NFL: Newton kilencszer a földön, fölényesen nyert az Eagles

2014.11.11. 07:20
Gyakori jelenet az Eagles–Panthers mérkőzésen: Cam Newtont a földre viszi egy hazai védő (Fotó: Reuters)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 10. fordulójának hétfő esti rangadóján a Philadelphia Eagles fölényes győzelmet aratott a Carolina Panthers ellen. Cam Newtont, a vendégek irányítóját kilenc alkalommal vitték a földre a hazai védők.

A kulcscsonttörés miatt hiányzó Nick Foles helyén Mark Sanchez kezdett az Eaglesben. A Jetstől igazolt irányító 2012 decembere óta először volt kezdő az NFL-ben, s nem is játszott rosszul. Sanchez 332 yardot passzolt két touchdownnal fűszerezve.

Az Eagles nagy különbségű sikeréhez a védelem is kellett, amely kilenc (!) alkalommal vitte földre Cam Newtont, a Panthers QB-jét, Bradley Fletcher pedig SuperCam átadását elhalászva szerzett hatpontost. Newton a meccsen összesen háromszor passzolta el a labdát az ellenfélnek.

Az első negyedben Darren Sproles tündökölt a hazaiaknál: előbb nyolcyardos futott TD-t szerzett, majd 65 yardról hordott vissza eredményesen egy puntot.

A szünetre 31–7-es Eagles-vezetéssel vonultak a felek. A Sasoknál az újonc elkapó, Jordan Matthews a második negyedben kapta el Mark Sanchez labdáját a célterületen belül, majd az utolsó játékrészben még egyszer megtette ugyanezt. A 22 éves játékos 138 elkapott yarddal és két touchdownnal zárt.

Annak ellenére, hogy a Philadelphia csupán 23-szor hívott futójátékot, LeSean McCoynak is összejött egy TD, ő egy yardról tört be.

A túloldalon a szintén újonc elkapó, Kelvin Benjamin (70 yard) két hatpontosával kozmetikáztak az eredményen 45–7-es állásnál a negyedik negyedben, így ez csak a szépítésre volt elegendő. A vége 45–21 a Philly javára.

Az Eagles mérlege így 7–2, s továbbra is vezeti az NFC Keletet, míg a Panthers (3–6–1) egyáltalán nem hasonlít arra az együttesre, amely tavaly első lett az NFC Déli csoportjában.