Találatok a Afrika-kupa címkére

Találatok száma: 255

Afrika-kupa: elvették Kameruntól a rendezési jogot

2018-11-30 19:54:55

Az Afrikai Labdarúgó-szövetség (CAF) elvette Kameruntól a 2019-es Afrikai Nemzetek Kupája házigazdai jogát, miután az ország nehézségbe ütközött a torna megrendezésének előkészületeiben.

Kamerun Afrika-kupa

Videó: komikus jelenetsor – íme, az év kihagyott ziccere!

2018-11-19 12:25:03

Ordító helyzet maradt ki a Lesotho–Tanzánia Afrika-kupa-selejtezőn (1–0). A mérkőzés 21. percében (0–0-s állásnál) a tanzániai védők szerencsétlenkedése után Tumelo Khutlang, a lesothóiak támadója nagyon könnyedén gólt szerezhetett volna, ehelyett kétszer is rosszul találta el a labdát – olyannyira, hogy másodjára el sem találta azt, pedig szinte centiméterekről kellett volna az üres kapuba juttatnia. Khutlang jó eséllyel pályázik az év kihagyott ziccere címre.

Tanzánia Lesotho Afrika-kupa

Inter: kimarad a válogatottból a csapat e-mail címe miatt

2018-11-14 08:54:20

Keita Baldé, az olasz Internazionaléban kölcsönben szereplő támadó nem lesz ott Szenegál következő válogatott meccsén. A 23 éves szélső azonban nem a teljesítménye, hanem egy eltévedt e-mail miatt maradt ki a keretből…

vicces szenegáli válogatott e-mail Szenegál Keita Baldé Internazionale

Afrika: óriási jutalmat kaptak a madagaszkári labdarúgók

2018-10-19 13:52:53

Megkapta jól megérdemelt jutalmát a madagaszkári labdarúgó-válogatott, amely története során először kijutott a jövő évi Afrika-kupára.

Madagaszkár Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa Afrika

Afrika-kupa: a jövőben nyáron és 24 csapattal rendezik a tornát

2017-07-21 09:19:48

A jövőben az eddigi 16 helyett 24 csapattal rendezik meg a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupáját, amelyre mostantól júniusban és júliusban kerül sor.

Afrika-kupa

Afrika-kupa: Kamerun drámai győzelmet aratott a döntőben

2017-02-05 20:25:44

Kamerun nyerte meg az Afrikai Nemzetek Kupáját Gabonban, miután a döntőben 2–1-re legyőzte Egyiptomot.

Kamerun Egyiptom Afrika-kupa

Afrika-kupa: bombagól döntött a bronzmeccs végén – videó

2017-02-04 22:03:34

Burkina Faso végzett az Afrikai Nemzetek Kupája harmadik helyén: a bronzmérkőzésen 1–0-ra legyőzte Ghánát.

Ghána Burkina Faso Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa ANK

Afrika-kupa: Kamerun döntős, harmadszor lesz ez a finálé

2017-02-02 22:27:48

Kamerun válogatottja 2–0-ra legyőzte a ghánai csapatot a Gabonban zajló labdarúgó Afrika-kupa második, csütörtöki elődöntőjében.

afrikai labdarúgás afrikai foci Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa 2017 Afrika-kupa ANK 2017

Afrika-kupa: Egyiptom a 88. percben lőtt góllal elődöntős

2017-01-29 21:52:37

A Gabonban zajló Afrika-kupa negyeddöntőjének utolsó mérkőzésén Egyiptom 1–0-ra nyert Marokkó ellen, így teljessé vált az elődöntő mezőnye.

Marokkó Egyiptom Afrika-kupa 2017 Afrika-kupa

Afrika-kupa: lemondott Elefántcsontpart szövetségi kapitánya

2017-01-29 19:11:03

Lemondott az elefántcsontparti labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról Michel Dussuyer.

