NFL: történelmi Seahawks-meccs – siker nélkül

2016.10.24. 07:56
A kép csalóka: noha a Cardinals elszalasztotta a lehetőséget a győzelemre, a Seahawks sem tudott élni vele (Fotó. nfl.com)
Nem semmi összecsapás volt a hétfő hajnali: a Seattle Seahawks ugyanis 6–6-os döntetlent játszott az Arizona Cardinalsszal a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 7. fordulójában.

Azt már megszokhattuk, hogy a Seahawks és a Cardinals általában nem játszik pontgazdag mérkőzéseket egymással, ám a két csapat hétfő hajnalban új szintre emelte a „védőcsata” kifejezést.

A rendes játékidőben csupán hat pontot sikerült felrakniuk a táblára a feleknek, a végzónák érintetlenek maradtak. Az összecsapás a nagyszerű védelmek mellett a rúgókról szólt – és a szerencsétlenkedésükről! Chandler Catanzaro (Arizona) 39 yardos kísérletét blokkolták a második negyedben, majd miután 3–3-as rendes játékidő után hosszabbításra került sor, a Cardinals játékosa 24 (!) yardról is hibázott, és a póznát találta telibe.

De a Seahawks sem örülhetett, noha Russell Wilsonék eljutottak mezőnygóltávolságig, a másik oldalon Steven Hauschka lába remegett meg, ő 28 yardról rontott.

Egy-egy mezőnygólt azért értékesítettek a rúgók a ráadásban, ám a csapatok nem bírtak egymással, 6–6 lett a találkozó vége.

A Seahawks történetében először ért el döntetlent, de a 6–6-os végeredményre sem volt túl sok példa az NFL történetében – a hajnalival együtt csupán háromszor született ilyen eredmény, érdekesség, hogy mindegyik meccsen az Arizona volt az egyik fél (1970-ben a Kansas City, míg 1972-ben a Philadelphia ellen végződött 6–6-tal meccs).

A Seahawks 4–1–1-gyel, míg a Cardinals 3–3–1-gyel áll.