Manningéket is elkapta a Rams, a Pats szétfutotta a Coltsot

2014.11.16. 22:34
Jonas Gray 199 yardot és négy touchdownt futott az Indianapolis otthonában (Fotó: Action Images)
A profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 11. fordulójának vasárnapi játéknapján több meglepő eredmény is született. A Denver Broncos váratlanul sima, 22–7-es vereséget szenvedett a St. Louis Ramstől, a Tampa Bay Buccaneers 27–7-re legyőzte a Washington Redskinst, az NFC South pedig újra összekeveredett. A vasárnap esti rangadón a New England Patriots a 199 yardot és 4 touchdownt futó Jonas Gray vezérletével 42–20-ra nyert az Indianapolis Colts vendégeként.

A VASÁRNAP ESTI RANGADÓN

A liga kiemelkedő támadóalakulatai csaptak össze, az Indianapolis eddig 32.2, a New England 31.2 pontot átlagolt kilenc mérkőzésen.

A Coltsnak a Luck-érában eddig nem sok sikerélménye volt a Hazafiak ellen, a 2012-es idényben 59–24-re, a 2013-as szezon rájátszásában pedig hat TD-t futva 43–22-re nyert a New England.

A forgatókönyv ezúttal is az utóbbi mérkőzéshez hasonló volt, azzal a különbséggel, hogy LeGarrette Blount (166 yard/4 TD) szerepét Jonas Gray vette át (199/4). A hazaiak ezzel szemben talajon a három Andrew Luck-futást (15 yard) leszámítva kísérletből yardig jutottak, a labdát pedig közel kilenc perccel tovább birtokolták a vendégek.

Az első félidő így is szorosan alakult, miután az elmúlt hetekben parádésan játszó Tom Brady gyermeteg hibákat vétett, második interceptionje (mindkettőt Mike Adams kapta el) után pedig Luck Hakeem Nickset találta meg a célterületen (10–14).

A nagyszünetet követően már a Hazafiak irányítója is feljavult (végül 257 yarddal, két TD-nal és két interceptionnel zárt), és Tim Wrightnak adott kétyardos passzával 21–10-re, Gray harmadik TD-jával 28–13-ra vezettek a vendégek.

Rob Gronkowskit a fél védelem hiába próbálta megállítani a TD-jánál (Fotó: Action Images)

A támadófalember Anthony Castonzo elkapásával szépített a Colts (20–28), de Gray újabb futása, valamit Rob Gronkowski 26 yardos játékával a Patriots eldöntötte a lényegi kérdéseket (20–42).

Luck végül ezúttal is eljutott 300 yardig (303, 2 TD, 1 interception), és a Colts kevesebbszer adta el a labdát, sikert azonban sem ez, sem Coby Fleener 144 és Reggie Wayne 91 elkapott yardja nem ért. A vendégek részéről Gronkowski 71 yardja volt a legtöbb, de Brandon LaFell (62), Shane Vereen (59) és Julian Edelman (50) is elérte a félszázas határt.

A 22 ÓRÁS MÉRKŐZÉSEKEN

A San Diego Chargers a mérkőzés harmadik játékában, nem egészen egy perc után Philip Rivers 22 yardos TD-passzával megszerezte a vezetést az Oakland Raiders ellen – mint kiderült, ezzel gyakorlatilag eldöntve a meccset. A Fosztogatók ugyanis az egész meccsen csupán hat pontig jutottak, míg a három vereség után ismét nyerő San Diego Rivers kisebb sérülése ellenére is összekapart 13-at. A Raiders 0–10-zel áll, ma (azaz hétfőn) volt egy éve, hogy utoljára meccset nyert (13–6)...

Arizonában a Nemzeti főcsoport két legjobb mérlegű csapata találkozott, a 8–1-es Cardinals a legjobb védelemmel rendelkező, eddig csupán 142 pontot engedő Detroitot fogadta. A sérült Carson Palmert helyettesítő Drew Stanton az első két támadásból egyaránt TD-passzt adott Michael Floydnak (14–0), a Lions erejéből pedig csupán két mezőnygólra futotta a meccs során (14–6). Az Arizona sorozatban a hatodik meccsét is megnyerte, 9–1-re módosítva mérlegét, 1948 óta a legjobb győzelem-vereség mutatót összehozva.

Papíron a Philadelphia Green Bay elleni vendégjátéka is izgalmas mérkőzésnek ígérkezett, Aaron Rodgersék azonban otthon ismét lehengerlően szerepeltek. Az irányító 341 yardot és három TD-t szerzett, Julius Peppers interception utáni visszahordott hatpontot jegyzett, Micah Hyde 75 yardos punt utánit, Casey Heyward pedig 49 yardos fumble utánit. A „sajtfejűek" futója, Eddie Lacy 69 futott és 45 elkapott yardig és egy-egy TD-ig jutott, Randall Cobb 129, Jordy Nelson pedig 109 elkapott yardot tette a közösbe. A vendégek részéről Mark Sanchez rendkívül sok hibával játszott, 346 yardja és két TD-ja mellett két interceptiont is dobott, LeSean McCoy 88 futott, Jordan Matthews 107, Jeremy Maclin pedig 93 elkapott yardig és egy-egy TD-ig jutott. A hazaiaknak az is belefért, hogy két jutalomrúgást sem tudtak érvényesíteni, és hogy Mason Crosby rúgó egy mezőnygólt is kihagyott (53–20).

