Találatok a Afrika-kupa címkére

Találatok száma: 300

Afrika-kupa: korai gól döntött, Algéria emelheti fel a trófeát!

2019-07-19 22:59:59

Algéria labdarúgó-válogatottja nyerte meg a 2019-es Afrikai Nemzetek Kupáját, miután a kairói fináléban Bagdad Bunedzsah szerencsés, megpattanó lövésével 1–0-ra legyőzte Szenegált. Az algériai csapat 1990 után másodszor diadalmaskodott az afrikai kontinensviadalon.

döntő Szenegál Dzsamel Belmadi Bagdad Bunedzsah Aliou Cissé Algéria

Fortuna is segített: megpattanó lövéssel Algéria Afrika bajnoka!

2019-07-19 20:22:34

Afrika-kupa: a bronzérem után lemond a címeres mezről a BL-győztes nigériai

2019-07-18 17:53:51

Nem lép többet pályára a nigériai válogatottban John Obi Mikel, a Chelsea korábbi labdarúgója – jelentette be a 32 éves középpályás a hivatalos Instagram-oldalán.

Nigéria John Obi Mikel Afrika-kupa

Afrika-kupa: Ighalo korai gólja döntött, Nigériáé a bronzérem

2019-07-17 23:09:23

Odion Ighalo 3. percben született góljával Nigéria 1–0-ra legyőzte Tunéziát az Afrika-kupa bronzmérkőzésén, ezzel megszerezte a harmadik helyet.

Tunézia Nigéria Afrika-kupa

Kamerun: kirúgták Seedorfot és Kluivertet – hivatalos

2019-07-16 19:29:27

A kameruni sportminiszter felszólítását követően menesztették a szövetségi kapitány posztjáról Clarence Seedorfot és segítőjét, Patrick Kluivertet.

edzősors Patrick Kluivert Klmerun Clarence Seedorf Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa

Kamerun: Seedorf távozását követeli a sportminiszter

2019-07-16 17:54:26

Narcisse Mouelle Kombi kameruni sportminiszter kedden távozásra szólította fel Clarence Seedorfot, a labdarúgó-válogatott holland szövetségi kapitányát.

edzősors Kamerun Clarence Seedorf Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa

Afrika-kupa: Szenegál öngóllal, Algéria Mahrez bombagóljával döntős

2019-07-14 20:21:19

Sokáig gól nélküli, mégis fordulatos mérkőzésen Szenegál hosszabbítás után 1–0-ra legyőzte Tunéziát a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája elődöntőjében, így 17 év után ismét bejutott a fináléba. Algéria 1990 után jutott be újfent a döntőbe, Rijad Mahrezék – a Manchester City sztárjának 95. percben rúgott szabadrúgásgóljával – Nigériát győzték le 2–1-re.

Tunézia Szenegál Rijad Mahrez Nigéria Algéria Afrikai Nemzetek Kupája

Afrika-kupa: „Ez a trófea a BL-győzelemnél is fontosabb”

2019-07-13 04:22:59

A Liverpoollal elért Bajnokok Ligája-győzelemnél is nagyobb sikernek tartaná az Afrika-kupa megnyerését Sadio Mané szenegáli támadó.

Szenegál Sadio Mané Liverpool Bajnokok Ligája Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa

Afrika-kupa: Algéria és Tunézia is elődöntős

2019-07-11 21:00:35

A rendes játékidőben büntetőt hibázó Algéria a tizenegyespárbajban jobban koncentrált, és végül legyőzte a 2015-ös bajnok Elefántcsontpartot a labdarúgó Afrika-kupa negyeddöntőjében. Tunézia 3–0-ra megverte a torna meglepetéscsapatát, Madagaszkárt.

elefántcsontparti válogatott algériai válogatott Elefántcsontpart Algéria Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa

Afrika-kupa: a nigériai kapitány a videobíró miatt méltatlankodik

2019-07-11 11:17:44

Gernot Rohr, a nigériai labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya a videobírós rendszert (VAR) bírálta csapata Afrika-kupán aratott negyeddöntős sikerét követően.

VAR Nigéria Gernot Rohr Dél-Afrika Afrika-kupa

Afrika-kupa: Nigéria a végén döntött, búcsúzott a házigazda kiejtője

2019-07-10 19:55:52

Elsőként Szenegál jutott be az Egyiptomban zajló labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája legjobb négy csapata közé, miután a negyeddöntő szerdai mérkőzésén 1–0-ra legyőzte a tornát nyeretlenül záró Benint. Az esti összecsapáson Nigéria 2–1-re diadalmaskodott Dél-Afrika ellen, megadva magának az esélyt, hogy 2013 után ismét a csúcsra érjen.

