NFL: remek Steelers-hajrá, Bell 204 yardot futott

2014.11.18. 07:56
Le’Veon Bell tarthatatlan volt a mérkőzésen, 204 yardot és egy touchdownt futott (Fotó: Action Images)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság 11. fordulójának hétfő esti rangadóján a Pittsburgh 27–24-re legyőzte a Tennessee Titanst. Le'Veon Bell 204 futott yarddal vette ki a részét a sikerből, amely a Steelers parádés negyedik negyedbeli teljesítményének (14–0-ra nyerték ezt a szakaszt Ben Roethlisbergerék) köszönhető.

A Pittsburgh Steelers a rossz formában lévő, 2–7-es mérleggel álló Tennessee Titans otthonába látogatott. A vendégek irányítója, Ben Roethlisberger bizakodva várhatta az összecsapást, miután karrierje során eddig 21–1-es mutatója volt az újonc irányítókkal szemben.

A Titans ifjú titánja, Zach Mettenberger nagy hibával kezdett, már az első támadássorozat végén eladta a labdát, amivel a szélső védő William Gay vissza is rohant a hazaiak végzónájába. (0–10)

Bishop Sankey, a Tennessee újonc futója kilencyardos TD-jával 10–7-re szépített, majd a második, illetve harmadik negyedben a Titánok átvették a mérkőzés irányítását, 17–0-s szakaszukkal 24–13-ra át is vették a vezetést. Mettenberger nyolcvan yardos touchdownpasszt osztott ki az elkapó Nate Washingtonnak, utána pedig a tight end Chase Coffmant találta meg hat pontot érő átadásával.

A Tennesseenek viszont ezek a pontok jelentették a történet végét, a szokásosan gyenge futójáték ezúttal sem működött, a Steelers pedig az utolsó játékrészben átvette az irányítást, és két touchdownnal fordítani tudott. Az első a futó Le'Veon Bell nevéhez fűződik, aki az egész mérkőzésen parádésan játszott, 204 futott yardjával nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a Pittsburgh végül megfordította az állást. Roethlisberger egy remek támadássorozat végén kedvenc célpontjának, Antonio Brownnak adott tizenkét yardos touchdownpasszt, amellyel a Pittsburgh végül 27–24-re a mérkőzést.

Győzelmével a Steelers 7–4-es mérleggel áll, míg a Titans 2–8-as mutatója azt jelenti, hogy Ken Whisenhunt vezetőedző csapata továbbra is a liga sereghajtói között foglal helyet.