Thaiföld: 70 nap után szabadon engedték a bahreini futballistát

A thai hatóságok több mint 70 napos fogva tartás után szabadon bocsátották Hakim al-Araibit, így a labdarúgó hétfőn este visszatérhet Ausztráliába. A bahreini játékost – elmondása szerint koholt vádak alapján – 2014-ben tíz év börtönre ítélték hazájában, ő azonban megszökött, és Ausztráliában telepedett le. Novemberben azonban thaiföldi nászútra utazott, ahol azonnal őrizetbe vették.

Thaiföld Hakim al-Araibi Bahrein Ausztrália

Ázsia-kupa: Dél-Korea és Katar is bejutott a negyeddöntőbe

2019-01-22 16:52:16

A dél-koreai válogatott kedden bejutott a negyeddöntőbe a labdarúgó Ázsia-kupán, mivel hosszabbításban 2–1-re legyőzte Bahreint, utolsóként pedig Katar biztosította a helyét a legjobb nyolc között, 1–0-ra nyert Irak ellen.

Ázsia-kupa dél-koreai válogatott bahreini válogatott Dél-Korea Bahrein

Ázsia-kupa: hiába a jó rajt Indiától, csoportutolsó lett

2019-01-14 19:13:08

Hiába nyerte meg első meccsét fölényesen India a labdarúgó Ázsia-kupán, a következő két mérkőzésen elszenvedett vereségével az utolsó helyen zárta az A-csoport küzdelmeit. A csoportból a hétfőn egymással ikszelő Arab Emírségek és Thaiföld mellett Bahrein is továbbjutott.

Ázsia-kupa Thaiföld India Bahrein Arab Emírségek

Férfi kézi-vb: az argentinok nem tudták meglepni a svédeket

2019-01-13 15:35:47

Argentína a mieink elleni pontszerzés után Svédországot már nem tudta meglepni, Katar pedig teljesen más arcát mutatta, mint az első fordulóban, a dán-német közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokságon a magyar válogatottat is felvonultató D-csoportban. A B-csoportban Macedónia az első félidei jó játékának köszönhetően legyőzte Bahreint, míg a horvátok a második félidő elején döntötték el a japánok elleni meccset. A spanyolok hét góllal nyertek Izland ellen.

férfi kézilabda-világbajnokság 2019 férfi kézilabda-világbajnokság férfi kézilabda-vb férfi kézilabda férfi kézi-vb Spanyolország

Ázsia-kupa: bombagóllal szerezte meg első győzelmét Thaiföld

2019-01-10 14:25:07

Megszerezte első győzelmét az Egyesült Arab Emírségekben zajló labdarúgó Ázsia-kupán Thaiföld, amely csütörtökön 1–0-ra megverte Bahreint.

Ázsia-kupa Thaiföld Bahrein

Ázsia-kupa: csak csere volt a 100. meccsén – megmentő lett!

2019-01-05 17:44:19

Döntetlennel kezdett a házigazda a 17. labdarúgó Ázsia-kupán: az Arab Emírségek válogatottja a 88. percben, tizenegyesből mentett pontot Bahrein ellen (1–1) a torna szombati nyitó mérkőzésén.

Ázsia-kupa Bahrein Arab Emírségek

Vizes vb: általános iskolás, a világbajnokságon indul, és Hosszú az egyik hőse

2017-07-28 20:54:49

Ritadzs Amin a magyarországi vizes világbajnokság legfiatalabb úszója: a bahreini lány csupán 13 esztendős, pénteken az 50 méteres női pillangóúszás előfutamában 35.69 másodperccel csapott célba – cirka 10 másodpercet kapott a szám sztárjától, a svéd Sarah Sjöströmtől.

úszás vizes vb legfiatalabb úszó Ritadzs Amin Bahrein

Vb 2022: hat tagszövetség bojkottal fenyegetőzik

2017-07-15 22:38:16

Hat arab ország az Öböl menti válság miatt azzal fenyegetőzik, hogy bojkottálja a 2022-es labdarúgó-világbajnokságot, ha a nemzetközi szövetség (FIFA) nem veszi el a rendezési jogot Katartól.

vb 2022 foci vb 2022 Szaúd-Arábia Mauritius Katar Jemen

F1: emberjogi aktivisták a Bahreini Nagydíj törlését kérték

2017-04-06 17:06:57

Emberi jogi aktivisták írásban kérték a Formula-1-es világbajnoki sorozat vezetőjét, Chase Carey-t, hogy törölje a jövő hétvégi Bahreini Nagydíjat a versenynaptárból.

F1 Bahreini Nagydíj Bahrein

Videó: ha így fejbe rúgnak valakit, abból tömegbunyó lesz. Az lett

2016-08-02 19:18:53

Óriási tömegverekedés tört ki az Egyesült Államok és Bahrein U19-es válogatottjának mérkőzésén. 3–1-es bahreini vezetésnél az egyik bahreini játékos labdával fejbe rúgta az egyik földön fekvő amerikait. Nem is kellett több, hatalmas balhé kerekedett, volt olyan pillanat, hogy legalább 35-en voltak érintettek a két csapatból.

tömegverekedés U19 Egyesült Államok Bahrein

Räikkönen nem csak a rózsavíz miatt volt morcos; Maldonado a Star Warsban

2015-04-19 17:00:28

A pole pozícióból induló Lewis Hamilton nyerte meg a Formula–1-es Bahreini Nagydíjat, így a brit pilóta a 2015-ös idény negyedik versenye után már három győzelemnél jár. A második helyen a ferraris Kimi Räikkönen futott be, miután a hajrában megelőzte Nico Rosberget. Lássuk a hétvége legjobb, legérdekesebb és legfurább jeleneteit!

