A Sólymok csaptak le a végén: Atlanta-siker a rangadón

2010.11.12. 07:13
Takarít az Atlanta elhárító alakzata (Fotó: Reuters)
Hatalmas érdeklődés övezte az NFL 10. fordulójának nyitómérkőzését, az Atlanta Falcons–Baltimore Ravens összecsapást: a rangadót mindössze húsz másodperccel a vége előtt Matt Ryan passza után Roddy White döntötte el egy 33 yardos touchdownnal, a meccsen 13 pontos előnyt leadó Atlanta így végül 26–21-re győzött.

Majdnem szerencsétlen szám lett a tizenhármas az Atlantának: a Falcons kétszer is vezetett 13 ponttal a Baltimore Ravens ellen, de kis híján így is elbukta a két, a meccs előtt egyaránt 6–2-es mérleggel álló élcsapat rangadóját.

A második negyed után elégedetten vonulhatott szünetre a közönség, hisz a pont nélküli első játékrészt követően előbb Jason Snelling jutott el a célzónába Matt Ryan 28 yardos touchdown-passzával (Matt Bryant a jutalomrúgást is beküldte), majd Bryant a negyed vége előtti utolsó másodpercekben egy 28 yardos mezőnygóllal növelte az előnyt.

A nagy labdabirtoklási fölényben levő Falcons (több mint 21 percet támadott az első félidőben) sokat köszönhetett irányítójának, Matt Ryannek, aki 20/28-as mutatóval 160 yardot passzolt. A folytatás sem alakult rosszul az Atlantának: az első félidőben láthatatlan Ravens-quarterback, Joe Flacco eladta a labdát – a büntetés Bryant újabb (51 yardos) mezőnygólja lett.

Simának tűnt ekkor, de 13–0 után összekapta magát a Baltimore. Flacco egy szép támadássorozat után ötyardos passzal kínálta meg Anquan Boldint (a jutalomrúgás után 13–7), így belátható távolságban voltak a vendégek az utolsó negyed előtt.

Az elején Roddy White visszaállította a 13 pontos hazai vezetést (20–7), de a Baltimore nagy hajrába kezdett, és a közönség döbbenetére innen is meg tudta fordítani az állást. Derrick Mason 5:42-vel a vége előtt ért el touchdownt, majd egy 72 yardos drive végén Flacco újabb TD-passzát Todd Heap váltotta pontokra – Billy Cundiff nem hibázta el a jutalomrúgást, 21–20 már a Ravensnek, és csak 1:05 volt hátra!

Hiába volt a reklamálás

Az utolsó akció döntött, no meg Ryan higgadtsága: az irányító balra passzolt, a védőjétől elszakadó Roddy White-hoz, aki 33 yardos touchdownnal zárta le a vitás kérdéseket – az atlantaiak javára. Josh Wilson, a Ravens cornerbackje hevesen reklamált, mondván, White szabálytalanul szabadult meg tőle, de nem volt zászló, a touchdownt érvényesnek nyilvánították.

„Ha szeretik az intenzív összecsapásokat, hát ez az volt, az egyik legintenzívebb, amelyet a karrierem során átéltem" – értékelt a Falcons trénere, Mike Smith.

„Mindent meg kellett tenni, hogy nyerjünk. A játékvezető így döntött, megadta" – mondta a sorsdöntő pontról White. Ez mondjuk nem vigasztalja a vendégeket...