NFL: a Falcons után a Bucs is megfricskázta a Carolinát

2016.10.11. 07:14
A rúgás, amely után néhány másodperccel biztossá vált, a Buccaneers legyőzi a Pantherst (Fotó: Reuters)
A Tampa Bay Buccaneers sikerével zárult a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2016-os kiírásának ötödik fordulójában a hétfő esti rangadó.

Dirk Koetter csapata a jelenlegi kiírásban egyelőre várakozáson alul teljesítő, 1–3-as mérleggel álló Carolina Panthers otthonában lépett pályára. A Párducoknál sérülés miatt (agyrázkódás) nem lehetett ott Cam Newton, a 2015-ös szezon legértékesebb játékosának választott irányító.

Helyén Derek Anderson kezdett, akivel azonban szemmel láthatóan nem volt annyira hatékony a támadójáték, melynek eredményeképp a Carolina rendre puntra kényszerült. A Bucsnál ezzel szemben nagyon ment a futás, aminek segítségével a Jameis Winston vezette gárda többször is eljutott ellenfele vörös zónájáig, ám touchdownt az első félidőben mindezek ellenére sem sikerült elérni, sőt, Roberto Aguayo – a Tampa Bay második körben draftolt rúgója – 33 yardról hibázott, így lábában fontos pontok maradtak.

A nagyszünetre 6–0-s előnnyel vonulhattak a vendégek. A Carolinának jót tett a pihenő, a harmadik negyedben meglehetősen gyorsan felraktak 14 pontot a táblára, erre azonban még ugyanebben a játékrészben jött a válasz: Mike Evans 26 yardos TD-jával, majd az azt követő kétpontossal egyenlített a Buccaneers (14–14).

A negyedik negyedben Aguayo 46 yardról sem talált be a póznák közé és második mezőnygólját rontotta el, a mérkőzés utolsó pillanataiban viszont megkapta a lehetőséget a javításra, Kony Ealy buta szabálytalansága után 38 yardról kellett értékesítenie a mindent eldöntő hárompontost. Aguayo ezúttal nem is rontott, magabiztosan bevágta a mezőnygólt, a Buccaneers pedig 17–14-re legyőzte az előző kiírás nagydöntősét.

A Panthers egyre nagyobb bajban van, egy siker mellett eddig négy vereségük van a 2016-os kiírásban.