F1 F1 F1-legek F1 Bahreini Nagydíj Bahrein

Videó: a rendfenntartók nem vizsgáztak jelesre, Falcao igen

2015-03-27 10:43:22

Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen Kolumbia sima, 6–0-s győzelmet aratott Bahreinben. A Manchester United klasszisa, Radamel Falcao két gólt szerzett, ő tehát nagyszerűen látta el a feladatát. Nem úgy, mint a rendfenntartók, akik nem készültek fel rendesen a szurkolókból.

videó szurkoló Radamel Falcao Kolumbia Bahrein

Videó: „Jövök, Radamel!” - Falcao váratlan vendéget kapott

2015-03-25 08:54:36

Bahreinben készül a kolumbiai labdarúgó-válogatott, amely csütörtökön vív felkészülési mérkőzést a házigazdákkal. A dél-amerikaiak klasszisa az egyik edzésen nyugodtan végezte a szokásos mozdulatokat, amikor váratlanul megjelent egy fiatalember Falcao klubjának, a Manchester Unitednek a mezében.

videó Radamel Falcao Manchester United Kolumbia Bahrein

Ázsia-kupa: Gucci csoportelsővé tette Iránt, Katar pont nélkül

2015-01-19 12:12:24

Befejeződtek a küzdelmek a labdarúgó Ázsia-kupa C csoportjában: a két továbbjutó kiléte már a második fordulóban eldőlt, a csoportelsőségért folytatott csatában Irán Reza „Gucci” Gucsannedzsad 91. percben szerzett góljával legyőzte az Egyesült Arab Emírségeket. A 2022-es vb-rendező Katar pont nélkül esett ki, miután Bahreintől is kikapott.

Ázsia-kupa Katar Irán Egyesült Arab Emírségek Bahrein

Ázsia-kupa: gól a 15. másodpercben, újabb továbbjutók

2015-01-15 10:06:33

Második mérkőzését is győzelemmel zárta az ausztráliai labdarúgó Ázsia-kupán az Egyesült Arab Emírségek válogatottja, amely 2–1-re nyert Bahrein ellen, így negyedikként bejutott a legjobb nyolc közé. Irán 1–0-ra felülmúlta Katart, ezzel szintén továbbment – a C-csoportban innentől már csak a helyezésekért viaskodnak a csapatok.

Ázsia-kupa 2015 Ázsia-kupa Egyesült Arab Emírségek Bahrein

Férfi kézi-vb: meggondolták, törölnék a visszalépést

2014-11-18 16:41:51

A Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF) keddi tájékoztatása szerint Bahrein és az Egyesült Arab Emírségek szeretné törölni visszalépését, és mégis indulna a január 15-én kezdődő férfi világbajnokságon.

kézilabda férfi kézi-vb Egyesült Arab Emírségek Bahrein

Öböl-kupa: a rendező Bahrein kikapott az Emírségektől

2013-01-08 20:07:49

A rendező Bahrein kikapott az Arab Emírségektől a labdarúgó Öböl-kupa csoportkörének második fordulójában. Az A-csoport másik mérkőzésén Katar legyőzte Ománt.

Arab Emírségek Bahrein Katar Omán Öböl-kupa

Öböl-kupa: a házigazda gól nélküli döntetlennel kezdett

2013-01-05 22:41:11

A házigazda Bahrein gól nélküli döntetlent játszott Ománnal a labdarúgó Öböl-kupa nyitó mérkőzésén. Az A-csoport másik szombati találkozóján az Egyesült Arab Emírségek 3–1-re nyert Katar ellen.

ázsiai foci Öböl-kupa labdarúgás Omán Katar Egyesült Arab Emírségek

A FIFA elvette az egyetlen vb-rajt esélyét

2011-09-05 23:16:09

Leo Beenhakker jelenleg Magyarországon ténykedik. A veterán holland edző nemcsak világhírű – az Ajaxszal, a Feyenoorddal és a Real Madriddal egyaránt bajnok lett, a spanyolokkal például háromszor –, de mint honfitársai közül (évszázadok óta) oly sokan, világjáró is: rengeteg csapatnál dolgozott, mégpedig több kontinensen. Az egyik legegzotikusabb kalandját Trinidadon élte át, amikor a valaha volt legkisebb nemzetként kijuttatta a szigetországot egy vb-re. A karibiak egy másik törpeállamot ejtettek ki a 2006-os torna utolsó pótselejtezőjén – miután előtte a felülmúlt Bahrein egy harmadik, a futballban „kishalnak" számító válogatotton lépett túl. Na de milyen módon… Biztos meg lehet magyarázni, miért, de az ember igazságérzetét bántja kicsit, hogyan bántak el a szintén története nagy esélyét megragadni próbáló Üzbegisztánnal.

Üzbegisztán vb-selejtező vb 2006 sportnaptár pótselejtező műhiba

Bahrein: eltiltottak négy válogatott játékost kormányellenes tüntetésért

2011-04-07 15:52:43

Négy bahreini válogatott labdarúgó játékjogát azonnali hatállyal felfüggesztették, miután kormányellenes tüntetéseken vettek részt. Az érintett futballisták sem klubcsapatukban, sem a nemzeti tizenegyben nem léphetnek pályára.