NFL: 24-0-val nyitott, öt ponttal nyert a Colts

2014.10.10. 07:21
J. J. Watt ismét óriásit játszott, ezúttal azonban Andrew Luckék örülhettek (Fotó: Action Images)
Péntek hajnalban 2.30-kor a Houston Texans–Indianapolis Colts találkozóval megkezdődött a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 6. fordulója. A pazarul kezdő Colts végül öt ponttal, 33–28-ra nyert, ezzel vezeti az AFC déli csoportját.

A csütörtöki meccsekeddig sok izgalmat nem hoztak, az első öt fordulóban (négy csoportrangadó, illetve a bajnok Seahawks Packers elleni idénynyitója) átlagban 29 pont volt a csapatok között. Ezúttal azonban sokkal szorosabb összecsapást láthattak a nézők!

A mérkőzést az Indianapolis kezdte jobban, ennek megfelelően az első pontok Andrew Luckékhoz fűződnek: Adam Vinatieri mezőnygóljával 3–0-val nyitott a Colts.

A punter Pat McAfee trükkös játéka után a labda maradt a Csikóknál, T. Y. Hilton hosszú elkapása után pedig Trent Richardson büntetett, öt yardról futott be a Texans végzónájába. (10–0)

A következő két támadásában is hengerelt a Colts, Andrew Luck 5 yardos TD-passza Ahmad Bradshaw-nak már 17 pontos előnyt jelentett, míg a tight end Coby Fleener 4 yardos TD-elkapásával egyre közelített a kiütés felé a mérkőzés. (24–0)

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2014-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A második negyedben a Houston is elkezdett éledezni, Andre Johnson négyyardos touchdownjával sikerült 24–7-re szépíteni, majd egy szerzett labda után a futó Arian Foster ért el 12 yardos TD-t. (24–14). A csapatok végül 27–14-es Colts vezetéssel vonulhattak szünetre.

A második félidőt a Texans kezdte jobban, Arian Foster ismét villant, kétyardos TD-je után 27–21-re feljött a hazai együttes. Feléledt az indianapolisi támadóegység is, Andrew Luck 33 yardos hat pontot érő passzal találta meg T. Y. Hiltont. (33–21)

A Colts ahelyett, hogy tovább növelte volna előnyét, egy nagy hiba után elvesztette a labdát, a houstoni sztár, J. J. Watt pedig visszavitte azt az Indy végzónájába. (33–28) A végén még a győzelemért is támadhatott a Texans, de kétszer is eladták a labdát, így a végeredmény 33–28 maradt az Indianapolis javára.

Ki kell emelni T. Y. Hilton indianapolisi elkapót, aki kilenc elkapásából 223 yardot és egy TD-t hozott, ami fantasztikus teljesítmény. Ezzel a sikerrel a Colts mérlege 4–2-re módosult, és átvette a vezetést az AFC South-ban. A Texans mérlege 3–3.