NFL: centiken múlt a Dallas sikere, újra nyert az Atlanta

2012.10.14. 22:32
Michael Huff (Oakland Raiders) vetődik Roddy White (Atlanta Falcons) után (Fotó: Reuters)
A Dallasnak az utolsó másodpercekig esélye volt a nyerésre Baltimore-ban, ám Dan Bailey elhibázta utolsó mezőnygólkísérletét, így a Cowboys 31–29-re kikapott a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) alapszakaszának 6. fordulójában. Az Atlantában Matt Bryant jobban célzott a végén, ennek köszönhetően a Falcons 23–20-ra nyert az Oakland Raiders ellen, és továbbra is hibátlan mérleggel büszkélkedhet. A címvédő New York Giants idegenben ütötte ki a San Francisco 49erst, a New England Patriots nagy előnyt leadva bukott Seattle-ben, a vasárnap esti rangadón pedig a Green Bay Packers a 6 touchdownpasszt adó Aaron Rodgers vezetésével 42–24-re kiütötte az eddig veretlen Houston Texanst.

A szabad hétvégéről visszatérő Dallas az utolsó percben nyolcpontos hátrányban támadott, és 36 másodperccel a vége előtt Tony Romo második TD-passza után 31–29-re feljött. Ezt követően kétpontos kísérlettel próbálkoztak a vendégek, de nem jártak sikerrel. A győzelem kivívására azonban így is volt még egy lehetősége a Cowboysnak, hiszen Dan Bailey két másodperccel a vége előtt mezőnygóllal fordíthatott volna, ám 51 yardról néhány centivel mellérúgta a labdát.

Ami nem sikerült a Dallasnak, az sikerült az Atlantának. Matt Bryant három héten belül másodszor nyert meccset a hatodik meccsét is behúzó Falconsnak, amely tovább javította a franchise történetének legjobb rajtját. Matt Ryan három interceptionje is belefért ezúttal az Atlantának, mivel Bryant egy másodperccel a vége előtt 55 yardról megszerezte a meccset eldöntő mezőnygólt, az Atlanta 23–20-ra diadalmaskodott az Oakland ellen.

Nincs már nyeretlen csapat a ligában, a Cleveland ugyanis 27 pontot szerezve a második félidőben 34–24-re megverte aCincinnati Bengalst. A Browns 11 mérkőzést számláló vesztes szériát szakított meg.

A New York Jets a karriercsúcsot jelentő 161 yardot futó és három touchdownnal jelentkező Shonn Greene vezérletével tükörsima, 35–9-es győzelmet aratott hazai pályán az Indianapolis Colts ellen.

A Seattle Seahawks szinte végig hátrányban játszva, a hajrában 14 pontot szerezve 24–23-ra legyőzte a számtalan lehetőséget elhibázó New England Patriotsot.

Larry Fitzgerald átlépte a 10 000 elkapott yardos mérföldkövet az Arizona Cardinals színeiben, másodikként a történelemben 30 éves kora előtt, de sem ez, sem Jay Feeley bődületes, 61 yardos mezőnygólja nem ért sikert a Buffalo Bills ellen, a hosszabbításban ugyanis a korábban megsérült Kevin Kolb helyére beállt John Skelton passzát lehalászta Jarius Byrd, Rian Lindell pedig 25 yardról nem hibázott (13–16).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

Az első, akinek az előbb említett statisztika összejött egy bizonyos Randy Moss volt, aki jelenleg a San Francisco 49erst erősíti, a bajnok New York Giants elleni mérkőzésen pedig 2 elkapásából szerzett 75 yardjával átlépte a 15 000-es határt. Nagyjából ennyi öröme lehetett ma a revánsra vágyó hazaiaknak (a főcsoportdöntőben a Giants éppen itt nyert óriási csatában, mielőtt elhódította a bajnoki címet), mert bár David Akers 42 yardos mezőnygóljával egy negyed után 3–0-t mutatott az eredményjelző, ezt követően beindult a vendégek gépezete, míg a hazaiak pontot sem szereztek. Alex Smith háromszor is az ellenfelet ajándékozta meg labdával, így még Eli Manning visszafogottabb játéka sem számított (egy hatpontos átadása azért volt Victor Cruznak), Ahmad Bradshaw 116 yardja mellett egy TD-t is futott, Lawrence Tynes pedig négy mezőnygólt is a helyére küldött, így az Óriások végül 26–3-ra nyertek.

