NFL: megvan az Oakland tizedik győzelme, rájátszásban a Dallas

2016.12.05. 07:31
Khalil Mackre (52) és az Oakland Raidersre nincs ellenszere a ligának (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 13. fordulójában az Oakland Raiders otthon 38–24-re legyőzte a Buffalo Billst, míg a Pittsburgh Steelers 24–14-re nyert a New York Giants ellen. A Washington vereségével elsőként a Dallas Cowboys jutott be a rájátszásba.

Nem kezdett pedig jól az Oakland: a Derek Carr vezette támadójáték nem volt túl hatékony, a Fosztogatók mindössze mezőnygólokkal tudtak pontokat szerezni. A Bills védelme a harmadik negyed közepéig jól is tartotta a Raiderst, ám annak ellenére, hogy Rex Ryan csapata sokáig vezetett, nem tudott tetemes előnyt kovácsolni fölényéből.

A negyedik játékrész elején még a Buffalo vezetett 24–23-ra, ám ekkor megvillantak az oaklandi sztárok – előbb támadóoldalon az elkapó Amari Cooper szerzett hatpontost, majd az irányító siettető Khalil Mack percei következtek, aki előbb úgy ütött bele Tyrod Taylor passzába, hogy a labda egy Raiders-védő kezébe pottyant, nem sokkal később pedig földbe döngölte Taylort, mindeközben el is csente a labdát a Bölények irányítójától.

A Raiders az utolsó negyedben 15 pontot szerzett, s egyet sem kapott, így 38–24-re nyert, mérlege pedig már 10–2.

Noha nem indult jól a találkozó a Tampa Bay számára, Dirk Koetter együttese végül bravúros győzelmet ünnepelhetett.

A San Diegó-i Philip Rivers remekül kezdett, a Chargers a félidőben 14–7-re vezetett a Bucs ellen. A második félidőben azonban teljesen szétesett a szekció, nem működött a passzjáték, még annyira sem a futójáték, Rivers mindeközben kulcspillanatokban kétszer is eladta a labdát, amit a vendégek kíméletlenül kihasználtak, s pontokra váltottak.

A harmadik negyed végén még 21–17 volt az állás a San Diego javára, a záró tizenöt percben viszont 11–0-s rohamot vezetett a Tampa Bay, így 28–21-re megnyerte a mérkőzést és zsinórban negyedik sikerét ünnepelhette.

Nem mellesleg a Bucs a Falcons Chiefs elleni botlásával bejelentkezett a csoportgyőzelemért is – a Tampa Bay és az Atlanta mutatója is 7–5.

A hétfő hajnali összecsapáson a Seahawks nagyon elkalapálta a Pantherst. Thomas Rawls már a nagyszünetben két futott TD-nél járt (a running back végül 106 yarddal és 2 touchdownnal fejezte be a meccset), Russell Wilsonra sem volt ellenszere a Párducok védelmének, így a Seattle az utolsó pillanatig kontrollálta a mérkőzést és 40–7-re diadalmaskodott.

A nagy örömbe viszont negatívum is csúszott, Earl Thomas, a Hawks klasszis söprögetője lábtörést szenvedett, kiesése pedig óriási érvágás lehet a gárdának.

A Pittsburgh Steelers rendkívül fontos összecsapást húzott be a New York Giants ellen. Az Eli Manning vezette Óriások támadói nem bírtak a pittsburghi védelemmel, eközben a másik oldalon Ben Roethlisberger szépen lassan felőrölte a vendégek védelmét.

A Steelers az utolsó negyedre 14 pontos előnnyel mehetett, s nem is engedte ki kezéből a győzelmet, 24–14-re nyert.

Az Arizona az újra remeklő David Johnson vezérletével legyőzte a Washingtont, így biztossá vált, hogy a Dallas Cowboys bejutott a rájátszásba.

A korai mérkőzésekről: Tom Brady rekordot döntött; hihetetlen módon kapott ki a Falcons.