Kiütéses Cowboys-sikernek indult, nyögvenyelős lett

2011.12.18. 05:56
Anthony Spencer gyorsan letörte Josh Freeman harcikedvét (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 15. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Dallas Cowboys a három passzolt és egy futott touchdownig jutó Tony Romo vezetésével 31–15-re nyert a Tampa Bay Buccaneers otthonában.

Egyik csapat sem várta túl jó előjelekkel a találkozót, hiszen a Cowboys két nagyon szoros vereséggel a háta mögött érkezett a szombat esti találkozóra, míg a Buccaneers 7 mérkőzéses vereségsorozatánál csak az idén nyeretlen Indianapolis Colts mutathat fel rosszabbat.

A hazaiak kezdték el a találkozót, és bár az erőfutó LeGarrette Blount két próbálkozása csak öt yardot hozott, Josh Freeman megiramodása után már a félpályánál járt a Buccaneers. A Tampa Bay irányítója annyira felbátorodott ettől, hogy egy passzjátéknak álcázott akció után ismét futásnak indult, amely során Anthony Spencer kiverte a kezéből a labdát, amelyet Bradie James kaparintott meg (fumble).

A vendégek köszönték szépen a lehetőséget, és a 108 yardig jutó régi-új kezdőfutó, Felix Jones nagy futásaival hamar a hazai 8-asig jutottak. A harmadik kísérletre kényszerülő kovbojok irányítója, Tony Romo addig pörgött a zsebben, amíg saját támadófalemberét is leütközte, de még így is el tudta dobni a labdát, mielőtt a védők odaértek volna hozzá, és Miles Austin elkapása után touchdownt ítéltek – majd a videobíró is megerősítette a döntést, pedig az elkapó teljesen csak azután birtokolta a labdát, hogy a célzónáról visszaesett a pálya szélére (0–7).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2011-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az újabb rövidre zárt hazai attak után a vendégek másik futója, Sammy Morris is bemutatkozott egy 15 yardos játékkal, majd egy büntetés után kialakuló újabb 3. és 8-nál Romo passzát a teljesen üresen helyezkedő Dez Bryant kapta el második próbálkozásra (elsőre felpattant a kezéből a tojás, de még a földet érés előtt megkaparintotta – 0–14)

A Tampa Bay rendkívül impotensnek bizonyult támadásban, de az ötödik 3. kísérletet már Romóéknak sem sikerült sorozatban teljesíteni, így a vendégek támadói is gyorsan levonultak a pályáról.

A punt után két sack után ismét gyorsan véget ért a hazai támadás, de Michael Koenen 59 yardos rúgása után saját 11-eséig szorult a Dallas. Igaz, egy hazai szabálytalanság, majd egy 11 yardos passz után Felix Jones 38 yardos vágtájával már a hazai vörös zóna küszöbére értek Jason Wittenék, és végül az újabb 3. és gól szituáció végén Laurent Robinson szakadt el védőjétől, és szerzett újabb TD-t (0–21).

Az újabb hazai rúgás után még volt három perce a Cowboysnak, hogy a szünet előtt növelje előnyét, Romo pedig előbb Jonest, majd Austin, Bryantet és Wittent is játékba hozva jutott el a célzóna közelébe, ahol végül saját maga futotta meg a szükséges egy yardot (0–28). Ez volt az első alkalom, hogy Romo egy félidő alatt négy TD-t szerzett, és a második legnagyobb Cowboys-előny, amellyel a csapat szünetre vonult (egy Washington Redskins elleni 31–0 a csapat eddigi legjobbja).

A második félidő elején villámgyorsan szépített a hazai együttes: hiába kezdte a Dallas a játékrészt, Adrian Clayborn úgy vitte földre Romót, hogy az irányító elejtette a labdát (force fumble), majd Dekoda Watson vitte 7 yardon keresztül touchdownig vissza (28–7).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő                      partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

Dez Bryant hihetetlen bűvészkedése, Austin és Witten elkapása, valamint Jones újabb futásai ellenére a 68 yardos, 7 perces támadássorozat végén Dan Bailey 30 yardos rúgásával csak három pontot szerzett a texasi csapat (31–7), majd a túl oldalon az addig gyengén játszó Freeman 9 átadási kísérletéből 7-szer találta meg csapattársát, közte egy 13 yardos TD-passzal Dezmon Briscoe-nak, majd a sikeres kétpontos után (Kellen Winslow Jr. húzta le a labdát a célzóna végén) 31–15-re feljöttek a hazaiak.

Ráadásul a biztató kezdés után a Cowboys még csak mezőnygóltávolságig sem jutott, a punt után pedig azért támadhatott a Tampa Bay, hogy mindössze egy támadásnyira megközelítsék a vendégeket – akik azt a nem túl hízelgő rekordot állították fel idén, mely szerint a Dallas az első csapat az NFL történelmében, amelyik egy szezonban háromszor kapott ki legalább 12 pontos 4. negyedbeli előnyről (a New York Jets ellen +14-ről, a Detroit Lions ellen +13-ról, legutóbb a New York Giants ellen +12-ről kapituláltak a kovbojok).

Hiába azonban a sikeres 4. és 9 is a félpályánál, egy újabb, immáron 5. hazai szabálytalanság után (ebben egyébiránt mindkét csapat „élen” jár, a hazaiakat 109-szer, a vendégeket 99-szer büntettek a mérkőzés előtt, amellyel a 30. és 28. legsportszerűbb csapatok voltak) a 4. és 12-re már megakadtak, így másodszor is eldőlni látszott a mérkőzés.

A dallasiak azonban ismét csak puntoltak egyet, így a Buccaneers kapott még egy, igaz elég reménytelen lehetőséget, az újabb negyedik kísérlet sem vezetett eredményre, nem úgy mint a túl oldalon Morris futásánál, a kovbojok pedig a hazai 10 yardoson belül letérdelték a hátralévő időt.