Elefántcsontpart Afrika-kupa 2017 Afrika-kupa Michel Dussuyer

Afrika-kupa: hiába a bombagól, Ghána ismét a négy között

2017-01-29 18:51:02

A Gabonban zajló Afrika-kupa negyeddöntőjében Ghána 2–1-re legyőzte a Kongói DK-t, ezzel sorozatban hatodszor jutott be az elődöntőbe. Egyiptom 1–0-ra nyert Marokkó ellen, s Burkina Fasóval találkozik.

Kongói DK Ghána Afrika-kupa 2017 Afrika-kupa

Afrika-kupa: hibázott a liverpooli, Kamerun a négyben

2017-01-28 19:11:49

Burkina Faso a hajrában szerzett két góllal legyőzte Tunéziát a labdarúgó Afrika-kupa negyeddöntőjének első meccsén. A másik szombati találkozón Kamerun tizenegyesekkel jutott a négy közé.

Tunézia Szenegál Sadio Mané Kamerun Burkina Faso Afrika-kupa

Videó: Szalah lőtte az Afrika-kupa legszebb gólját?

2017-01-26 10:47:29

Mint arról beszámoltunk, Egyiptom 1–0-ra legyőzte Ghánát az Afrikai Nemzetek Kupája csoportkörének utolsó fordulójában. Mohamed Szalah a 11. percben talált be, s könnyen lehet, hogy ez a gól lesz a torna legszebb találata.

Ghána Afrikai Nemzetek Kupája Mohamed Szalah Egyiptom Afrika-kupa

Afrika-kupa: a hétszeres győztes lett a csoportelső

2017-01-25 21:56:21

Az Afrikai Nemzetek Kupája csoportkörének utolsó fordulójában Egyiptom 1–0-ra legyőzte Ghánát, Mali pedig 1–1-re végzett Ugandával.

Ghána Egyiptom Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa ANK

Afrika-kupa: Marokkó továbbjutott, a címvédő kiesett

2017-01-24 21:13:01

Marokkó és a Kongói DK győzelmével biztossá tette továbbjutását a C-csoportból – Elefántcsontpart és Togo válogatottja is csomagolhat.

Togo Marokkó Kongói DK Elefántcsontpart Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa 2017

Afrika-kupa: a kapus művészi szintre emelte az időhúzást

2017-01-24 15:45:19

Érdekes módon húzta az időt a szenegáli kapus, Khadim N’Diaye az Algéria elleni csoportmeccsen a labdarúgó Afrika-kupában. A 89. percben, 2–2-es állásnál játszódott le az alábbi jelenet:

Szenegál Algéria Afrika-kupa

Afrika-kupa: egész szezonra kidőlt a Chelsea válogatott védője

2017-01-24 15:39:31

Térdsérülés miatt várhatóan hét hónapos kihagyás vár a Chelsea és a ghánai labdarúgó-válogatott futballistájára, Abdul Rahman Babára, aki így a most zajló idényben már nem léphet pályára.

ghánai válogatott Schalke Chelsea Afrika-kupa Abdul Rahman Baba ANK

Afrika-kupa: lemondott Mahrezék szövetségi kapitánya

2017-01-24 11:23:17

Lemondott a Rijad Mahrezt is soraiban tudó algériai labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról Georges Leekens.

Georges Leekens Algéria Afrika-kupa 2017 Afrika-kupa

Afrika-kupa: Tunézia negyeddöntős, Algéria kiesett

2017-01-23 21:37:26

Tunézia labdarúgó-válogatottja 4–2-re legyőzte Zimbabwét a Gabonban zajló Afrika-kupa B-csoportjának utolsó fordulójában, ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

Zimbabwe Tunézia Szenegál Algéria Afrika-kupa

Afrika-kupa: szurkolók rongálták meg a togói kapus házát

2017-01-23 18:06:59

Kérdéses, hogy pályára lép-e még a Gabonban zajló Afrika-kupán Kossi Agassa, a togói labdarúgó-válogatott kapusa, miután szurkolók megrongálták a házát.