Bénázva is Sasokat fogott a 49ers, új hősük van a Vikingeknek

2014.09.28. 22:33
Az észak-amerikai amerikaifutball-bajnokság alapszakaszának 4. fordulójában a Baltimore Ravens, az Indianapolis Colts és a Green Bay Packers is csúnyán elpáholta aktuális ellenfelét. Londonban a Miami Dolphins sem kegyelmezett az Oakland Raidersnek. A Philadelphia Eagles 26–21-es vereséget szenvedett a  San Francisco 49erstől, így elveszítette veretlenségét. Ezzel már csak a héten pihenő Cincinnati és az Arizona maradt hibátlan. Az éjszakai rangadón a Dallas Cowboys egy váratlanul sima meccsen 38–17-re legyőzte a szezonban eddig szenvedő New Orleans Saintst.

A 22 ÓRA UTÁN KEZDŐDŐ MÉRKŐZÉSEKENA 22 ÓRA UTÁN KEZDŐDŐ MÉRKŐZÉSEKEN

Philip Rivers megállíthatatlan volt a Chargers–Jaguars meccsen. A 2004-es draft első körének negyedik helyén választott irányító összesen 377 passzolt yardig jutott, csapata pedig ezzel könnyedén, 33–14-re kiütötte a Jagst.

Csúnyán indult, de szép véget ért a 49ers estéje (Fotó: Reuters)

Az este rangadóján, a 49ers–Eagles találkozón a veretlen Philadelphia „jól” kezdett, és bár az eddig remekül teljesítő támadóegység szinte semmit sem mutatott, mégis 21–13-ra mentek a félidőben – köszönhetően annak, hogy a védelem 7, a speciális egység pedig 14 pontot szerzett.

A második félidőre elfogyott a szerencse, a 49ers védelme pedig magára talált, és végül Frank Gore segédletével a San Francisco 26–21-re legyőzte a Sasokat, így már csak a héten pihenő Cincinnati és az Arizona maradt hibátlan.

Új hőse van Minnesotának! A 2014-es játékosbörze első körében választott Teddy Bridgewater először volt kezdő a Vikingeknél, és ha már megkapta a lehetőséget, élt is vele. A Vikings–Falcons váratlanul simára sikeredett így, és a 317 passzolt yardig jutó újonc vezérletével a lila-sárgák a földbe döngölték az Atlantát.

Éjszakára még maradt egy Cowboys–Saints meccs, amely csak a kezdésig tűnt rangadónak. A Szentek hozták szokásos balszerencsés formájukat, és miután bemutatták a szezon eddig legkellemetlenebb cseles játékát, tükörsima, 38–17-es vereséget szenvedtek a Dallastól, amelyben Tony Romo is jó estét fogott ki – még egy 21 yardos sprint is belefért.

Egy kis visszatekintés: az előző szezonban a Saints 49–17-re verte meg a Dallast. Nagy a baj New Orleansban.

A KORÁBBI MÉRKŐZÉSEKEN

Az 1–2-es mérleggel álló Tennessee Titans a rivális Indianapolis Colts otthonába látogatott. A hazaiak kezdték jobban a találkozót, miután egy labdaszerzést követően Trent Richardson egyyardos futott TD-jével megszerezték a vezetést. (7–0)

A következő támadássorozatban tovább növelte előnyét a Colts, miután Andrew Luck hétyardos touchdown passzát Dwayne Allen húzta le a Titans végzónájában. (14–0)

A Titans egy mezőnygóllal, majd Delanie Walker hétyardos elkapásával szépíteni tudott, de így is 20–10-es indianapolisi vezetéssel vonultak szünetre a csapatok.

A második játékrészt követően Luck 28 yardos TD-passzal találta meg Reggie Wayne-t, 28–10-re módosítva az eredményt. A tight end Coby Fleener kétyardos elkapására a Titans futója, Bishop Sankey válaszolt, a negyedik negyedben még Ahmad Bradshaw is villant, 15 yardos touchdownt szerzett. (41–17)

A maradék időben már nem változott az eredmény. A Colts a csoport riválisok ellen eddig hibátlan.

Reggie Wayne is TD-t szerzett (Fotók: Reuters)

Chicagóban a Bears csak egy félidőn át tudta tartani a tempót a Packersszel. Az első negyedben a Jay Cutler-Brandon Marshall összjátékból lett touchdown, amire a futó Eddie Lacy tudott válaszolni. (7–7)

A második negyedben Aaron Rodgers két touchdownt is kiosztott, az elsőt Jordy Nelsonnak, a másodikat Randall Cobbnak. Jay Cutler eközben Alshon Jefferynek adott TD-passzt, de egyre több hibája volt, amit a Green Bay hamar büntetett. 21–17-es Packers előnnyel mentek pihenőre a csapatok.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2014-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A harmadik negyedben a mérkőzés gyorsan eldőlt, miután Rodgers ismét megtalálta Jordy Nelsont a célterületen, 11 yardos touchdown-átadásával 31–17-re elhúztak a Sajtfejűek. A záró játékrészben sem tudott visszajönni a meccsbe a Chicago, a 38–17-es végeredmény pedig azt jelenti, hogy mindkét együttes mérlege 2–2-re módosult.

Nem hozott sok izgalmat a Bills–Texans mérkőzés. A defensive end J.J. Watt ismét villant, ezúttal 80 yardos labdaszerzése után szerzett touchdownt. A meccset a Texans nyerte 23–17-re.

A Lions–Jets találkozó az Oroszlánok 24–17-es sikerével végződött. Győzelmével a Detroit 3–1-re módosította mérlegét.

Londonban a Miami–Oakland
meccsen utóbbi gárda húzta a rövidebbet, miután 38–14-es pofonba szaladt bele. A Raiders egyre nehezebb helyzetbe van…

Steve Smith
megmutatta volt kenyéradójának, hogy hiba volt megválni tőle. 139 elkapott yardja mellé két touchdownt is elkapott, a Ravens pedig simán, 38–10-re verte a Pantherst.

A Steelers–Buccaneers az utolsó másodpercekig kiélezett csatát hozott. Vincent Jackson hét másodperccel a vége előtt húzta le a mindent eldöntő TD-t, elkapásával 27–24-re nyert a Tampa Bay, amely idei első sikerét aratta.