NFL: a csoportrivális Steelers ellen nyert először a Ravens

2015.10.02. 07:44
Justin Tucker (középen) eksztázisban a győztes mezőnygól után (Fotó: nfl.com)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) negyedik fordulójának csütörtök esti rangadóján a Baltimore Ravens hosszabbítás után 23–20-ra legyőzte a csoportrivális Pittsburgh Steelerst.

A Steelers jól kezdte az idényt, ám a Ravens ellen Michael Vick irányított a sérült Ben Roethlisberger helyett. Az első félidőben a hazaiak hatpontos előnyre tettek szert: Le’Veon Bell TD-t futott, Josh Scobee pedig 45 és 36 yardról is értékesített egy mezőnygólt, míg a túloldalon Michael Campanaro futásból volt eredményes.

Ekkor nem gondolta senki, hogy Scobee még fontos szereplője lesz a meccsnek…

A harmadik negyedben Vick Darrius Heyward-Beynek adott hatpontos passzt, ám Joe Flacco erre válaszolt, s Kamar Aikent találta meg a célterületen belül. 20–14

Az utolsó játékrészben Justin Tucker rúgó faragott a hátrányból, majd Scobee 49 és 41 yardról is kihagyott egy hárompontos kísérletet, ami megbosszulta magát, s Tucker három másodperccel a vége előtt egyenlített, jöhetett a ráadás. 20–20

A 2014-es idény kezdete óta Scobee a mostaniakkal együtt tíz mezőnygólkísérletet puskázott el, ezzel Blair Walshsal holtversenyben éllovas.

A hosszabbításban a Steelers támadott elsőnek, de negyedik és kettőre Vickéket megállították. A Ravens első támadása punttal végződött, a Steelers pedig negyedik és egyre passzjátékot hívott – hiába. A Baltimore élt a lehetőséggel, Tucker 52 yardos mezőnygóljával győzött, így már nem nyeretlen a szezonban (1–3).

Justin Tucker 89.9 százalékban értékesíti mezőnygóljait pályafutása során. Az aktív (és legalább száz rúgást elvégző) játékosok közül csak Dan Baileynek van jobb mutatója (90.1).

A Steelersnél (2–2) Vick 124 passzolt yarddal és egy TD-passzal zárt, Flacco 189 yardot, egy TD-t és egy interceptiont hozott össze. A vendégeknél deréksérülést szenvedett Steve Smith, Justin Forsett pedig 150 yardot futott, s karriercsúcsot jelentő 27 próbálkozása volt. A túloldalon Bell 129-ig és egy hatpontosig jutott. Antonio Browns öt elkapásból 42 yardot jegyzett, ezzel megszakadt 35 meccsen át tartó szériája, amikor mérkőzésenként legalább öt elkapást és 50 yardot jegyzett.

A Ravens 2005 óta az első csapat, amely hosszabbításban nyert a Pittsburgh otthonában, s John Harbaugh vezetőedző irányítása alatt továbbra sem vesztett el négy egymást követő találkozót. A Steelers legutóbbi nyolc, Roethlisberger nélkül megvívott Ravens elleni meccséből hetet elvesztett.