McNabb hosszabbított, Vick gálázott Washingtonban

2010.11.16. 06:40
Vick lett az NFL történetének második legtöbbet futó irányítója, és az első olyan játékos, aki 300 passzolt (333) és 50 futott yard (80) felett, legalább 4 passzolt és 2 futott TD-vel zárt egy mérkőzést (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 10. fordulójának hétfő esti rangadóján a Philadelphia Eagles alaposan visszavágott a Washington Redskinsnek a szezon során korábban elszenvedett vereségéért, és az azon a mérkőzésen megsérülő, ezen a találkozón végül négy passzolt és két futott touchdownnal záró Michael Vick vezetésével 59–28-ra kiütötte a fővárosi alakulatot.

Az összecsapást érdekes washingtoni hír előzte meg, a 34 éves, korábbi Eagles-irányító, Donovan McNabb öt évre szóló kontraktus alá kanyarította alá nevét, potom 40 millió dollár garantált összegért cserébe – amely teljesítményétől függően akár 78 millióig is emelkedhet.

Az egyre hevesebb esőt hozó mérkőzést a vendégek kezdték, és – bár Graham Gano kirúgása után Jorrick Calvin csak másodjára szerezte meg a labdát, és végül csak saját 12-eséig jutott – mindössze 18 másodperc eltelte után touchdownig jutottak, Michael Vick futójátéknak álcázott játék után (play action fake) találta meg az üres helyzetbe kerülő DeSean Jacksont, aki ezt követően meg sem állt a célzónáig (0–7).

A Sasok védői egyből leparancsolták a három futásból 8 yarddal kezdő Washingtont, majd egy parádés Jeremy Maclin-futás, és LeSean McCoy-elkapás után az irányító ezúttal lábbal verte meg a hazaiakat, és 7 yardos nyargalása után 4 perc és 43 másodperc letelte után már 14–0-s vendégvezetést mutatott az eredményjelző – parádés kezdés az már egyszer biztos.

Ismét jöhettek tehát a Rézbőrűek, rémálmuk azonban csak nem akart véget érni, mert bár McNabb két jó passzal kezdte a támadássorozatot, az túl sokáig ezúttal sem tartott, harmadik kísérleténél a Santana Moss kezén megpattanó labdát (kaptak már el nehezebb helyzetben is tojást) az idei játékosbörze 7. körének végén behúzott Kurt Coleman csípte el (interception), és az ellenfél 37 yardos vonaláról jöhetett az Eagles.

És jött is… Vick 13 yardos futása vezette fel a 3 perc 50 másodperc alatt megszerzett újabb hatpontos átadással záródó drive-ot, amelyet még egy büntetés sem tudott meggátolni, 2 és 11-re McCoy elkapásával már 21 pont volt a vendégek előnye.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2010-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A folytatásban a megszokott koreográfia után a Washington még csak egy first downt sem tudott elérni, míg Vick képtelen volt hibázni, előbb McCoynak adott 12 yardos átadást, majd a Clevelandtől érkező Jerome Harrison előbb egy 15 yardos elkapással, majd egy 50 yardos futott touchdownnal jelentkezett (0–28) – az Eagles irányítója 13 perc után 8 kísérletből 8 jó átadással, 181 yarddal és 2 TD-vel állt, és úgy nem mellesleg 2 futásból még 20 yardot és egy újabb hatpontost tett a közösbe…

A Philadelphia óriási előnyében sem vett vissza, ismét egyből leparancsolták a fővárosi alakulatot, majd Vick újabb 6 yardos futásával 4240-re tornázta talajon megtett egységei számát, ezzel pedig Steve Youngot (4239) megelőzve a második helyre ért fel az irányítók között – az első a korábbi Eagles-kedvenc Randall Cunningham 4928 yardjával.

Az első negyedben több pont már nem esett, de a második játékrészben mindössze kilenc másodpercet kellett várni az újabb vendég touchdownra, Vick 48 yardos bombáját hátrafelé ugorva szerezte meg Maclin, és David Akers ötödik sikeres jutalomrúgása után már 0–35 volt az állás.

Ezután végre valami értékelhetőt is bemutatott a Washington – például első first downját… –, és McNabb 71 yardos, Fred Davisnek adott átadása után az újonc linebacker Darrell Youngnak passzolt 3 yardos touchdownt – 36 másodperc alatt szépített a Redskins (7–35), tehát 45 másodperc alatt két TD is esett a második negyedben!

Ezután úgy tűnt, hogy másik mérkőzés kezdődött, az Eaglesnek első ízben kellett puntolnia, majd McNabb újabb, ezúttal 76 yardos bombája után – Anthony Armstrong kapta el a labdát – mindössze 5 yardot kellett megtennie a Redskinsnek az újabb TD-ért, és ezt végül egy szabálytalanság sem tudta megakadályozni, Keiland Williams 6 yardos elkapása után 14–35-öt mutatott az eredményjelző.

Bár a Philadelphiát saját 40 yardosán tartotta a Washington, előbb egy szabálytalanság (holding), majd egy fumble után egy interception tarkította támadását, és így végül a Redskins 28-asáról jöhetett az Eagles.

10. FORDULÓ
 A csütörtök esti nyitó mérkőzésről (Falcons–Ravens) ide kattintva olvashat bővebben, míg a vasárnapi találkozókról szóló cikkünket itt érhetik el!

3 és 9-nél közel voltak a védők a Sasok újbóli megállításához, ám Vick 21 yardos futása után ismét ziccerbe került a vendégcsapat, és az irányító végül egy 6 yardos futással ismét 28 pontosra növelte a különbséget (14–42).

A félidő hajrájában a Philadelphia Akers révén még egy 48 yardos mezőnygólt is szerzett, félidőre így végül 45–14-es vendégvezetéssel vonultak a csapatok.

A folytatás nem azt ígérte, hogy a nagy eső befolyásolja az együttesek haladását, egy parádés Brandon Banks-visszahordás után alig 3 és fél perc elteltével Williams 4 yardos TD-futásával szépített a Redskins (21–45), majd egy 3 és 10-es szituációban egy 13 yardos Vick-futással életben tartott támadás végén az Eagles irányítója Jason Avantet találta meg a célterületen (talán kicsit kilépett, de megadták a TD-t, 21–52).

Alig 40 másodpercbe tellett, hogy újabb pontokat szerezzen a Philadelphia, McNabb harmadszor adta el a labdát, Dmitri Patterson másodszor kaparintotta meg a tojást, és 40 yardos rohanás végén touchdownt szerzett (21–59).

A záró játékrészben mindössze egy TD-t láthatott a kint maradó publikum, az összecsapás talán legjobb hazai játékosa, a cserefutó cseréje, Williams szerezte meg második futott, összesítésben 3. hatpontosát, emellett pedig 89 futott és 50 elkapott yardot tett a közösbe (28–59). Ez azonban csak a szépítésre volt elég, az Eagles 592 yarddal és 59 ponttal visszavágott a szezon során korábban elszenvedett hazai vereségéért.