A Packers és a Broncos hibátlan maradt, a Cardinals kikapott

2015.10.04. 22:46
Freeman szétfutotta a Texanst (Fotó: Reuters)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2015–2016-ös idényének negyedik fordulójában győzött a Cincinnati Bengals, az Atlanta Falcons és a Carolina Panthers is, így mind a három csapat hibátlan mérleggel áll. Kikapott viszont az Eagles és a Jaguars, amely az Andrew Luckot nélkülöző Indianapolisszal szemben maradt alul.

Andrew Luck vállsérülés miatt nem lehetett ott az Indianapolis Coltsban a Jacksonville Jaguars elleni összecsapáson. Noha Matt Hasselbeck nem játszott rosszul, azért a fiatal vezér hiánya meglátszott a Csikókon. A Colts szerzett vezetést egy távoli mezőnygóllal (3–0), ám az első félidőben ennek ellenére a Jaguars irányította a mérkőzést, Allen Hurns révén pedig hatpontost is sikerült összehozni.

Az Indianapolis 10–3-as hátrányban az egyenlítésért támadhatott, és néhány védőszabálytalanság után Coby Fleener hétyardos TD-elkapásával ez sikerült is (10–10), a nagyszünetre aztán 13–10-es Jacksonville vezetéssel vonulhattak a csapatok.

Pont nélküli harmadik negyedet követően a negyedik 15 percben Adam Vinatierinek köszönhetően egalizált az Indy, a Jax védelme meg nem bírta el a sok sérülést, és egyre többet hibázott, az egység szerencséjére azonban Frank Gore néhány yardra a jacksonville-i célterület előtt elvesztette a labdát. Az utolsó másodpercekben Blake Bortles egy szép támadással mezőnygól távolságig vezette a csapatát, de a Jaguars rúgója 53 yardról két próbálkozásból sem tudott a kapuba találni, így 13–13-as rendes játékidő végén jöhetett a hosszabbítás.

Ebben ismét a Jacksonville volt az, amely mezőnygólt rúghatott, ám ez ezúttal is mellé ment, a válasz pedig a Colts részéről végzetesre sikeredett: Vinatieri nem hibázta el a saját kísérletét, így a Colts 16–13-ra behúzta a meccset.

A 3–0-s mérleggel álló Carolina Panthers a Tampa Bay Buccaneershez látogatott. Cam Newtonék esélyeshez méltóan már az első perctől kezdve irányították az összecsapást, a labdaszerzéseket pedig kíméletlenül kihasználták. A másik oldalon az újonc Kyle Brindza két mezőnygólt is elhibázott, míg az 1/1-es Jameis Winston hiába adott két TD-passzt, négy interceptionje soknak bizonyult. Többször megvolt a lehetősége a Bucsnak, hogy meccsben maradjon, de az egyéni hibák a legrosszabbkor jöttek. A Panthers többek között Ted Ginn Jr. két hatpontosával és Ed Dickson szerencsés, 57 yardos visszahordott touchdownjával végül simán, 37–23-ra megnyerte a találkozót, és 4–0-s mérleggel áll.

A többi pályán

Jay Cutler visszatért a Bearsbe, és nagy nehezen sikerült is legyőzni az Oakland Raiderst. A Chicago első mérkőzését húzta be ebben a szezonban. A Bills védelme leradírozta a pályáról Odell Beckham Jr.-t, ám Eli Manning így is brillírozott, 3 TD-passza pedig elég volt a Giantsnek a sikerhez. A Falcons 42–21-re lemosta a pályáról a Texanst, amely hiába kozmetikázta az eredményt az utolsó negyedben, így is óriási pofonba szaladt bele. Hatpontos nélkül nem lehet! A Kansas City mezőnygólokkal operált a Bengals ellen, de ez nagyon kevés volt – Andy Daltonék csodálatos formában vannak, és 36–21-es győzelmükkel továbbra is hibátlanok. A Washington Redskins egy rendkívül izgalmas összecsapáson, a vége előtt 26 másodperccel fordította a maga javára az Eagles elleni találkozót.

A Green Bay Packers hibátlan maradt (Fotó: Reuters)

A 22 ÓRA UTÁN KEZDŐDŐ MECCSEKEN

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2015-ös kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Továbbra is veretlen a Green Bay Packers, miután csupán három pontot kapott az elmúlt években mumusnak számító San Francisco 49ers otthonában, miközben Aaron Rodgersék (224 yard, 1 TD) 17-et szereztek. A kaliforniai együttes a korai Richard Rodgers-TD-t leszámítva jól tudta semlegesíteni a liga egyik legjobb támadósorát, de Colin Kaepernickék teljesen hatástalannak bizonyultak, így a végére a „sajtfejűek” bedarálták ellenfelüket.

Szintén hibátlan a Denver Broncos, mert bár Peyton Manning (213 yard, 1 TD, 2 interception) messze nem játszott hibátlanul, de végül egy hajrában szerzett mezőnygóllal legyőzte a Minnesota Vikingsot. Pedig nem indult szorosnak, hiszen Brandon McManus mezőnygóljai között Ronnie Hillman (103 yard, 1 TD) 72 yardos pontszerzésével már 13–0-ra vezetett a házigazda,, de a szünetre három pontra kapaszkodtak a Vikingek, majd Owen Daniel közeli TD-ja (20–10) után Adrian Peterson (81 yard, TD) 48 yardos vágtájával és Blair Walsh második mezőnygóljával egyenlítettek (20–20). A vendégek védelme ezt követően mezőnygólon tartotta Manningéket, de Teddy Bridgewaterék (269 yard, TD, fumble) nem tudtak már visszakapaszkodni (23–20).

Szintén izgalmas végjátékot követően az Arizona Cardinals viszont elszenvedte első vereségét, a Seattle-t is megtréfáló St. Louis Rams újabb csoportriválisa orra alá tört borsot. Nick Foles yardokban csupán 171-ig jutott, viszont 3 TD-passzt is kiosztott, míg az első körös választott futó Todd Gurley 19 nekiiramodásból 146 yardot repesztett. A hazaiak a hajrában a győztes mezőnygólért rohamozhattak, de végül elhalt a támadás (22–24).

Izgalom San Diegóban is akadt bőven, egy rendkívül fordulatos meccsen hol a Chargers, hol a Browns vezetett, az utolsó másodpercekre pedig 27–27 mellett érkeztek a felek. Philip Riverséknek (358 yard, 3 TD) volt még egy lehetőségük, és bár Josh Lambo elsőre mellé rúgta az utolsó másodpercben a mezőnygólkísérletet, egy szabálytalanság miatt újra próbálkozhatott, másodjára pedig már nem hibázott (30–27).

A New Orleans Saints hosszabbítás után 26–20-ra legyőzte a Dallas Cowboyst hazai pályán. A Szenteknek ez volt az első győzelme az idényben, a Cowboys 2–2-vel áll. A Saints előző meccsét kihagyó Drew Brees két touchdown-passzt adott, a másodikat a hosszabbítás második playe során C. J. Spillernek, aki 80 yardos futás után érte el a TD-t. Breesnek ez utóbbi volt karrierje 400. TD-je.