NFL: szoros Green Bay-siker a nagy számok fagyos meccsén

2014.12.09. 07:19
Davon House ettől az elkapástól megfosztotta Julio Jonest, aki a meccs végén kidőlt a felzárkózó Atlantából (Fotó: Reuters)
A Green Bay Packers 43–37-re legyőzte az Atlanta Falconst az NFL 14. fordulójának hétfő esti rangadóján. Sikerével a Packers továbbra is az NFC Északi csoportjának élén áll, míg az Atlanta a Déli négyesben megőrizte vezető pozícióját. A 31–7-es állásról felzárkózó Atlantában Julio Jones 259 elkapott yardig jutott, de a meccs végén sántikálva ki kellett állnia.

Féltek az atlantaiak a Lambeau Fieldtől, s az időjárás „hozta is a kötelezőt”, fagypont alatti hőmérsékletben, hószállingózásban estek egymásnak a csapatok. A Packers végig lépéselőnyben volt, az első félidő végén 31–7-re vezetett, de a Falcons felzárkózott, s a meccs végén elméleti esélye volt a győzelemre.

A nagy hideg csak a meccs elején gátolta a passzjátékot, az első 25 percben csak futásból születtek touchdownok – a Green Baynél James Starks és Eddie Lacy, a Falconsnál Steven Jackson révén. Aztán Aaron Rodgers begyújtotta rakétáit, a nagyszünet előtt Lacynek és Jordy Nelsonnak is adott TD-passzt.

A második félidő Matt Ryané volt, négy TD-passzt osztott ki, Eric Weems, Julio Jones, Roddy White és Harry Douglas is a célterületre ért a labdával, ám az utolsó akció 2:11 perccel a vége előtt a 43–37-es végeredmény beállítására volt elég.

A két csapat együtt 80 pontot szerzett, támadásban 967 yardot haladtak, mindkét irányító 300 passzolt yard fölé jutott, Ryan a 375 yardjából 259-et a meccs végére megsérülő Jonesnak adott. Ennyi elkapott yardja még soha senkinek sem volt a Packers ellen egy meccsen.

Mike McCarthy a 98. győzelmét aratta a Green Bay vezetőedzőjeként, ezzel utolérte a legendás Vince Lombardit.