Nemzetisport.hu 2010.08.23 08:52 Frissítve: 2014.01.31 01:25

NFL: Favre ismét a pályán, bár sok köszönet nem volt benne

A tengerentúli amerikaifutball-bajnokság (NFL) előszezonjának 2. fordulójában vasárnapról hétfőre virradóra mindössze egy mérkőzést rendeztek, a San Francisco 49ers hazai pályán 15–10-re legyőzte a Brett Favre-ot ismét a csapatban tudó Minnesota Vikingst.

Favre jól kezdte a találkozót, első passzkísérletéből 13 yardot haladt a Vikings, ám két játékkal később a földbe gyalulta őt a 49ers klasszis linebackere, Patrick Willis. A 40 éves irányító a rövidre zárt támadássorozat után már nem tért vissza a pályára, így nem egész két és fél percet játszott a találkozón.

Habár az előszezon találkozóin az idénybeli kezdők nem kapnak túl sok szerepet, így messzemenő következtetéseket nem lehet levonni ezekből az összecsapásokból, megemlítendő, hogy a hazaiak három meghatározó kezdő támadójátékosuk – a futó Frank Gore, a tight end Vernon Davis és a szélső elkapó Michael Crabtree – nélkül is nagyszerűen rohamoztak a Vikings első számú védelme ellen, és egy csaknem hétperces – 70 yardos – támadás végén szép touchdownt értek el.

Az előszezon menetrendjét ide kattintva tekintheti meg!

NFL 2010, ELŐSZEZON
2. FORDULÓ
San Francisco 49ers–Minnesota Vikings    15–10
WILLIS SZERELI FAVRE-OT

2020.05.22 18:00:49

Amerikai sportok D. Á.

Toplista: 80–71.A The Athletic több mint 120 munkatársa értékelései alapján állította össze listáját, melynek harmadik részéhez érkeztünk.

2020.05.19 18:41:21

Amerikai sportok GYŐRI FERENC

NSOktatás, 2. rész. Az amerikai ligák többségében alkalmazzák a fizetési plafont, de mit is jelent ez a kifejezés?

2020.05.17 09:59:36

Amerikai sportok K. T. I.

Toplista: 90–81.A The Athletic több mint 120 munkatársa értékelései alapján állította össze listáját, melynek második részéhez érkeztünk.

2020.05.12 11:06:05

Amerikai sportok MTI

A 22 éves játékos az 1-es mezszámot választotta, miután az egyetemen használt 13-ast új csapata visszavonultatta.

2020.05.08 11:53:11

Amerikai sportok nemzetisport.hu

A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság 2020-as rájátszásának menetrendje.