A Minnesota hiába kezdte kecsegtető lehetőségekkel a Washington Redskins elleni idegenbeli mérkőzést, a támadásokat rendre csak mezőnygóllal tudta befejezni, így csak 9–0-s előnyre tett szert, amelyet a Redskins meg is bosszult: a hét közben igazolt Kai Forbath 50 yardos rúgása, Alfred Morris 1 yardos futott, Darrel Young 6 yardos elkapott TD-jével a szünetre már 17–9-es hazai vezetés mellett vonultak a csapatok, az újonc Robert Griffin földön szerzett TD-je után pedig eldőlni látszott a mérkőzés (24–9). Christian Ponder a záró játékrészben két TD-passzt is adott (illetve hármat, csak abból az elsőt a hazaiak védője, Madieu Williams váltott hat pontra…), a végén pedig RG III 76 yardos vágtája állította be a 38–26-os végeredményt.
Aaron Rodgers (jobbra) hat TD-passzt adott a Texans elleni rangadón (Fotó: Action Images)

Az eddig remeklő Texans-támadófal finoman szólva sem muzsikált túl fényesen, az első öt fordulóban összesen három sacket elszenvedő Matt Schaub már az első két támadósorozatban kétszer került földre, összesen pedig háromszor, emellett pedig Arian Foster számára sem nyitottak túl nagy folyosókat, 17 futásból 29 yardig jutott csak a kiváló futó.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2012-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A hazai védelem egyetlen kiemelhető tagja Brian Cushing hiányában ismét csak J. J. Watt volt, aki kétszer is földre teperte Rodgerst, így 6 forduló után már 9.5 sacknél jár a zseniális védőfalember.

A találkozón gyorsan bekezdett a Packers, igaz, az első TD-hez a houstoni speciális alakulat hibája kellett (lesre mozogtak), ezt követően pedig punt helyett 41 yardos TD-passzt kapott el Jordy Nelson, aki összesen három hatpontos recepcióig jutott a találkozó során.

A második negyed elején, 14–0-s hátárny után elkezdett éledezni a Texans, egy közel ötperces, 80 yardos akció végén a még mindig borzalmas átlaggal futó Foster kanyargott 3 yardról a célterületre (7–14), de az újabb Rodgers-td nem váratott azonban sokáig magára, Nelson második hatpontos elkapásával és egy 51 yardos hazai mezőnygól után 10–21 mellett vonultak pihenni a felek.

A második félidő elején a Texans védelme és speciális egysége mindent elkövetett az újabb TD-ért, előbb simán végigmasírozott a Packers a 10 yardosig, ott azonban megállította a vendégeket a védelem, a 39 yardos, sikeres mezőnygólnál azonban egy büntetést kapott a Houston, ami miatt újabb első kísérlet járt a vendégeknek. JJ Watt 9.5. sackje után ez a támadás is megállt, de egy újabb szabálytalansággal ismét első kísérlethez jutott a Green Bay, és végül a 8. próbálkozásra meg is szerezte a TD-t, Nelson volt harmadszor eredményes a nap során (10–28)

Ekkor a vendégek szurkolójában felelevenedhetett, hogy az előző fordulóban 18 pontos előnyről szenvedtek vereséget, ilyen fordulat azonban most nem volt a mérkőzésben, sőt, Foster szépítése után (17–28) előbb Tom Crabtree kapott 48 yardos TD-passzt Rodgerstől (Randall Cobb szenzációs visszahordása után), majd Schaub első interceptionje után James Jones köszönt be másodszor is – ez már sorozatban a harmadik mérkőzése volt 2 TD-elkapással (17–42).

Schaub második interceptionje után gyorsan megakadt a vendégtámadás, és DeVier Posey helyrehozott valamit korai hibáját követően, blokkolt punt utáni TD-t szerzett, de az onside kick-kísérlet sem sikerült a houstoniaknak, ahogy T. J. Yates szereplése sem, ő is dobott egy interceptiont, így a Packers végül simán nyert (24–42).