NFL: drámai végjáték, blokkolt mezőnygól és Patriots-siker

2014.10.17. 05:43
A 218 yardot futó New York-iak óriásit küzdöttek, de végül alulmaradtak (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 7. fordulójának nyitó mérkőzésén a New England Patriots a 261 yardig és 3 TD-passzig jutó Tom Brady vezérletével egy utolsó másodpercekig kiélezett mérkőzésen 27–25-re legyőzte a csoportrivális New York Jetset.

A két csapat 111. alapszakaszbeli mérkőzésére került sor a csütörtök esti rangadó keretein belül, eddig enyhe Patriots-fölényt jegyezhettek fel a statisztikusok – 56 New England-siker mellett 53 New York-i született, valamint egy döntetlen.

Ellentétes előjelekkel készültek a csapatok a meccsre, hiszen míg a Jets az első fordulóbeli sikert követően ötször is bukott, addig a Patriots az előző két forduló meggyőző játékával 4–2-es mérleggel jött, a labdaszerzések/vesztések tekintetében pedig a liga két véglete találkozott, a hazaiak plusz kilenccel, a vendégek mínusz kilenccel álltak.

Az összecsapást a Hazafiak kezdték, méghozzá nem is akárhogy, hiszen a végül 261 yardig és három hatpontos átadásig jutó Tom Brady mindhárom átadása célt ért, a harmadikból pedig a futó Shane Vereen 49 yardos TD-t szerzett berepülve (7–0).

Nem egészen másfél perc után előnybe került a házigazda, innentől viszont a vendégek domináltak, a futójáték feltartóztathatatlannak tűnt, emellett a tight endek levédekezése is komoly kihívás elé állította a New Englandet, de a szabálytalanságok miatt csupán mezőnygólokat tudtak szerezni a New York-iak.

Azokból viszont hármat is szereztek közel 19 percet felölelő támadássorozataik során, miközben Bradyék jobbára csak a padról figyelték az eseményeket (7–9).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2014-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A második valamire való hazai támadás során Rob Gronkowski nagy játéka és egy védelmi szabálytalanság teret nyitott Vereenéknek, és a futó második elkapott TD-jével fordított a Pats (14–9). A szünet előtt még egy-egy mezőnygólra futotta a felek erejéből, így ötpontos Hazafi-előnnyel vonultak pihenőre a gárdák (17–12).

Figyelmeztető jel lehetett ugyanakkor, hogy 22 percig volt pályán a Jets támadósora, és 124 yardot futott egy félidő alatt, a második félidőben pedig ez már TD-t is eredményezett, egy hatperces játék végén az ekkor már 100 yardnál járó Chris Ivory futott közvetlen közelről a célzónába (17–19).

A Stephen Gostkowski második mezőnygóljával ismét a New England vezetett (20–19), a harmadik negyed végén pedig elérkeztünk az első olyan akcióhoz, amiből nem szerzett pontot a Jets, ezt pedig két újabb gyors lemenetel követte, Bradyék pedig a harmadikat már büntették, bár két szabálytalanság miatt alaposan megnehezítették helyzetüket – Danny Amendola elkapásával 27–19-re módosult az állás.

De nem adta fel a Jets! Egy szinte csak futásból álló sorozat végén Geno Smith Jeff Cumberlandet találta meg 10 yardos passzal, a kétpontos kísérlet viszont kimaradt, ahogy az onside kicket sem szerezte vissza a Jets (27–25).

Tom Brady újabb csúcsot mondhat magáénak

De a három futást megállították, és 1:02-vel a vége előtt a saját 12-esről indulhatott a vendégcsapat. A hazai 40 yardosig simán el is jutottak, onnan tovább már nem, Nick Folk így 58 yardos rúgással megnyerhette volna csapatának a meccset, de rúgását végül blokkolták a Hazafiak (27–25). A Jets végül 40:54 percig birtokolta a labdát, 218 yardot haladt a talajon, de a győzelmet nem tudta összehozni.

Sikerével a Patriots sorozatbeli 33. hazai győzelmét aratta az Amerikai főcsoport klubjaival szemben, az elmúlt három meccsen 9/0-s TD/interception-mutatót összehozó Tom Brady a 7. csütörtök esti meccsét (ebből a harmadikat a Jets ellen) is behúzta, sorozatban a 19. hazai sikerét aratva divízióriválisok ellen, ezzel pedig Brett Favre-ot (18) a második helyre taszította az örökranglistán.

A Patriots sorozatban a 18. októberi hazai meccsét nyerte meg, mérlege 5–2-re, a Jetsé 1–6-ra módosult.