Szenegál Nigéria Dél-Afrika Benin Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa

Afrika-kupa: a kapitány állásába került a nyeretlenül zárt torna

2019-07-09 11:37:41

Menesztették a tanzániai labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról Emmanuel Amunikét, miután a csapat egyetlen mérkőzését sem tudta megnyerni az Egyiptomban zajló Afrikai Nemzetek Kupája csoportkörében.

Tanzánia Emmanuel Amunike Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa ANK

Afrika-kupa: Ghána 2006 óta először nincs a nyolc között

2019-07-08 19:36:38

Az Egyiptomban zajló Afrika-kupa nyolcaddöntőjében Elefántcsontpart Wilfried Zaha 76. percben szerzett góljával 1–0-ra legyőzte Malit, ezzel eldőlt, hogy előbbi találkozhat majd Algériával a legjobb nyolc között. Az esti találkozón 1–1-es 120 perces csatát követően Tunézia tizenegyesekkel győzte le Ghánát.

Wilfried Zaha Tunézia Mali Ghána Faruk Ben Musztafa Elefántcsontpart

Afrika-kupa: az eddigi legsimább nyolcaddöntő – Mahrezék továbbmentek

2019-07-07 22:51:10

Az Egyiptomban zajló Afrika-kupa nyolcaddöntőjében Algéria 3–0-ra nyert Guinea ellen, így a legjobb nyolc közé jutott, s a Mali–Elefántcsontpart párharc győztesével találkozik majd.

Guinea Algéria Afrika-kupa 2019 Afrika-kupa

Afrika-kupa: Madagaszkár nem hibázott a párbajban, először negyeddöntős

2019-07-07 20:44:00

A története első Afrika-kupáján szereplő Madagaszkár 2–2-es rendes játékidőt követően tizenegyesekkel 4–2-re legyőzte a 2017-ben negyeddöntős Kongói DK-t az Egyiptomban zajló torna nyolcaddöntőjében.

Madagaszkár Kongói DK Afrika-kupa 2019 Afrika-kupa

Afrika-kupa: távozik posztjáról az egyiptomi kapitány

2019-07-07 14:45:13

Távozott posztjáról Javier Aguirre, az egyiptomi labdarúgó-válogatott mexikói szövetségi kapitánya, miután csapata házigazdaként nem jutott be a legjobb nyolc közé az Afrikai Nemzetek Kupáján.

egyiptomi válogatott Javier Aguirre Egyiptom Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa ANK

Afrika-kupa: bombameglepetés, kiesett a házigazda Egyiptom!

2019-07-06 22:54:35

A címvédő Kamerun után a házigazda Egyiptom is kiesett a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupájáról: a nyolcaddöntő szombati játéknapjának estéjén az egyiptomiak 1–0-ra kikaptak Dél-Afrikától, amely a legjobb nyolc között Nigériával találkozik.

afrikai foci Egyiptom Dél-Afrika Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa ANK

Afrika-kupa: két nagy fordulat, öt gól, kiesett a címvédő

2019-07-06 19:06:06

Nigéria 3–2-re legyőzte a címvédő Kamerunt a két nagy afrikai futballnemzet szombati nyolcaddöntőjében az Egyiptomban zajló Afrikai Nemzetek Kupáján, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé, ahol Dél-Afrika lesz az ellenfele, amely az esti programban hatalmas meglepetésre, gyönyörű góllal legyűrte (1–0) a házigazda egyiptomi válogatottat.

afrikai foci Nigéria Kamerun Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa

Afrika-kupa: Mané villant, Szenegál is a nyolc között

2019-07-05 22:54:16

Szenegál 1–0-ra legyőzte Ugandát az Egyiptomban zajló labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája pénteki játéknapján, bejutott a legjobb nyolc közé, ahol Beninnel találkozik majd.

Sadio Mané Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa ANK

Afrika-kupa: meccset még nem nyertek, de negyeddöntősök

2019-07-05 19:44:12

Elsőként Benin jutott be az Egyiptomban zajló labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája legjobb nyolc csapata közé, miután a péntek este Kairóban megrendezett első nyolcaddöntőben, 1–1-re végződő 120 percet követően tizenegyesekkel legyőzte Marokkót. Benin eddig 13 mérkőzést játszott Afrika-kupán – a selejtezőket nem számítva –, és még egyet sem nyert meg a rendes játékidőben. A beniniek következő ellenfele Szenegál lesz, amely késő este 1–0-ra legyőzte Ugandát.