NFL: a labdavesztések okozták a Cowboys vesztét; Jets – 9!

2015.12.20. 08:23
A Jets 19–16-ra legyőzte a Dallas Cowboyst, ezzel mérlege 9–5-re módosult (Fotó: newyorkjets.com)
A New York Jets 19–16-ra legyőzte a Dallas Cowboyst az észak-amerikai amerikaifutball-bajnokság (NFL) 15. fordulójának szombat esti összecsapásán.

Nem mondhatni, hogy szép mérkőzést vívott egymással a Cowboys és a Jets: a két csapat támadósora jobbára szenvedett, ezt a Dallasnál hamar meg is elégelték és már a második negyedben lecserélték Matt Casselt, akinek addig csupán három sikeres passza volt, amellett egy labdát el is adott.

A Cassell helyére beálló Kellen Moore rögtön interceptionnel nyitott, majd azért kiosztott egy TD-passzt Dez Bryantnek – a nagyszünetre 10–9-es állással vonulhattak a felek.

A Jets a negyedik negyedben rákapcsolt, Ryan Fitzpatrick irányító Eric Deckert találta meg a dallasi végzónában (16–13), amire Dan Bailey válaszolt egy ötvenyardos mezőnygóllal és egyenlített ki.

A mindent eldöntő pontokat egy perccel a vége előtt rakta fel a táblára a New York-i alakulat, az összecsapáson korábban mezőnygólt és jutalompontot is elhibázó Randy Bullock negyven yardról értékesítette a kísérletet.

A Cowboys irányítói összesen négyszer adták el a labdát, ez túlságosan is soknak bizonyult. 19–16-os győzelmével a Jets mérlege 9–5-re módosult, a 33 esztendős Fitzpatrick pedig karrierje során először zár pozitív szezont az aktuális csapatával. A Dallas ezzel szemben 4–10-zel áll, és „versenyben van” az 1/1-es draftcetliért.