A kiszámíthatatlan NFC South-ban bármi megtörténhet, most a Falcons repült az élre (Fotó: Reuters)

A 19 ÓRÁS MÉRKŐZÉSEKEN

Az NFC South-ban bármi megtörténhet. Az Atlanta Falcons, New Orleans Saints, Carolina Panthers, Tampa Bay Buccaneers négyese bármikor képes egy váratlan vereséggel meglepni a drukkereket, így könnyen megeshet, hogy innen egy csapat negatív mérleggel is a rájátszásba jut.

Ebben bízik az Atlanta is, amely bár 3–6-os mérlegével „jobb helyeken" labdába sem rúgna, ebben a csoportban még bőven esélyes a csoportelsőségre is, ráadásul a Falcons a rivális Panthers ellen lépett pályára vasárnap. A félidei szünetig mindössze kilenc pontot hozó találkozón a nagyszünet után jött a teljes kavarodás, a harmadik negyedben az Atlanta tíz pontot szerzett, a negyedikben a Párducok pedig tizennégyet. A végén így is a Falcons örülhetett, amely így a négyes élére állt 4–6-tal.

A csoport másik érdekeltje, az otthon az előző körben vereséget szenvedő Saints a Bengalst fogadta, és bár Andy Dalton mostanában finoman szólva sincs topformában, a Cincinnati azért két negyed alatt csak összekuporgatott egy tízpontos előnyt. Később sem ment a Szenteknek, ahol Drew Brees kis híján TD-passz nélkül hozta le a meccset. A vége 27–10 lett a Bengalsnek, és ezzel a szezont remekül kezdő csíkosok újra harcba szálltak a csoportelsőségért.

A Texans a lassan elkapóvá előlépő JJ Watt vezetésével magabiztosan, 23–7 -re legyőzte idegenben a 11. forduló előtt zsinórban három meccset nyerő Clevelend Brownst.

Manningnek az utolsó passzok nem mentek (Fotó: Reuters)

Az este egyik legszebb akcióját a St. Louis Rams hajtotta végre, amely a Denver Broncos ellen Kenny Britt 63 yardos TD-jével rendesen ráijesztett Peyton Manningékre, akikkel ezen a találkozón sem volt kegyes a sors: Julius Thomast, Montee Ballt és Emmanuel Sanderst is elveszítették sérülés miatt.

Ráadásul kivételesen Manningnek sem akartak összejönni az utolsó passzok, és bár a Denver QB-ja így is összeszedett 374 yardot a két interception mellé, a Broncos váratlan, 22–7-es vereséget szenvedett. Érdekesség, hogy a Rams csupán a negyedik sikerét aratta, ebből viszont egyet a bajnok (Seahawks), egyet a döntős (Broncos), egyet pedig a főcsoportdöntős (49ers) ellen aratott.

A szakadó hóesésben többnyire elemében lévő Minnesota Vikingsnek nem ment, pedig az időjárás adott volt, a Chicago Bearst elleni meccs fehér pályán, mínusz tíz fokban kezdődött. A két interceptionig és két TD-ig jutó Cutler vezette Medvék a szorosnak induló meccsen végül könnyedén, 21–13-ra elpáholták a Vikingst.

6–3 a 6–3 ellen, avagy Seahawks vs. Chiefs. A pontgazdag meccsen Alex Smith most is messze volt a csúcsformájától, de a Kansas a tündöklő Jamaal Charlesszal ezt is kibírta. A végére igazán szorossá váló találkozón a Kansas 24–20-ra nyert.

Robert Griffin az NFL egyik legnagyobb tehetségeként lépett a nagyok közé, mára azonban a saját drukkerei is az irányító ellen fordultak.

A Redskins fiataljának nincs egyszerű dolga, akár egyedül is kiállhatott volna a forduló előtt 1–8-as mérleggel álló Tampa Bay Buccaneers ellen, akkor sem biztos, hogy többször sackelték volna. A látványosan szenvedő washingtoni gárda végül hét pontot tett fel az eredményjelzőre. A másik oldalon viszont Josh McCown remekelt, és két TD-passzával húszpontos győzelemre vezette csapatát. A találkozó után a Twitteren a szurkolók kampányt indítottak, a cél: kirakni a kezdőből RGIII-t.

A 49ersben Colin Kaepernick, valamint Frank Gore sem fogott ki tökéletes estét a Giants ellen, Eli Manning azonban most is hozta a szokásos formáját. A labdát ötször eladó New York-i irányító szenvedésével az Óriások begyűjtötték zsinórban ötödik vereségüket.