NFL: nagyot fordított a 49ers a 700. hétfő esti rangadón

2014.10.14. 07:50
Az 1999-es mintájú retromez sem segített a St. Louis kék-sárgáin (Fotó: Reuters)
Több jó sorozatot is folytatott a San Francisco 49ers csapata az NFL hétfő esti rangadóján: a friscóiak a Monday Night Football történetének 700. mérkőzésén Colin Kaepernick (343 passzolt yard, 3 TD) vezetésével 0–14-ről fordítva 31–17-re legyőzték a St. Louis Ramst. A 49ers egymás után hetedik hétfő esti rangadóját nyerte meg, sorozatban harmadik győzelmét aratta.

Az első negyedben a hazai közönség kimondottan jól szórakozott, miután Benny Cunningham futott és Lance Kendricks elkapott touchdownjával a Rams 14–0-ra vezetett.

A nagyobb játékerejű San Francisco Phil Dawson 54 yardos mezőnygóljával kezdte el a felkapaszkodást, majd a nagyszünet előtt munkába állt Kaepernick: passzából Brandon Lloyd (majd a jutalomrúgást beküldő Dawson) alakította 14–10-re az állást.

A harmadik negyedben Kaepernick ismét kiosztott két TD-passzt (Anquan Boldint és Michael Crabtree-t találta meg, Dawson pedig továbbra sem hibázott), így a 49ers már tízpontos előnyben (14–24) volt. A Rams még hét pontra vissza tudott jönni, ám a hajrában Dontae Johnson interception-visszahordásból elért TD-vel döntött.

A 49ers 46–25-ös mérleggel – ez a legtöbb győzelem az NFL-ben – áll a hétfő esti rangadókon, egymás után hetedszer nyert MNF-t, ennél csak a Seahawksnak (9) van hosszabb aktív győzelmi szériája.