NFL: Wilson 5 TD-passzal végezte ki a Steelerst

2015.11.30. 01:57
Wilson passzai „kifektették” a Steelerst (Fotó: Action Images)
Egészen kiváló mérkőzést hozott az NFL-ben a Seattle Seahawks–Pittsburgh Steelers találkozó, melyet az öt touchdownt érő átadást kiosztó Russell Wilson vezette hazaiak nyerek meg 39–30-ra. Az Arizona Cardinals 19–13-ra győzte le a San Francisco 49erst.

A Seahawks–Steelers mérkőzés első fele valódi hullámvasút volt, melyről félidőben a pittsburghi csapat szállt le jobban, lévén négy ponttal vezetett (0–3, 7–3, 7–10, 14–10, 14–18 volt az eredmény alakulása). Ben Roethlisberger 206 passzolt yardig jutott nagyszünetig, és a Seahawks még nagyobb bajban is lehetett volna, ha a Steelers nem ront el interceptiont érően egy csúnyán besült trükkös játékot.

A harmadik negyedet Chris Boswell kezdte mezőnygóllal, így hétre hízott a Steelers előnye, Thomas Rawls viszont egy TD-vel 20–21-re visszahozta a hazaiakat, más kérdés, hogy az extra pont nem jött össze. Jött viszont a záró játékrész, amely a Seattle-ből szedett áldozatot: Jimmy Graham súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett. Az ijedtségre Russell Wilson kiosztott egy TD-passzt Jermaine Kearse-nek, a kétpontos kísérlet viszont nem jött össze (26–21).

Volt még azért bőven nafta a meccsben, Roethlisberger óriási passza után a remeklő Markus Wheaton touchdownjával a Steelers visszavette a vezetést (26–27, a kétpontos kísérlet nem volt jó), csak hogy Wilson kiossza negyedik TD-passzát, ezúttal Doug Baldwinnak (32–27, a kétpontos kísérlet a változatosság kedvéért megint nem jó).

A mindent Ben Roethlisbergeren keresztül játszató (futás még csak véletlenül sem szerepelt a játékhívások között) Steelers mezőnygóllal csökkentette 32–30-ra a hátrányát három perccel a vége előtt. Nem használt: jött Wilson ötödik touchdownt érő (és karriercsúcsot jelentő) átadása, az ítéletvégrehajtó ismét Baldwin – az extra ponttal már 39–30! A Steelers ezt követően lemondott Roethlisberger szolgálatairól, ezzel képletesen felmutatta a fehér zászlót – majd egy interceptionnel ténylegesen is ezt tette.

A 49ers–Cardinals összecsapáson nem nagyon melegedtek bele a felek az első félidőben (az Arizona 6–3-ra vezetett), aztán a folytatásban megmozdult valami, az utolsó negyedet már 13–13-ról kezdték a csapatok. Az Arizona Cardinals végül Carson Palmer futott TD-jével húzta be a meccset, a vártnál talán nehezebben.