NFL: nem lassít a Carolina, óriási pofont adott az Atlantának

2015.12.13. 22:52
Dannell Ellerbe (New Orleans Saints, balra) kapja el Charles Simst (Tampa Bay Buccaneers) (Fotó: Reuters)
A tengerentúli amerikaifutball-bajnokság (NFL) alapszakaszában a liga egyetlen veretlen csapata, a Carolina Panthers tovább folytatta remek sorozatát, miután a 14. fordulóban hazai környezetben kiadós verésben részesítette az Atlanta Falconst. A vendégek pontot sem szereztek a meccsen.

Az Atlanta Falcons mellett az Indianapolis Colts kapott még hatalmas pofont a fordulóban. Utóbbinak a lehető legrosszabbkor jött a Jacksonville-től elszenvedett vereség, mert így megadta a csoportrivális Houston Texansnak a lehetőséget arra, hogy a forduló után az AFC Déli csoportjának élén álljon. Pedig az első játékrészben még kifejezetten jól tartotta magát a Colts, sőt, a nagyszünetben vezetett, ám a harmadik negyedben szétesett a védelme. Chuck Pagano csapata sorra kapta a touchdownokat, a vége 51–16 lett. Blake Bortles három TD-t passzolt, egyet futott, a Jaguárok pedig hosszú nyeretlenségi szériát törtek meg a hazai pályán teljesen csődöt mondó Indianapolis ellen. Ez az 51 pont nem mellesleg klubrekord, a Jaguárok alapszakaszban ennyit még sosem raktak fel a táblára.

A Falcons a hibátlan Panthers ellen szaladt bele a késbe. Matt Ryanék nagyon gyorsan jelentős hátrányba kerültek, már egy negyed után 21 pont volt a Párducok előnye. Az összecsapás végén mindkét oldalon a csereirányító dobált. A Carolina 38–0-ra kiütött riválisát, mérlege pedig immár 13–0.

A Buccaneers hazai pályán kapott ki a Saintstől, a Seahawks simán megverte a Baltimore-t. A Steelers sem izzadt meg: Ben Roethlisbergerék könnyedén legyőzték a Bengalst az AFC Északi csoportjának rangadóján, a Cincinnatiben ráadásul ujjsérülést szenvedett Andy Dalton irányító. A Titans védelme ezúttal is átjáróház volt, a Jets harminc pontot rámolt be Marcus Mariotáéknak. Az Eagles nagyon fontos sikert aratott: Chip Kelly együttese ezúttal a Buffalót múlta felül. A Washington túl nagy falatnak bizonyult a Chicagónak, a Chiefs rendkívül erős védelme ezúttal a Chargers orra alá tört borsot. A balhés Johnny Manziel győzelemmel tért vissza a Browns kezdőcsapatába, St. Louisban ismét remekelt az újonc Todd Gurley. A futó a Lions ellen 140 yardot és két TD-t hasított.