A Sólymok simán kivégezték a Jaguárokat

2011.12.16. 05:39
Jogos Roddy White öröme, a Falcons nagyon magabiztosan gyűjtötte be szezonbeli 9. sikerét (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 15. fordulójának nyitó mérkőzésén az Atlanta Falcons a nem egészen három negyed alatt 224 yardig és 3 touchdown-passzig jutó Matt Ryan, illetve a két nagyszerű elkapó, Roddy White (135 elkapott yard, 2 TD) és Julio Jones (85 yard, 1 TD) vezetésével rendkívül simán, 41–14-re elverte a Jacksonville Jaguarst.

Mindkét együttes nagy hátrányból fordítva diadalmaskodott az előző fordulóban, a Jaguars 0–14-ről szerzett sorozatban 41 pontot (ez később még visszatér…) a Tampa Bay Buccaneers ellen, míg a Falcons 23–7-es félidei hátrányból nyert 31–23-ra a Carolina Panthers vendégeként. A lényeges különbség azonban az, hogy míg ezzel a sikerrel előbbi 4–9-re módosította mérlegét, kozmetikázva borzalmas szezonját, utóbbi 8–5-tel állt, egy karnyújtásnyira a rájátszástól.

Ennek megfelelően a hazaiak kezdték jobban a találkozót, és Michael Turner futásaival, valamint Matt Ryan passzaival alig 4 perc alatt átmasíroztak a pályán, és az újonc Julio Jones 29 yardos elkapásával megszerezték a vezetést (7–0).

Kevésbé erősen kezdett a Jacksonville, bár ekkor legalább a labdára vigyázott még a szintén elsőéves Blaine Gabbert. Egy sack gyorsan rossz helyzetbe hozta a Jaguárokat, amely után végül puntra kényszerültek, az Atlanta pedig köszönte a lehetőséget, és ismét meglódult a célzóna felé. A 11. percig kellett várni az első rossz Ryan-passzra (ekkor 7 kísérletből 6 jó átadásnál járt, 86 yardot és egy TD-t elérve), majd a vendégek 10 yardosánál 4. és 1-re megpróbálták beugrasztani a Jaguárokat, ez azonban nem jött össze, így végül Matt Bryant 33 yardos rúgásával csak három ponttal növelte előnyét a Falcons (10–0).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő                      partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

A túl oldalon egészen a negyed utolsó másodpercéig kellett várni az első sikeres passzra, igaz, sok örömük ebben sem volt a szurkolóknak, tekintve, hogy Marcedes Lewis elkapásával 4 yardot vesztettek a vendégek. Az újabb elrúgott labda után a Jacksonville védői első alkalommal állították meg Ryanéket, a speciális egység azonban gondoskodott róla, hogy ismét az Atlanta következzen: Jarett Dillard ejtette el a punt után a labdát, amelyet a hazaiak szereztek meg az 5 yardoson, ahonnan Turner futott egyből a célzónába (17–0).

A félidő hajrájában a Sólymok Roddy White 6 yardos elkapása után végleg meglógni látszottak (24–0) a félidőig hátralévő egy percben pedig a Jaguárok nem hogy nem közeledtek, a 3.5 sackig jutó John Abraham kiverte Gabbert kezéből a labdát (fumble), amely után Bryant 31 yardról sem hibázott (27–0).

A fordulás utáni első akcióban Abraham ismét megszabadította a vendégek irányítóját a labdától (fumble), amelyet Corey Peters kaparintott meg, és vitte vissza 13 yardon keresztül touchdownig (34–0). Itt azonban nem ért véget a vendégek szenvedése, az újabb kivédekezett támadás után Ryan 29 yardos TD-passzal találta meg White-ot, így a sorozatban szerzett 41 pont után ezúttal megszakítás nélkül 41-et kapott a Jacksonville (41–0).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2011-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A végleg eldőlt találkozón a vendégek támadása ezután sem akart beindulni, de legalább egy blokkolt punt utáni visszahordott TD-t összehoztak a Jaguárok Zach Potter hatástalanította Matt Bosher rúgását, majd vitte vissza a labdát 46 yardon keresztül (41–7).

Ryan ezt követően már vissza sem jött a pályára, helyét Chris Redman vette át. A záró játékrészben Gabbert első épkézláb támadásvezetése után az atlantai térfél közepén ismét Lewist vette célba, a tight end kezéről azonban Thomas DeCoudhoz pattant a tojás, aki saját 14-eséről a 35-ösig vitte vissza (interception). Turner helyét Jacquizz Rodgers foglalta el a hazaiaknál az utolsó percekre, és bár voltak ígéretes megmozdulásai, Julio Jones nagy elkapásaira volt szükség az újabb haladásra, végül azonban 4. és 10-re a vendégek 18-asáról mezőnygólrúgás helyett nekimentek a Sólymok, és miután nem sikerült leküzdeni a szükséges távot, jöhetett még egyszer a Jacksonville.

Ekkor Gabbert passzánál a hazai védő, Darrin Walls már gyakorlatilag azt figyelte, hogy szerez TD-t, amíg ki nem ejtette a labdát, így végül egy újabb szépítési lehetőséghez jutottak a Jaguárok, Chastin West nagyszerű elkapása után pedig keretbe foglalta az elmúlt két találkozót (14 kapott pont után szerzett 41-et a Jacksonville az előző héten, most pedig 41 kapott után ért el 14-et) – a fiatal játékos pályafutásának első TD-elkapásával és a sikeres jutalomponttal 41–14.

A vendégek részéről mindenképpen említést érdemel a mérkőzés során kisebb sérülést is összeszedő Maurice Jones-Drew, a szezon legtöbb yardjával büszkélkedő running back 112 futott yarddal zárt, közte egy 43 yardos vágtával, amely idénybeli leghosszabbja.