NFL: Rodgers és a Packers remekelt, van még remény a rájátszásra

2016.11.29. 07:12
Aaron Rodgers győzelemre vezette a Packerst az Eagles ellen (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 12. fordulójának hétfő esti rangadóján a Green Bay Packers 27–13-ra nyert a Philadelphia Eagles vendégeként.

Régi önmagát idézte a Green Bay Packers, amelynek ezúttal kevésbé volt kiszámítható a támadójátéka, s a védelem is nagyban hozzájárult a Philadelphia Eagles legyőzéséhez.

A Packers a félidőre 14–10-es előnnyel ment pihenőre, a Eagles pedig az utolsó két negyedben csak egy 50 yardos mezőnygólra volt jó.

Aaron Rodgers 313 yardot és két hatpontost passzolt (mindkettőt Davante Adamsnek). A Packers irányítója az első, aki ebben a szezonban 300 yard fölé jutott a Philadelphia ellen.

A Green Bay védelme kiválóan siettette Carson Wentzet, akit négy alkalommal sikerült a földre vinni (sack), sőt Ha Ha Clinton-Dix egyszer a passzát is elcsípte (interception).

Az Eagles egyetlen touchdownját az újonc irányító, Wentz szerezte egy egyyardos futásból.

A Philly sorozatban másodszor kapott ki, mérlege 5–6-ra módosult, így az NFC Kelet utolsó helyén áll, s nagy valószínűséggel lemarad a rájátszásról. Az Eagles idei mutatója 0–3 csoportellenfeleivel szemben.

A Packers győzelmének köszönhetően még él a remény a playoffra. Bár mérlege ugyancsak 5–6, mindössze két győzelemmel van kevesebbje, mint az NFC Északot vezető Detroit Lionsnak, a divízión belüli mérlege pedig 2–1 és mindhárom csoportriválisával találkozik még.

Ráadásul a Green Bay a legutóbbi négy szezonból háromszor úgy jutott be a rájátszásba, hogy az idény során valamikor negatív mérleggel állt.