NFL: hihetetlen dráma – Browns-mezőnygól helyett Ravens-TD a legvégén!

2015.12.01. 07:56
A Ravens szoros csatában, drámai hajrával nyert a Browns ellen (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 12. fordulójában a hétfő esti rangadón a Baltimore Ravens döbbenetes végjátékban 33–27-re legyőzte a csoportrivális Cleveland Brownst. A hazaiak három másodperccel a vége előtt 51 yardról mezőnygólt rúghattak, ám Brent Urban blokkolt, Will Hill pedig 64 yardról visszavitte a labdát a célterületen belülre.

A hiányzókat tekintve a több sebből vérző Baltimore Ravens és a pocsék formában lévő Cleveland Browns csapott össze egymással hétfő este az AFC Észak csoportrangadóján – igaz, a két együttes idei szereplését nézve talán nem megfelelő a rangadó kifejezés.

A vendégeknél Joe Flacco helyén Matt Schaub kezdett (a Ravensben, illetve 2013 óta először), s nem teljesített rosszul: 232 passzolt yardja mellett két hatpontost érő átadása is volt – no meg két eladott passza (interception). A túloldalon Josh MCCown 212 yardig és egy touchdownig jutott, ám a negyedik negyedben jobb válla megsérült, így Austin Davis állt be a helyére.

A Ravens Kaelin Clay 82 yardos punt return TD-jával kezdett, majd Justin Tucker mezőnygóljával folytatta. A Baltimore a nagyszünetben 17–13-ra vezetett, ám jött Karlos Dansby, aki elcsípte Schaub passzát, s a Ravens célterületére szaladt vele – ezzel vezetett a Browns (17–20).

Schaub még a harmadik harmadban javított (Kamar Aikennek osztott ki egy hatpontost), Tucker megint eredményes volt, de Travis Benjamin révén egyenlített a Cleveland 27–27-nél, egy perc negyvenhét másodperccel a vége előtt. Benjamin hatpontosa 42 yardos elkapásból született Austin Davis passza után, ami hosszabb, mint Josh McCown tizenkét idei TD-ja közül bármelyik.

Három másodperccel a vége előtt Travis Coons 51 yardról rúghatott, ám az élete első (!) NFL-meccsét játszó Brent Urban blokkolt, a labdát pedig Will Hill 64 yardról visszavitte a vendégek célterületére – ezzel megnyerve a mérkőzést övéinek. A történethez hozzátartozik, hogy az egyik Ravens-védő lesen volt a játéknál, de a játékvezetők nem fújtak.

A hazai drukkerek néhány másodperccel korábban már ünnepelni készülődtek, Will Hill pontszerzése után viszont döbbent csendben konstatálták a történteket. Bár nem mindenki…

Ehhez hasonló módon korábban csak egy csapat nyert mérkőzést az NFL-ben: 1985. november 17-én a Chargers ugyancsak blokkolt mezőnygól utáni touchdownnal győzte le a Broncost. A Ravens az első csapat az NFL történetében, amely szezonbeli első tíz meccsét egyaránt nyolc vagy kevesebb ponttal nyerte meg vagy vesztette el.

A Baltimore 4–7-re javította mutatóját, a Cleveland sorozatban hatodszor kapott ki (2–9).