NFL: elkapta a bajnokverőket, már az Oakland sem nyeretlen

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2014.11.21. 06:56
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 12. fordulójának nyitó mérkőzésén megszületett a mezőny eddig egyedüliként nyeretlen csapata, az Oakland Raiders első győzelme. A kaliforniaiak a csoportbeli rivális, az előző körben a bajnok Seattle Seahawksot legyűrő Kansas City Chiefset múlták felül hazai pályán 24–20-ra. Az Oakland egy sikere mellett 10 vereséget számlál, míg a Kansas City 7–4-es mutatóval bír.

Oaklandben úgy ünnepelték a győzelmet, mintha bajnokságot nyertek volna (Fotó: Reuters)

Az Oakland szinte napra pontosan egy év után nyert újra, legutóbb 368 nappal ezelőtt, 2013. november 17-én a Houston Texans fölött diadalmaskodott, azóta sorozatban 16 találkozót vesztett el.

A mérkőzésen a hazaiak a két touchdownt futó Latavius Murray révén sokáig vezettek, a vendégek azonban a záró negyed végére 20–17-re fordítottak. A Raiders utolsó támadássorozatával az irányító, Derek Carr vezetésével nyolcvan yardot tett meg a győztes TD-ért, amelyet az elkapó, James Jones szerzett.

A másodéves futó Murray nagyszerűen kezdett, és bár csupán négy labdacipelésig jutott, miután agyrázkódás miatt hamar kidőlt, ez is elég volt neki, hogy 112 yardot és két touchdownt szerezzen (a második 90 yardos ezt mennyiséget szépen megdobta persze – 14–0).

Egy órási speciális egységbeli hiba – Denarius Moore elejtette a puntot saját célterülete előterében – után még mezőnygólon tartotta ellenfelét a Raiders, de a harmadik negyed derekától kezdve beindult a vendégek támadójátéka, a hazaiaké pedig megállt (17–3).

A Főnökök előbb Anthony Fasano 19, majd a záró játékrészben Jamaal Charles 30 yardos elkapásával szereztek touchdownt (17–17), majd 9 perccel a vége előtt Cairo Santos mezőnygóljával már a vendégek vezettek (17–20).

A hatástalan Darren McFadden, Maurice Jones-Drew kettős helyett Marcel Reece-t bevető hazaiak egy 4. kísérletet is megoldva 7:21 perc alatt végigmentek a pályán, és James Jones 9 yardos elkapásával fordítottak, a Chiefs pedig újabb TD-t már nem tudott szerezni (24–20).

Ajánló: Buffalóban nem rendeznek vasárnap Bills–Jets meccset

Ajánló 2.: Detroitban hétfő este viszont igen!