NFL: a Dallas nehezen nyert, vasárnap bejuthat a rájátszásba

2016.12.02. 07:37
Ezekiel Elliottnak nem volt könnyű dolga (Fotó: nfl.com)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 13. fordulójának nyitó találkozóján a Dallas Cowboys 17–15-re győzött a Minnesota Vikings vendégeként, így sorozatban tizenegyedszer nyert.

A szezon során talán most akadozott a legjobban a Dallas irigylésre méltó támadógépezete. Nem oly meglepő ez, hiszen 12 nap alatt ez volt a Cowboys harmadik mérkőzése. Dak Prescott mindössze 139 yardot és egy touchdownt hozott össze, ráadásul kétszer kiesett a kezéből a labda (fumble), s háromszor a földre vitték (sack). Ezekiel Elliott 86 yarddal és egy hatpontossal zárt, ám neki is volt egy fumble-je – igaz, kétszer visszaszerezte a labdát.

A kevés pontot hozó mérkőzés félidejében a Cowboys 7–3-ra vezetett, a negyedik negyedre viszont fordított a Vikings két mezőnygóllal (9–7).

Aztán egy vendégpuntot követően a visszahordó Adam Thielen elvesztette a labdát, s ez előkészítette Dez Bryant touchdownját, majd a rúgó Dan Bailey is pontokat szerzett (9–17).

A végén Sam Bradford – 247 yard, 1 TD, 3 sack – megtalálta Jerick McKinnont (15–17), s a Vikings kétpontos kísérlettel próbálkozott 25 másodperccel a rendes játékidő vége előtt, de Bradford célt tévesztett – igaz, miután az irányító eldobta a labdát, egy Cowboys-védő arcon ütötte, ám a játékvezetők nem jeleztek szabálytalanságot.

Győzelmével a Dallas (11–1) vasárnap bejut rájátszásba, ha a Tampa Bay Buccaneers kikap (vagy ikszel), vagy a Washington Redskins vereséget szenved.

A Minnesota mérlege 6–6-ra módosult, legutóbbi öt mérkőzéséből csak egyet nyert meg.