Az utolsó percben jött Tebow és megnyerte a meccset

2011.11.18. 06:02
Tebow a találkozó végén megállíthatatlan volt (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 11. fordulójának nyitó mérkőzésén a Denver Broncos az utolsó percben szerzett Tim Tebow-touchdownnal 17–13-ra legyőzte a New York Jets együttesét.

Mindkét együttes csoportrangadóról érkezett a csütörtök éjszakai találkozóra, ám míg a Denver Broncos 17–10-re legyőzte a Kansas City Chiefset, a New York Jets hatalmas pofont kapott hazai pályán a New England Patriotstól (16–37).

Tim Tebow irányításával ráadásul megtáltosodtak a Musztángok, bár a játék kép nem feltétlen mutatta ezt, de amióta a Florida korábbi vezére kapta meg az irányítói szerepkört, azóta négy mérkőzésen háromszor is győztesen hagyták el a pályát.

Az előző fordulóban a Denver mindössze két sikeres passzal, és 55 futással múlta felül ellenfelét, a New York-iak tehát készülhettek a talajon érkező támadások megállítására, hogy aztán Tebow egyből egy 28 yardos passzal nyisson, Demaryius Thomas kapta el a labdát. Bár szépen haladtak előre ezután is a hazaiak, 4. és centimétereknél nem sikerült megtenniük a szükséges távot a Jets 21 yardosáról, így mezőnygól nélkül átadták a lehetőséget a vendégeknek.

No ők sem voltak restek, egyből puntra kényszerültek, T.J. Conley pedig ritkán látható gyenge próbálkozása után már mezőnygóltávolságból indulhatott a Broncos. A vendégek 34-eséről végül 15 yardot haladtak előre a denveriek, és végül Matt Prater 37 yardos mezőnygóljával megszerezték a vezetést (3–0).

Santonio Holmes elkapásaival ellentámadt a Jets, ám az első negyed vége előtt LaDainian Tomlinson után Shonn Green is megsérült, így Joe McKnight avanzsált első számú futóvá a mérkőzés további részére. Egy Brian Dawkins-szabálytalanságnak köszönhetően mezőnygóltávolságba került a Jets, Nick Folk azonban 52 yardról mellé lőtte a tojást.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2011-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Sokáig nem kellett bánkódniuk a vendégeknek, hiszen két játékkal később Calvin Pace kiverte a labdát Willis McGahee kezéből, amelyet csapattársa, Bart Scott szerzett meg, így a denveri 35-ösről jöhettek. A hazaiak védelme csak a háromyardosig engedte Mark Sanchezéket, Folk 21 yardról pedig kiegyenlített (3–3).

Nem késett sokat a hazai válaszjáték, Cassius Vaughn 67 yardos visszahordása után az ellenfél 39-eséről támadhatott a Denver, ehhez képest csalódást keltett, hogy még field goalra sem futotta. Cserébe a védelem egyből leparancsolta a Jets támadóit, így ismét jó helyről, a 48-asról jöhettek, majd következett Tebow első futására – a második negyed 8. percében – a hétyardos akció után azonban már csak hátrafelé tudtak haladni, újabb punt következett.

Egy egészen jól haladó Jets akció egy 22 yardos fumble-lel ért véget (Nick Mangold és McKnight nem értette meg magát a labda feladásánál), majd az újabb puntok után a félidő utolsó másodpercében Folkkal rúgattak egy 61 yardos mezőnygólt, a várakozásoknak megfelelően esélye sem volt, hogy bemenjen.

Nagyszerűen kezdte a második félidőt a Jets, Plaxico Burress 30 yardos elkapásával villámgyorsan a félpályához értek, majd szép lassan eljutottak a hazai egyyardosig. Sanchez passza egy picit volt magasabb, hosszabb a kelleténél, másodikra pedig McKnight ejtette el a labdát, szerencséjére azonban a Jets támadófalembere, Matt Slauson szerezte meg a célzónában – nem szokványos TD-vel vette át a vezetést a New York-i együttes (3–10).

A mezőnypozíció-csatából úgy tűnt, hogy a Denver jöhet ki jobban, hiába szorította azonban saját egyyardosára a Jetset, majd jöhetett a félpályáról, a Broncos ismét csak puntra kényszerült, amelyet ráadásul ezúttal ki is tudott hozni egészen a 21-esig Jim Leonhard.

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő                  partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

Hogy mégis a Denver szerzett pontokat, az nagyban Sancheznek volt köszönhető, aki addig erőltette Burresst, amíg André Goodman lehalászta a passzát, majd touchdownra vitte vissza 26 yardon keresztül (10–10).

Sőt! A hazaiak újabb óriási lehetőséghez jutottak, McKnight nagy visszafutása után a 39 yardosnál Wesley Woodyard verte ki a kezéből a labdát, amelyet Vaughn kaparintott meg a 42-esnél. Adva volt tehát az újabb rövid pálya, de a Broncos ezzel sem tudott mit kezdeni, három kísérletből mínusz egy yardot tett meg, így pedig ismét csak Britton Colquittnak kellett elrúgnia a labdát.

A 4. negyedben McKnight javította hibáját, futásokkal és elkapásokkal a Denver 27-eséig juttatta együttesét, Folk 45 yardról pedig már nem hibázott (10–13), majd a rövidre zárt Broncos-drive után egy hasonló vendég próbálkozás következett, a punt után pedig saját ötöséről jöhetett nem egész hat perccel a zárás előtt a Broncos.

És akkor jött Tebow. Az egész meccsen minimum szürkén, de inkább borzasztóan játszó irányító azt csinálta, amihez legjobban ért: a mérkőzés végén, amikor fontos, akkor megnyeri csapatának a találkozót: 35 yardot passzolt, 57-et futott az utolsó támadás során, amelyet egy 20 yardos touchdown-vágtával zárt le, megfordítva a találkozó állását (17–13).

Az utolsó 54 másodpercben Sanchez vezetésével a Jets ugyan egy 4. és 19-et is abszolválva eljutott a Denver 44-eséig, ám az utolsó másodpercekben eleresztett Hail Mary-dobás nem volt pontos, így a Broncos megnyerte a mérkőzést, és 5–5-re módosította mérlegét – csak úgy, mint a vereséget szenvedő Jets.