NFL: a Dallas 2009 után ismét pozitív, Marshall kórházban

2014.12.05. 07:37
DeMarco Murray (balra) szezoncsúcsot jelentő 179 yardot futott a Bears ellen (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 14. fordulójában a Dallas Cowboys 41–28-ra nyert a Chicago Bears vendégeként. A hazaiak sztárelkapóját, Brandon Marshallt kórházba kellett szállítani bordasérülés miatt.

A Dallas az Eaglestől elszenvedett csúfos vereség után könnyedén legyőzte a Chicagót, amelynek gépezete meglehetősen döcögött – ráadásul a második negyedben Brandon Marshall megsérült, s kórházba kellett szállítani. A sztárelkapó bordáját egy Cowboys-védő térde találta el, ám Marshall nem sokkal a meccs után közösségi oldalán megírta, nincs nagy baj. Sajtóhírek szerint viszont eltört Marshall bordája, s minden bizonnyal ebben az idényben már nem léphet pályára.

A szünetben 14–7-re vezetett a Cowboys, DeMarco Murray és a tight end Gavin Escobar volt eredményes hazai részről, míg a túloldalon Jay Cutler Martellus Bennettet találta meg a célterületen belül.

A második játékrészben viszont brutális tempóba kapcsolt a Dallas, főként Murray. A remek idényt produkáló futó 179 futott és 49 elkapott yarddal zárta a mérkőzést, összesen 41 futása és elkapása volt. Murray az első running back Shaun Alexander 2006-os mutatványa óta, aki egy meccsen legalább 40 futást és elkapást hozott össze.

Tony Romo két touchdownt passzolt, Joseph Randle pedig futott egyet a harmadik negyedben, ezzel lényegében eldőlt a meccs – mivel a Chicago nem tudott válaszolni a Dallas 21 pontjára. A Bears csak az utolsó játékrészben tudott szépíteni: Alshon Jeffery, Matt Forte és Jay Cutler is hatpontost ért el. A 41–28-as végeredmény Dan Bailey két mezőnygóljával alakult ki.

Romo 205 yardot és három TD-t passzolt, s egyszer sem adta el a labdát. Cutler 341 yardja és két hatpontosa mellé egyszer rosszul passzolt (interception). Murray 179 futott yardja egyéni szezoncsúcs.

A Cowboys mutatója immár 9–4, így biztossá vált, hogy – 2009 óta először – pozitív mérleggel zárja az alapszakaszt.