt arról, milyen volt az NDK állambiztonsági csapatában, a berlini Dynamóban futballozni. Berlin és a futball minisorozatunk folytatódik.

interjú Thomas Doll Stasi NDK Ferencváros FTC

BL: a Barca csapatkapitánya lett a meccs embere

2015-06-07 00:00:03

Az UEFA Andrés Iniestát, a győztes Barcelona csapatkapitányát választotta meg a Bajnokok Ligája 2015-ös döntőjén a meccs emberének.

Juventus-Barcelona Juventus Berlin Barcelona Bajnokok Ligája BL-döntő 2015

BL: Nem tudom, maradok-e a Barcánál – Luis Enrique

2015-06-06 23:38:43

Miután a Barcelona 3–1-re legyőzte a Juventust a Bajnokok Ligája döntőjében, Luis Enrique, a katalánok trénere elmondta, nem tudja, ő marad-e a csapat trénere. Xavi nehezen dolgozza fel, hogy nem játszik többet a katalánok színeiben. Massimiliano Allegri szerint mindent kihoztak a szezonból.

Luis Enrique Juventus-Barcelona Juventus Berlin Barcelona Bajnokok Ligája

BL: a Juve már egyedül a nagy vesztesek listájának élén

2015-06-06 23:14:05

A Juventus hatodik alkalommal vesztett BL/BEK-döntőt, ezzel „megelőzte” a szomorú lista élén vele eddig holtversenyben álló Bayern Münchent és Benficát.

BL: megvan az ötödik! A Barcelona legyőzte a Juventust

2015-06-06 22:29:11

Az FC Barcelona nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája 2014–2015-ös kiírását, miután a berlini döntőben 3–1-re legyőzte a Juventust. A katalánok Ivan Rakitic góljával vezettek a szünetben, a torinóiak Álvaro Morata révén egyenlítettek, majd Luis Suárez és Neymar eldöntötte a találkozót.

A Juve nem tudta megfosztani a Barcát az ötödik BL-diadaltól

2015-06-06 17:40:12

A Barcelona 3–1-re legyőzte a Juventust a labdarúgó Bajnokok Ligája szombat esti berlini döntőjében, ezzel története során ötödször is elhódította az első számú európai klubtrófeát.

BL: íme, a döntő kezdőcsapatai – tíz ország játékosai a pályán

2015-06-06 19:37:09

Immár ismertek a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének kezdőcsapatai – sem a Juventus, sem a Barcelona szakvezetője nem tartogatott meglepetést.