NFL: sisakban sisaktalant - sportszerűtlen lefejelés a Colts védőjétől

2013.11.15. 08:41
Chris Johnson (balra) megállíthatatlan volt az első negyedben (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 11. fordulójának csütörtök esti rangadóján az Indianapolis Colts idegenben 30–27-re legyőzte a csoportrivális Tennessee Titanst.

Az AFC déli csoportjának egyik rangadójával nyitott az NFL 11. játékhete. A mérkőzést megelőzően 4–5-ös Titans a kvartettet 6–3-mal vezető Coltsot látta vendégül.

Az első negyed után úgy tűnt, a Colts a múlt héthez hasonlóan megint nagy vereségbe szalad bele. A Tennessee ugyanis Chris Johnson két touchdownjával 14–0-ra vezetett. Johnson első TD-je egy 30 yardos futásból született, míg a másodiknál „csak” hét yardról kellett betörnie a célterületre, ám eközben három Colts-védő is rajta csüngött.

A második játékrészben Adam Vinatieri kozmetikázott az eredményen két mezőnygóllal, amelyek között Rob Bironas rúgása is eredményes volt, így a szünetben 17–6-tal fordultak a felek. A második játékrész említésre méltó eseménye volt még Erik Walden és Delanie Walker esete. A Colts védője ugyanis előbb letépte Walker sisakját, majd veszekedés közben lefejelte az immár fejvédő nélküli Titans-játékost. Walden minden bizonnyal eltiltásra vagy pénzbírságra számíthat veszélyes megmozdulásáért.

Fordulás után összeszedte magát a Colts. Előbb Donald Brown futott be a célterületre, majd a Titans visszahordója, Devon Wylie elejtette a labdát, amit a coltsos Dan Herron szedett össze – a Titans húszyardos vonalánál. Az ezt követő támadásból Andrew Luck szaladt be hat pontot érően a Titans endzone-jába. Vinatieri újabb, 50 yardos mezőnygóljával pedig már 23–17–re a Colts vezetett.

A végjátékban a Titans field goallal zárkózott, majd Donald Brown második futott touchdownja már soknak bizonyult a hazaiak számára – még akkor is, ha a végén Ryan Fitzpatrick megdobta a találkozó egyetlen passzolt TD-jét Delanie Walkernek. A hatpontos után viszont a Titans nem tudta megszerezni az onside kicket, így a Colts győzött 30–27-re.