NFL: karriercsúcs lett a Saints veszte; a Jetsnek esélye sem volt

2014.11.25. 07:30
Justin Forsett még soha nem futott ennyit egy mérkőzésen, mint a Saints elleni 182 yardja (Fotó: Reuters)<br />
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 12. fordulójában két mérkőzést rendeztek hétfő este. Az eredetileg is hétfő esti rangadónak szánt találkozón a Baltimore Ravens az egyéni rekordot felállító Justin Forsett vezérletével nyert a New Orleans Saints ellen, míg a nagy havazás miatt Detroitban megrendezett Buffalo Bills–New York Jets összecsapáson Kyle Ortonék diadalmaskodtak.

Drew Brees hiába passzolt 420 yardot, hiába adott három touchdownpasszt (ebből kettőt Jimmy Grahamnek) – a New Orleans hazai pályán vereséget szenvedett a Baltimore Ravenstől, ezzel pedig megszakadt a Saints 14 meccses hazai győzelmi szériája, ami az esti főműsoridőben rendezett mérkőzéseket illeti (a rájátszással együtt).

A Ravensnél a futó Justin Forsett karriercsúcsot jelentő 182 yardot futott, illetve két hatpontost szerzett.

A szünetre még a Saints mehetett előnnyel (17–14), ám a harmadik negyedben, egyenlő állásnál Brees eladta a labdát, s Will Hill 44 yardról futott vissza vele a hazaiak célterületére. A Ravens pedig innentől nem engedte ki kezéből a vezetést, s 34–27-re legyőzte a Saints csapatát.

A New Orleans sorozatban harmadszor kapott ki, 4–7-es mérlegével továbbra is holtversenyben vezeti az NFC Déli csoportját az Atlanta Falconsszal.

A Baltimore (7–4) idén negyedik AFC Déli csoportbeli ellenfelét is legyőzte, s továbbra is üldözi a Cincinnati Bengalst (7–3–1) az AFC Északi kvartettjében.

A buffalói havazás miatt a hétfőn, Detroitban játszották a Bills–Jets csoportrangadót, amelyen a New York-iaknak esélyük sem volt – pedig a Buffalo edzeni sem tudott otthon a Detroitba utazás előtt.

A helyszínváltozás ellenére sok szurkoló kísérte el Kyle Ortonékat, akik három ponton tartották a Jetset. Orton 230 yardot és két TD-t jegyzett, a túloldalon Geno Smith és Michael Vick összesen 165 yardig és egy interceptionig jutott.

A Bills két-két futott és elkapott hatpontossal, egy 53 yardos Dan Carpenter-mezőnygóllal, no meg Manny Lawson hat pontot érő, blokkolt punt utáni labdaszerzésével 38–3-ra kiütötte ellenfelét.

A papíron hazaiak a szünetre 14–3-as előnnyel mehettek Scott Chandler touchdownjával, aki stílusosan – havat lapátolva – ünnepelt.

A Bills mérlege 6–5, a Jetsé 2–9 tizenkét hét után.